2019 Enza Home Koltuk Takımları

Akıllı Sehpa – 360 Derece Bluetooth Hoparlör ve Kablosuz Şarj

2019 Mutfak Modelleri

Duvara Monte Mobilya ve Dekor Fikirleri

Ahşap Çalışma Tezgahı

Mobilya 23 Eylül 2016
322

masa

Ahşap çalışma tezgahı veya masası diyebiliriz tamamı ahşap sadece üst tarafındaki modüler kutuların kapakları fleksi malzemeden kullanılmıştır. Ahşap malzeme olarak meşe ağacı kullanılmıştır tamamı meşeden yapılmıştır. Bağlantıları sıkı geçmelerle yapılmıştır. Ahşap tezgahımızın en güzel yanı pratik ve kullanışlı olmasıdır ne açıdan, kimler için diye sorarsanız genel olarak aslında öğrencilerden tutun masada çalışanların bir çoğu rahatlıkla kullanabilir diye düşünüyorum fakat tasarımını yapan Laura Mrkša kuyumcular, marangozlar, tasarımcılar bunların içinde ressam veya moda tasarımcısı gibi kişilerde mevcut kısacası işi masada olan ve çok fazla gereçlere ihtiyaç duran kişilerin rahatlıkla kullanabileceği masadan bahsediyoruz.

Peki neden bu kadar anlatmaya değer bu masa, gayet basit bir şekilde tasarlanmış dört ayaklı bir üst tabladan ibaret olan masanın sizlere anlatmamıza değer olmasının sebebini hemen söylüyorum, hemen üst tarafta gördüğünüz masanın üst kısmından alt kısma doğru ufak kutucukların çıkıntılarını görüyorsunuz bu kutucukların içine malzeme koyarak çalışma esnasında rahatlıkla malzemelerine erişebiliyor çalışan kişiler.

ahsap-calisma-tezgahi cizim-masasi calisma-tezgahi calisma-masasi ahsap-kutular ahsap-masa

Masayı görsellerle daha yakından inceleyerek tasarımın ne kadar naif ve kullanışlı olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Ahşap masayı kullanım şekline örnek olarak iki meslek adına örnek vermeye çalışılmış tabi ki bence herkes için güzel ve pratik bir tasarıma sahip olduğu için rahatlıkla kullanabileceğine inanıyorum. Masanın orta kısmı sabit bir çalışma alanına sahipken sol ve sağ tarafı hareketli durumdadır yani modüler bir sisteme sahiptir bu sayede belli ölçülerde hazırlanmış kutuları dilediğiniz gibi yerleştirebilir size uygun ölçüler haline getirerek kullanabilirsiniz tek yapmanız gereken malzemelerin ölçülerini alarak size uygun kutuyu seçmek olacaktır. Kutular açık sürekli bir şeyler düşer yada dökebiliriz orası kapalı sanıp ağzı açık kutuların masada bize ne getirisi olabilir depolama alanından başka diye sorarsanız, ahşap masadaki kutuların kapakları mevcut hemde buzlu fleksi malzemeyle kapatarak masa hizasında olması sağlanıyor tabi ki boşluklar veya azda olsa yükseklik yada alçaklık olabileceği için ortadaki çalışma alanı gibi olmayacaktır ama genede işimiz görecek kadar tüm bir masa olduğunu kabul edebiliriz.

moduler-cizim-masasi ahsap-calisma-masasi kullanisli-masa

Yukarıda da kutuların nasıl yerleştiğini, değişik ölçülerde kullanılmak istenirse aralarında boşluk kalır mı, kalırsa nasıl doldururuz diye düşünüyorsanız bunu da düşünerek aralara kayıt tasarımları yapılmış ve ufak kutu, büyük kutu bir arada kullanılmak istenirse ara kayıt koyulabiliyor fazladan gibi seçenekler sahiptir.

pratik-kutular ahsap-gecme

Makalemizin başında söylediğim gibi masanın tamamı meşe malzemeden üretilirken tasarımın sağlıklı ve sağlam olması açısından geçmeli sistem kullanılmıştır.

Tasarımcı: Laura Mrkša

Kaynak: Laura Mrkša
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Poliüretan Modern Tabure

Poliüretan Modern Tabure

7 Şubat 2019
56
Meşe Ahşap Kavanoz

Meşe Ahşap Kavanoz

15 Mart 2017
361
Eğri Ahşap Yer Rafı

Eğri Ahşap Yer Rafı

13 Mart 2017
366
Ahşap Tabure

Ahşap Tabure

8 Mart 2017
479
Carpet Sandalye

Carpet Sandalye

7 Mart 2017
194
Zipline Koltuk

Zipline Koltuk

6 Mart 2017
154
Bloop Kahve Sehpası

Bloop Kahve Sehpası

5 Mart 2017
144
Bunlar da var!
Poliüretan Modern Tabure

Poliüretan Modern Tabure

7 Şubat 2019
56
Clayre Eef Dekoratif Ürünleri

Clayre Eef Dekoratif Ürünleri

25 Mart 2015
1.840
Banyo Modelleri

Banyo Modelleri

13 Mayıs 2015
731
Clayre Eef Mutfak Ürünleri

Clayre Eef Mutfak Ürünleri

25 Mart 2015
860
Vintage Mavi Kitaplık

Vintage Mavi Kitaplık

10 Nisan 2015
841
Lazzoni Köşe Koltukları

Lazzoni Köşe Koltukları

31 Mart 2015
1.197
Rustik Mutfak Tasarım

Rustik Mutfak Tasarım

10 Kasım 2016
889
Boho Oda Tasarım Fikirleri

Boho Oda Tasarım Fikirleri

20 Şubat 2015
500