Rustik Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Endüstriyel İtalyan Mutfak Dolabı Tasarımları

Meşe Ahşap Kavanoz

Eğri Ahşap Yer Rafı

Banyo Dekorasyonu

Banyo 2 Temmuz 2015
1.764

Banyo dekorasyonu her ne kadar basit görünse de bir o kadar meşakkatlidir bu yüzden en kolay kısım olarak görmemenizi tavsiye ederim. Banyo dekorasyonu genellikle ufak banyolarda basit gözükür aksine koyacak o kadar gereç varken ufak bir alana sahip olmanız banyonuzu nasıl dekore edeceğiniz hakkında fikirlerinizi sürekli değiştirmenize sebep olur çünkü banyonuza hiç bir şey sığdıramazsınız, büyük banyoda ise alanın büyük olmasından dolayı nereye koyacağınızı kestiremezsiniz fakat uzun sürmez ufak banyoyu tasarlamak kadar. Ufak banyolarda sistemi çok fazla düşünmemek gerek önce almanız gerekenleri alırsınız ve mümkün oldukça gerekli aralıklarla dekore etmeye başlarsınız. Banyoların en göz alıcı noktaları fayans kısımlarıdır tabi her zaman fayans olmak zorunda değil bazen ahşap ve mermer gibi malzemelerde kullanılabiliyor önemli olan sizin hangisini daha çok seviyor olduğunuzdur. Malum şöyle bir durumda söz konusu ahşap her ne kadar dayanıklı bir malzeme olsa da uzun süreli kullanımlar için uygun değildir daha çok fayans ve mermer tercih edilse daha uygun olacaktır. Mermere karar verirseniz seçenekler sınırlı olduğunu için mümkünse gözünüze en hoş geleni tercih edebilirsiniz fakat iş fayans beğenmeye geldiğinde belki haftalarınızı harcayabilirsiniz çünkü sürekli gelişen ve büyüyen bir sektör bu yüzden çeşit sınırı tanınmıyor. Sizlere bazı banyo modelleri sunmuştuk bugünde ayrı 10 adet banyo modeli sunmayı planlıyoruz çeşitlilik olarak bir çok tasarım mevcut zamanla hepsini sizlere ulaştıracağız.

Küvet

Turuncu fayansların ve oval tasarıma sahip küvet görüyorsunuz ve banyonun her yönü camla kaplı bu yüzden camların alttan iki sırası buzlu camlar tercih edilmiş ki dışarıdan görüntü azalsın. Duvar fayansları tamamen beyaz tercih edilmiş fakat zemin fayansları turuncu rengine sahip geometrik motifli fayans.

Siyah ve Beyaz Banyo

Sade ve ustaca tasarlanmış banyo zemini görmekteyiz sadece zemin değil küvette aynı fayanslarla farklı şekillerle kaplanmış durumdadır. Fayanslar beyaz, siyah ve krem renklerinden oluşmaktadır, fayansların şekilleri altıgendir bir önceki yazımızda altıgen fayanslı tasarımlar bulunmaktaydı fakat okuduysanız oradaki fayans modelleri çok ufak tasarıma sahiptirler.

Patchwork Banyo

Yukarıda tam anlamıyla renkli ve farklı bir tasarım bulunmakta zeminle başlamak istiyorum çünkü en çok zemin dikkat çekmekte gördüğünüz üzere kare fayanslar döşenmiş fakat her fayansın üzerindeki motifler farklı olduğu gibi hemde renklerde ki farklılıkları görebilirsiniz neredeyse renklerin tüm senfonisini görebilirsiniz. Zeminden yukarı doğru giderken sarı ahşap ayaklı berjer ve aynı şekilde çiçek motiflerine sahiptir ayrıca yan duvarların lavabonun biraz üstünde bitecek şekilde siyah ahşap lambiri tercih edildiğini görebilirsiniz. Lavabo ise alüminyum ayaklı ve alüminyum musluklara sahiptir.

Ahşap Banyo Dolapları

Ahşabın ihtişamını rahatlıkla görebilirsiniz sadece ahşap değil ahşapla uyumla tasarlanmış zemin ve duvar banyoda farklı bir ton havası yaşatmaktadır. Ahşap banyo dolapları özellikle özel işlemelere sahip olanlar büyük banyolarda çok şık durmaktalar bu yüzden geniş banyoya sahipseniz ilk yapacağınız iş iyi bir ustayla çalışarak güzel bir ahşap banyo dolabı tasarlamak olacaktır. Ahşap malzemenin rengine uyumlu musluk, duvarlar ve zemini görmezden gelinmemeli. Fayansların bir kısmı kremin tonlarında sık şekilde devam ederken dolaba doğru gelirken kesin bir hat çizilmiş ve beyazlı kremli hatlara sahip fayans devam edilmiş ve dolabın yerini belirleyici şeritlerin mevcut olduğunu görebilirsiniz.

Modern Banyo Modelleri

Banyonuzda sanat eserlerine yer verebilirsiniz hatta elinizden geliyorsa kendi yaptığınız tasarımları buraya koyabilirsiniz gördüğünüz üzere banyonun dekorasyonunun da ciddi modern hava katmış durumda. Banyoda zeminde ve yan duvarlarda mozaik fayansların kullanıldığını görebilirsiniz. Mozaik fayanslar tasarım olarak güzellerdir fakat ufak oldukları ve farklı bir görünüm kazanmak için tek tek hepsinin dizilmesi gerektiği için çok uzun sürek ve zor bir tasarımdır bu nedenle çok fazla tercih edilmez fakat farklı görünümler için vazgeçilmez olduğunu hatta bu ufak karelerle banyonuzun zemin ve duvarlarına farklı sanat eserleri ortaya çıkartabilirsiniz.

Kahve Banyo Modelleri

Banyonuzda kahverenginin tonlarını özellikle çikolata tonunu sık sık tercih edebilirsiniz tabi ki bu rengi birazda ahşap renklerine düşkünlüğü olanların özenle seçtiğini söylemek isterim ki dikkat ederseniz banyo dolapları ahşap malzemeler yapılmış. Banyoda duş alanı ve küvet mevcuttur. Zemin fayansları çikolata kahvesi ve bir kısımdan sonrası ise krem tonlarında fayanslarla devam etmektedir. Banyo dolaplarına gelecek olursak ahşap malzemeden üretilmiştir açık havluluk rafı ve üst tarafında ahşap tezgah ayrıca yan tarafta komodin tarzı çekmeceli dolap bulunmaktadır.

Yavruağzı Banyo Modelleri

Yavruağzı gibi bir renk bulunduğunu biliyorsunuzdur banyoda bizzat daha koyu tonlarının tercih edildiğini hatta bu rengin tablolarda tercih edildiğini görebilirsiniz, geri kalan banyo dolabı ve fayanslar ise beyaz renktedir.

Duş Kabini

Zigzag tasarımların kullanıcısı farklıdır genellikle evlerinde geometrik şekilleri sevenlerin bu tarz zigzag modeller kullandıklarını görebilirsiniz banyonun duşa kabin kısmı ve zemini farklı renklerdeki zigzag fayanslardan oluşmaktadır.

Mor Banyo Modelleri

Ülkemizde son zamanlarda banyolarda sıkça tercih edilen renklerden birisi olan mor rengi daha çok bizde mürdüm veya patlıcan moru olarak kullanılmaktadır. Yukarıda gördüğümüz açık mor rengi diğer morlara göre daha az tercih edilmektedir.

Sarı Banyo Modelleri

Son olarak ise duvarda bambu desenlerine sahip duvar kağıdının bulunduğu bir duvar mevcuttur banyoda pek fazla tercih edilmez çünkü yüksek buhar yüzünden ilerleyen zamanlarda yapışkan özelliğini yitirmekte ve kağıt zamanla duvarı bırakmaktadır. Banyonun zemin kısmı ise ahşap laminat parke olarak tercih edilirken banyo dolabının kapaklarının alüminyum çerçeveli ve içlerinin cam olduğunu görebilirsiniz işin aslı uzun süreli kullanmak istiyorsanız ilk tercih edeceğiniz malzeme olduğunu söyleyebilirim.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Shabby Chic Banyo Modelleri

Shabby Chic Banyo Modelleri

10 Haziran 2015
648
Ahşap Banyo

Ahşap Banyo

9 Haziran 2015
586
Orka Banyo

Orka Banyo

17 Mayıs 2015
1.546
Renkli Banyo Dolapları

Renkli Banyo Dolapları

15 Mayıs 2015
797
Metal Banyo Modelleri

Metal Banyo Modelleri

14 Mayıs 2015
386
Banyo Modelleri

Banyo Modelleri

13 Mayıs 2015
695
Retro Banyo Dolapları

Retro Banyo Dolapları

12 Mayıs 2015
638
Banyo

Banyo

12 Mayıs 2015
3.397
Banyo Dolapları

Banyo Dolapları

30 Nisan 2015
3.599
Lüks Banyo Dekorasyonu

Lüks Banyo Dekorasyonu

8 Nisan 2015
436
Bunlar da var!
Zemin Boyama Fikirleri

Zemin Boyama Fikirleri

6 Nisan 2015
518
Enza Home Köşe Takımları

Enza Home Köşe Takımları

19 Mart 2015
1.350
Ahşap Tabure

Ahşap Tabure

8 Mart 2017
404
Eğri Ahşap Yer Rafı

Eğri Ahşap Yer Rafı

13 Mart 2017
308
Ahşap Banyo

Ahşap Banyo

9 Haziran 2015
586
Retro Banyo Dolapları

Retro Banyo Dolapları

12 Mayıs 2015
638