İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ahşap Mutfak Dolapları

Ahşap malzemeden üretilmiş ahşabın doğallığını ve paslanmaz çelik malzemelerin ve tezgahın kullanıldığı mutfak dolabı hayal edin ama sadece hayalleriniz iki malzemeyi içermesin sahip olduğunuz ve sahip olacağınız tüm eşyalarınız için en ince ayrıntısına kadar tasarlanmış tam anlamıysa sizin kullanımınıza özel olarak üretilmiş en ince detaylara sahip mutfak dolabı düşünün. Böyle bir mutfak mümkün mü, evet mümkün sizlere böyle örneklerle dolu mutfak dolapları modelleri hazırladık. Sadece tek bir mutfak dolapları modeli mevcut değil bazı mutfaklardan alınmış tasarımlar mevcut ve böylesine kullanışlı tasarımları bir arada nadir göreceğinize eminim. Mutfak dolapları ahşap bu yüzden başlığımızı ahşap mutfak dolapları olarak tercih ettik ve sizler için aksesuar ve fonksiyonel özellikleri aşağıda işlevlerini anlatan ufak dipnotlarla bulabilirsiniz isterseniz görselleri inceleyin isterseniz görsellerle beraber notlarımızı okuyup daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.Raylı Mutfak Dolapları

Yukarıda gördüğünüz görselde gizli depolama alanı mevcut raylı ince ahşap malzemeyle kapak yapılmış ve mutfak dolaplarının hatta tezgah arkasının kullanılması için tamamen kapatıldığını görebilirsiniz. Raylı kapağa sahip mutfak dolabını evinize uyumlu hale gelebilmesi için ilk öncelikle duvarda gömme bir alan olması gerek bu sayede tezgahın üstünden arkaya doğru depolama alanı oluşturabilesiniz.

Mutfak

Mutfak dolaplarının arasında çoğunlukla fayans olarak kullanıyoruz fakat diğer ülkelerde oraları depolama alanı olarak kullanıyorlar hatta gördüğünüz alan bardaklar, peçeteler veya streçler gibi sürekli kullanılan malzemeler için doğal ahşaptan yapılmış alanı görebilirsiniz ve aşağı doğru açılan kapağı doğru aksesuarlarla kullanabilirsiniz. Mutfak dolaplarının ara kısmı ahşap malzemeden kullanılarak tasarlanmış olması bu tür bir özelliğe sahip olabileceğinizi göstermektedir.

Mutfak Modelleri

Paslanmaz çelik tezgahın en iyi özelliklerinden birisi kendinden lavabosu olabilir veya farklı lavabo modelleriyle birleştirebilirsiniz fakat burada kendinden lavabosu olduğunu görebilirsiniz ve birliktelik yani tek parça işler her zaman özenli ve güzel görünmektedir. Paslanmaz çelik tezgahtan ziyade en dikkat çekici nokta lavabonun arkasındaki ahşap tabaklık, bardaklık ve çatalları kuruması için kullanabileceğiniz bir alan oluşturulmuş tabi ki ahşap her ne kadar suya karşı dayanıklı olsa da bir ahşabın da zamanla zarar göreceğini unutmayarak çok ıslak bırakmamaya özen göstermek gerek.

Mutfak Lavabosu

En büyük dertler mutfak dolaplarında lavabo altlarının kullanışsız kör alanlar halinde olması fakat burada en alt kısma çekmece koyulmuş ve hemen üst tarafına dar kalan kısmın kullanımı için aşağı düşer kapak ve hemen lavabonun alt kısmına raf koyarak ufak tefek eşyalarınızı koyabilmeniz için bir alan oluşturulduğunu görebilirsiniz.

Mutfak Evye Altı

Yukarıdaki örneğin farklı renkte malzemeler ve farklı çekmece malzemeleri kullanılarak yapılmış modelini görüyorsunuz buradaki tek fark kapağın daha dar derecede açılıyor olması yukarıdaki resimde tam olarak açılıyordu.

Mutfak Dolapları

Paslanmaz çelik ada tezgahı lavabo ve ocak gibi sistemler için kullanılırken arka taraftaki ahşap dolapları görüyorsunuzdur hepsi açık raf sistemleri yada askı sistemlerine sahip aksine orada gördüğünüz dolap dilediğinizde yüz yüze kapatılabilecek sisteme sahiptir işiniz bittiğinde bardakların olduğu askı sistemini açık raf olan dolap yüzüne kapatabiliyorsunuz ve yan taraf fırının ve buzdolabın bulunduğu kapaklı ahşap dolabı görüyorsunuz.

Mutfak Dolabı

Kulpsuz ahşap kapak sistemi yapmanız gereken kapağın açılması için kapağı hafifçe itmek ve beklemek yavaşça menteşeler ve sistemi sayesinde kapak açılabiliyor bu sayede daha sade bir görünüm kazandırabiliyor mutfağa ve kapakları tek bir hareketle açabildiğiniz için daha hızlı ve kullanışlı hale getirebiliyorsunuz.

Mutfak Dekorasyonu

Tabaklarınız için çekmecelerinizde özel yerler oluşturabilirsiniz nasıl mı, tam olarak resimde göründüğünü gibi normal çekmece düzeni fakat iç kısmında gördüğünüz yuvarlak tahtaları takabileceğiniz tahta ızgara bulunmakta. Yuvarlak tahtaları ince boşluklara tabakların ölçülerine göre ayarlıyor ve sıkıştırıyorsunuz bu sayede tabaklar çekmeceyi her açıp kapattığınız hareket etmiyor hemde daha düzenli hale geliyor.

Mutfak Çöp Kutusu

Tezgah üzerinde kapaklı çöp sepeti yapabilirsiniz bunun için ihtiyacınız olan işinin ehli bir usta ve kullanabileceğiniz uygun aksesuarlar aslında her şey aksesuarda bitiyor demek isterim ama aksesuarlara ulaşamazsanız ustanız sizin için bu tarz bir tezgah altı çöp sepeti sistemi yapabilecektir oda ustanın ehli olduğu kısmı devreye alarak başarıyor. Mutfaklarda çöp sepetleri sık kullanılır bu yüzden her zaman ulaşılabilir olmaları çok önemli hemde tezgah üzerinde olmaları çok daha kullanışlı oluyor çöp sepetini kapağı ile kapatın dolduğunda taşıma kulpu ile ana çöpe boşaltabilirsiniz.

Mutfak Çekmecesi

Mutfak dolaplarında en kullanışlı alanların çekmeceler olduğunu daha önceki mutfak dolaplarının olduğu yazımızda anlatmıştır burada görselde gördüğünüz gibi çekmecenin iç kısmı doğal ağaç malzeme kullanılarak mutfak gereçlerini koyabilmeniz ve kolay ulaşabileceğiniz hale getirilmiş işte size ait özel bir çekmece burada görmek mümkün.

Gizli Priz

Mutfakta ahşap kutularla gizli priz alanları oluşturabilirsiniz hem sudan korumak hemde evdeki ufaklıkların ulaşabilmesini engellemek için.

Ekmek Bölmeleri

Tezgahta ekmek kutuları veya bakliyat kutularını oluşturabilirsiniz böylelikle ekmekleriniz hem taze hemde kolay ulaşılabilir bir yerde olacaklardır.

Ahşap Mutfak Dolapları

Tezgah arkası kapaklı bölmeler ve içinde prizlerin de bulunduğunu görebilirsiniz. Bölmelerin kapaklı olması priz gibi yerlerin sudan korunmasını sağlar ayrıca prize bağlı cihazlarınızın zarar görmesini engeller ayrıca kapaklı bölmeler mutfak eşya ve aksesuarları için her zaman daha kullanışlı olmuşlardır. Bir başka ihtiyaç olarak da temizlik eşyalarını koyabilirsiniz ortalıkta gözükmelerini istemiyorsanız.

Ahşap Mutfak Dolabı

Priz akıllı telefonlar ve cihazlarla birlikte en sık kullanılan eşyalar arasına girdiğini hepimiz görüyoruz bir evi alırken ne kadar fazla elektrik prizi olduğuna dikkat eder hale geldik bu yüzden mutfak dolabının alt dolabında hemen tezgahla arasında yapılmış dolabı görebilirsiniz.

Ahşap Bıçaklık

Hemen lavabonun üstünde yer alan çelik raf ve çelik rafın içinde yer alan gömme ahşap bıçaklık. Mutfağın vazgeçilmez eşyalarından birisi olan bıçaklar en ulaşılabilir alanlarda olabilmeleri için kullanılan iyi tasarımlardan birisi olarak görebilirsiniz ayrıca tezgahın başından sonuna kadar devam eden çelik raf bir çok eşyanızı alabileceğini unutmamak gerek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir