İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2019 Mutfak Modelleri

Mutfak herkes için bir önem taşıyor kimileri evinin bir köşesi olmasından dolayı en iyisini istiyor kimileri günlük yaşantısının çoğunu burada geçirdiği için mutfak denildiği zaman benim dediğim olacak diyor bu yüzden mutfak tasarımlarını yaparken çoğunlukla diğer odalara yada evin diğer köşelerine göre daha özen gösterilmesi gerekiyor çünkü bir çoğumuzun hayatının en önemli anları burada geçiyor diyebiliriz.

Bu sebeple sizlere 2019 yılında örnek tasarımlar alabileceğiniz mutfak modellerini paylaşmayı düşünüyoruz. Elimizden geldiğince eski moda dahi olsa modern yaşantıya ve aksesuarlara uyarlanmış modern mutfak modellerini bir araya getirip sizlerle paylaşmaya çalıştık. Okuyucularımızla paylaştığımız tasarımların bir çoğu kullanılan tasarımlar olsa da bir çoğuda tasarımcıların özenle tasarlayıp modelleyerek çizdikleri tasarımlardır.

2019 Mutfak Modelleri nelerdir? 2019 da mutfak dolaplarında ne gibi değişiklikler olmuş, 2019 mutfak dolap renkleri acaba geçen seneyle aynı mı?

Bunun gibi bir çok soruya elimizden geldiğince cevap vermeye gayret edeceğiz ve yeni yeni tasarımları tanıtacağız, mutfak dediğimiz zaman aklımıza sadece dolaplar gelebilir bu yüzden sizlerle sadece mutfak dolapları paylaşmak yerine mutfak içine giren bir çok yenilikten bahsedeceğiz ki böylelikle sadece mutfak dolap ve renklerinden haberdar olmak yerine aksesuar, beyaz eşya ve mutfak robotları gibi bir çok teknolojiden haberdar olabileceksiniz.

Ahşap alt mutfak dolabı ve üst tarafta sadece açık raf ve rafın altında ise raylı sisteme sahip olan mutfak aksesuarları mevcut bu aksesuarların yerlerini dilediğini gibi değiştirebilir veya raylı sistemi sayesinde istediğiniz şekilde kaydırabilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda karşılaştığınız bu sistem evinizin mutfağı oturma odanızla birleşik veya mutfağınızda bir ferahlık istiyorsanız kullanabileceğiniz bir mutfak modeli, neden olduğunu soracak olursanız raf sistemi mutfağınızı ferah gösterir fakat depolama alanı olarak dolaplar kadar size yer kazandırmaz aksine daha minimal bir yaşam tarzı için uygundur.

Beyaz ve siyahın birlikte olan uyumu oldukça sık kullanılır mutfaklarda, biz uyum diyoruz fakat siyah ve beyaz birbirine zıt renklerdir ve yeterince uyumlu görünürler ne kadar zıt olsalar da. Yukarıdaki mutfak tasarımında gözünüze bir şey çarpmış olabilir, evet hemen üst dolaplar gözünüze çarpa bilir üstlerine dilerseniz tebeşir ile yazı yazabilirsiniz çünkü kapakların üstlerinde kara tahtalarda kullanılan malzemenin vinil kaplaması mevcuttur dilerseniz internet üzerinden satın alarak istediğiniz dolap kapağınızı bu hale getirmeniz çok kolay.

Yüksek tavanlı bir eve sahipseniz ve geniş bir stüdyo tarzı eviniz varsa buradaki mutfak tasarımını kendi eviniz için kendi renk zevkinize uygun tasarlayarak uyarlayabilirsiniz evin mutfak kısmı için tercih edilen kısmının üst dolaplarının ne kadar yüksek olduklarını görebilirsiniz bu sayede daha fazla depolama alanı oluşturulabildiğini gibi ayrıca son zamanların tercih edilen açık raf sistemini de içine dahil ettiklerini görüyoruz.

Stüdyo dairelerde mutfak tasarlamak çok basit gibi görünebilir fakat aksine daha zor çünkü fazlasıyla depolama alanına daha fazla ihtiyacı olan ev sahibinin mutfakta fazlasıyla yer kazanmaya gayret gösterir, burada ki tasarımda ise ev sahibinin banyodan yer kazanmak için yaptığı tasarımı görmekteyiz hatta evin bir duvarı sanki günlük yaşantının tamamı için ayrılmış gibi gözüküyor.

2019 Mutfak Modelleri genel olarak artık bu tarz tasarımları doğru ilerliyor insanlar her yerin dolap olmasından sıkılmış durumdalar ne kadar az eşya hayatlarında onlar için o kadar özgür alan olarak görüyorlar daha minimalist tasarımları sizlere anlatıyor gibi gelebilirim ama dünya bu yöne doğru ilerliyor sadece mutfak değil her konuda minimalist davranıyorlar. Mutfakta ayrıca dikkatinizi çekecek diğer kısım mutfağın üst tarafında daha soğuk bir yeşil renk tonu kullanılmış olması hemde doğal ahşap malzemelerle beraber aslında yeşilin doğayı temsil etmesi çokta şaşırmamıza sebep olmamalı.

Siyahın hayatımızda ki yeri neresidir diye bir soru yöneltmek isterdim ama çoğumuz için biliyoruz ki evimizin her köşesinde kullanıyoruz her ne kadar renkli biride olsak siyahın uyumu sayesinde kullanmadığımız yer olmadığı gibi kullanamayacağımız gibi yerde yok. Mutfak modellerinde sizlerle az önce söylediğim gibi çoğunluk üst dolapların artık açık raf modelleri tercih edildiğini tekrardan söylüyorum buradaki farkımız ise mutfak tezgahı ve alt dolaba uyumlu bir üst niş sistemi yapılmış olduğunu görebilirsiniz.

Ahşap malzemelerin son zamanlarda çok moda fakat biraz eskiye gidecek olursak aslında ahşap hayatımızda hiç ayrılma çünkü eskiden hep ahşap masif malzemeler kullanılıyordu şimdi ise masif malzemeler ve boyalı malzemeler bir arada harmanlanarak daha çekici tasarımlar sunuluyor hatta daha modern diyebiliriz. Bu görselde bir başka dikkatinizi çekecek tasarımın fayanslar yani tezgah arası olduğunu söyleyebiliriz.

Açık raflar, beyaz mutfak, ahşap kullanımı sade bir mutfaktan daha ne isteyebiliriz ama siz daha renkli bir kişiliğe sahipsiniz ve sade olmasını sevseniz de renklerinde sizinle olmasını istiyorsunuz o zaman neden yukarıdaki mutfaktaki renkli tezgah arası fayans modelini denemiyorsunuz, renkli çalışmaları seviyorsanız kesinlikle bu fayanslara bayılacaksınız.

Evet, 2019 mutfak dolap renkleri, merak ediyorsunuz farkındayım ama sizlere bu konuda üzülerek yardım edemeyeceğim çünkü benim görüşüm renklerin sizin zevklerinize bağlı olması yani bu sene yeşil moda diye yeşil mutfak dolabı yada duvar boyası kullanmak yerine kendi sevdiğiniz renkleri tercih ederek daha uzun yıllar severek kullanabileceğiniz dolaplar imal ettirmeniz veya tasarlanması daha mantıklı böylece içinize sinerek kullanırsınız, yukarıda sarı, yeşil, kırmızı ve beyaz renklerini harmanlayan mutfak sahibi gibi kesinlikle bunun için çok uğraşmıştır çünkü ülkemizde bu kadar renkli tasarımlara hep burun kıvırıyor imalatçı veya tasarımcılar.

Mutfak tasarımı yaparken beyaz renk ilk tercihiniz olduğunu düşünün daha sonrasında yukarıdaki gibi turuncu rengini kullanarak daha katı bir geçiş yapabilirsiniz.

Beyaza boyadığınız bir mutfağı koyu yeşil renkte rustik mutfak tasarımı yapabilirsiniz ayrıca tezgah arasını mutfak tezgahı ile aynı malzeme yapabilirsiniz.

Beyaz, sarı ve yeşil renkli bir çalışma evinizi daha sıcak göstereceği gibi alanın daha geniş görünmesini sağlayabilir.

Farklı bir mutfak tasarımı istiyorsanız aradığınız model hemen yukarıda duruyor koyu renkleri seviyorsunuz ama sevdiğiniz farklı bir rengi hayatınızda istiyorsanız sanki ayrı bir yer gibi mutfağınızı tek bir renkte tasarlayabilirsiniz.

Mat ve parlak renklerin bir arada kullanarak mutfağınızı daha aydınlık olmasını sağlayabilirsiniz.

Geniş bir mutfağa sahipseniz yapmak isteyebileceğiniz modele bir göz atın özelikle mermerden tasarlanmış ada tasarımı kesinlikle mutfağınıza hem aydınlık hemde kullanışlı bir yemek masası haline gelebilir.

Hiç eskimeyen her senenin modası beyaz mutfak tasarımları bir çoğumuzun hayatında sürekli bulunan tercihler halinde.

Minimalist tasarımları sevenlere açık oturma odalarında bu tarz bir mutfak tercih edebilirler bu sayede mutfak evde bir önem kazanmıyormuş gibi evinizin bir köşesi gibi görünebilir.

Eviniz ufak bir yerde özel olarak ayrılmış alanları mutfak olarak kullanabilirsiniz.

Mutfak dolabını geniş bir çerçeve içine alırsanız sanki mutfak evden ayrı bir oda gibi görünecektir.

Beyaz ve mavinin bir arada kullanıldığı tasarımlar hoşunuza gidebilir ayrıca bu mutfakta bir çok eşya koyu renkte tercih edilmiş.

Mutfağınızda simetrik tasarımlar her zaman bir düzeni işaret edecektir karşınızda doğal ahşap ve siyahın yoğunluğu ile tasarlanmış mutfak tasarımı.

Doğal ahşap ve koyu rengin kullanımı fazlasıyla uyumlu olabildiğini paylaştığımız tasarımlarda görebilirsiniz.

Gizli bir mutfak yapabilirsiniz burada gördüğünüz gibi tabi fırınlar biraz mutfağımızı ortaya çıkarıyor olabilir.

Mutfakta sadece alt kısımlarda aydınlatma kullanmak zorunda değilsiniz üst kısımlara aynı aydınlatmaları kullanarak evinizde sıcak bir ortam oluşturabilirsiniz.

Siyah bir mutfağa altın sarısı dokunuşla ve hexagon tezgah arası tasarım yapabilirsiniz.

Fütüristik mutfak tasarımları deneyebilirsiniz zaman dışı tasarımlar sizleri farklı dünyalarda hissettirebilir.

Çatı katınıza uyumlu güzel bir mutfak neden siz yapmayasınız?

Küçük mutfaklarla kullanılan küçük boy ocaklar mutfak tezgahında daha fazla kullanım alanı açmanıza yardımcı olacaktır.

Bir başka ufak mutfakta daha ufak ocak ve eşyalar kullanarak depolama alanını geniş tutabilirsiniz.

Mutfağınızda ufak kareler oluşturarak içerisinde neler var görebilirsiniz.

Oturma odasıyla bağlı mutfakları sadece tasarımları tercih etmeniz daha aydınlık bir ortama neden olacaktır.

Louvre kapak tasarımlarını mutfak kapaklarınıza uyarlayabilirsiniz.

Yüksek tavanlı yerlerde tavana kadar yapılan mutfaklarda evinizin bir köşesinde merdiven bulundurmak isteyebilirsiniz.

Aydınlık ve iskandinav tarzı mutfak tasarımı evinizi daha aydınlık göstermek için gereken tek şey.

Belfast lavabo tasarımları ülkemizde fazla tercih edilmiyor fakat ne kadar şık olabildiğini görselde görebilirsiniz.

Entegre mikrodalga mutfağınızda yer açmanıza yardımcı olur.

Mat mavi mutfak tasarımı ve ahşap malzeme kullanımı sıcak bir ortam oluşturmanızı sağlar.

Ahşap , mat mavi ve farklı bir mutfak tezgah arası sizi tanımlayabilir.

Beyaz bir mutfağa mavi bir tezgah arası yapabilirseniz mutfağınız tüm sadeliğini yitirecektir.

Ahşap ve beyazın uyumunu sözlere dökmeye gerek kalmayan bir tasarım daha bizlerle.

Simetrik tasarımlarla birlikte yüksek tavan bir evde yüksek üst dolaplar ne kadar fazla depolama alanına ihtiyacınız olduğunu gösterir.

Mutfak dolaplarının aralarına açık raflar ekleyebilir ve bu açık rafların arkalarını duvar boyanız ile vurgulayabilirsiniz.

Gri ve turuncu renklerinin uyumunu burada görebilirsiniz.

Kendinden kulplu kapak modellerini düşünebilirsiniz.

İki tonlu tasarımlar yapmaktan kaçınmayın mutfakta tek renk sadeliği iki veya daha fazlası enerjik bir mutfak tasarımı sergiler.

Mutfakta her şey gibi tezgah arası da çok önemli bu yüzden tezgah arasını paslanmaz çelikten yapabilirsiniz.

Gri ve beyaz tasarımlar altın sarısı eklentiler yapın.

Siyah ve sarı renklerinin uyumunu görebilirsiniz.

Depolama alanı ihtiyacınız fazlaysa mutfağınızın etrafına farklı renkte daha geniş bir dolap yapabilirsiniz.

Son fotoğrafla birlikte 50 adet mutfak tasarımını sizlerle paylaşmış bulunuyoruz ve sizlere son olarak söylemek istediğim rustik tasarımlar yani ahşap modellerden vazgeçmeyin, her zaman doğal olan en iyidir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir