İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bahçe Kulübe Tasarımları

Bahçe kulübeleri kullanımı kişiden kişiye değir, ne gibi değişir diye soracak olursanız. Bahçe evini kimileri bahçe alet ve edevatların koymak için kullanırken bazıları depo olarak eski eşyalarını veya evde yer bulamadığı değerli eşyalarını saklamak için kullanabilirler bazen yalnız kalmak için geceyi geçireceğimiz kulübe haline gelebilir. Bahçe kulübesi genellikle ufak ve ağaçtan yapılmaktadır bu nedenle basit yapılar tercih edilir ki bu sayede hemde daha hızlı bitsinler. Bahçe kulübeleri sadece ahşaptan olmuyor isterseniz normal bir ev yapar gibi yapabilirsiniz fakat ahşaba oranla daha yüksek maliyetlerde olacaktır oda biraz lüks bahçe kulübesine girmektedir tabi ki seçenekler sizin elinizde.Ahşap Kulübe Evi

En basit bahçe kulübesi tasarımı ahşaptan yapılmış üçgen şeklindeki çatısı ve yan tarafında devam eden veranda tarzı çıkıntısı hem bahçe eşyaları saklamak için hemde çalıştıktan sonra gölgede dinlenmek için yeterli.

Beyaz Bahçe Kulübe Evi

Yukarıda gördüğünüz beyaz tonlarında ki kulübe 1887 yılında J. Merrill Brown tarafından tasarlanmıştır aslında daha büyük bir ev için ufak bir taslak olarak yapılmış daha sonrasında ise bahçe kulübesi olarak kullanılmıştır. Çatı tasarımı farklı olmasıyla şıklığını korurken bir bahçe evi için görselliği fazla iyi.

Ahşap Bahçe Kulübe Evi

Yeşil rengi ile etrafta ki bitkilere uyum sağlayan kulübe basit bir yapıya sahip fakat kulübenin etrafının bitkilerle kaplı olması ve çalışma alanının içinde olması kulübeye ayrıcalık kazandırmıştır durumda ki depolama alanı içinde doğal güzelliğinden içinden geçerek gitmek güzel fikir.

Beyaz Kulübe Evi

Bahçe kulübesinin asıl amacı sakin bir alanda çalışma olanağı sunmak ve tasarım stüdyosu olarak tasarlanmıştır, bu nedenden dolayıda pencere gibi detaylar mevcuttur. Ayrıca bahçe kulübesinin ön kısmında sarmaşık gibi bitkiler dikkat çekmekte.

Kırmızı Bahçe Kulübe Evi

Teksas da gibi görünen ev kırmızı ve beyaz görünümü ile güzel bir ağır evi tasarımı kazandırılmış ayrıca çatının mükemmel uyumu da gözlerden kaçmamaktadır. Sadece bahçe evinin güzelliği değil onun güzel görünmesini sağlayan kayalıklı, taşlı yol ve etraftaki renkli çiçek ve bitkiler katkısı çoktur.

Bahçe Kulübe Evi

Kavak malzemesinden yapılmış olan basit bahçe kulübesi aslında çokta basit bir tasarım değildir ağır kapısı modeli uyarlanan evin çatısında ufak bir bahçe bulunmaktadır.

Bahçe Evi

Bahçe kulübesi aslında eski bir evdir fakat sahipleri tamamen orjinali koruyarak kulübeyi güzelleştirmişler ve bahçe evi şu anda tasarım evi olarak hizmet vermeyi beklemektedir.

Kulübe Ev

Beyaz renkli tasarımı ve geniş ağır kapısı tasarımıyla öne çıkan bahçe kulübesi yolu ve etraftaki peyzaj tasarımıyla kendini göstermektedir. Bahçe evini depolama alınından ziyade bahçe uğraş eşyalarıyla doldurmuşlar ve yorgunluk gidermek için güzel bir noktadadır.

Sarı Bahçe Evi

Güzel tasarlanmış bahçenin içerisinde yer alan bahçe evinin kahve ev kapısı bulunurken dik eğimli çizgiye sahip çatısı bulunmaktadır hatta yan tarafında ki kuş evinin tasarımıyla benzerlik göstermektedir. Bahçe kulübesinin ön tarafı dinlenmek ve kafa dinlemek için 2 adet sallanan sandalye bulunmakta.

Bahçe Kulubesi

Aslında bahçe kulübesi olarak tasarlanan kulübe zamanla ortasından yol geçen bir kulübe haline gelmiş buna rağmen bahçe alet ve edevatları için kullanılmaktadır.

Antika Bahçe Kulübesi

Antika gibi görünen kulübe aslında tasarımında ki detaylara bakarsak antika sayılır açılı gelen pencereler, metal çatı ve kapı önündeki bitki rafları bahçe kulübesinin tarih koktuğunu göstermekte özellikle dökülen boyaların yaşını gösterdiğini görebiliriz.

Büyük Bahçe Kulübesi

Güzel bir manzaraya sahip olan bahçe evi gördüğünüzde kendisinin başlı başına bir ev olabileceğini düşünebilirsiniz. Bahçe kulübelerine oranla daha ayrıntılı tasarıma sahip en basitinden önünde zihninizi dinlendirmek belki biraz kestirebileceğiniz sundurması bulunmakta.

Bahçe Kulübesi

Tasarım diğer modellere göre renk olarak büyük fark gösterirken kademeli çatı tasarımı ile ufak bir çatı katı olduğunu gösterir buda bahçe kulübelerinin tek katlı olmak zorunda olmadığını göstermektedir. Kulübenin çatı katında ufak mini yatak bulunmaktadır.

2 Katlı Bahçe Kulübesi

Ayrıntılı daha geniş çaplı kulübe isteyenlere tavsiye edebileceğim çatı katı bulunan ve oldukça geniş olan bu bahçe kulübesinin heybetli kapı girişi bulunmakta ve iç kısmı fazlasıyla geniştir ayrıca kulübe ahşaptan yapılmıştır.

Lüks Bahçe Kulübesi

Basit Bahçe Kulübesi

Sizlere 16 adet bahçe evi veya bahçe kulübesi artık nasıl adlandırırsanız kulübe gösterdik ve neredeyse hepsi ahşaptan yapılmış evler ve her türlü arzularınız için kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir