Rustik Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Endüstriyel İtalyan Mutfak Dolabı Tasarımları

Meşe Ahşap Kavanoz

Eğri Ahşap Yer Rafı

Banyo Modelleri

Banyo 13 Mayıs 2015
695

Banyo modelleri dediğimiz zaman aklınıza ilk ne gelir banyo mu, yoksa banyo içerisinde kullanılan banyo dolapları veya banyo aksesuarları mı yada hepsi birden bir banyonun içerisinde ne varsa hepside gelebilir. Benim aklıma belki anladığım için belkide öyle düşünmek istediğim için bir banyonun genel olarak sahip olduğu her şey geliyor o yüzden genel olarak banyoda koyu tonlar kullanılırsa veya hangi renk ağırsa banyo o tonların isimleriyle hitap edebilir aslında banyoda bir çok renk seçeneği görebilirsiniz. Bu durumda banyoda genellikle duvarların renkleri her zaman ağırlıklı olmaktadır çünkü neredeyse her şeyden fazla duvar ve tavan mevcut, zemini saymıyorum genellikle ıslak zemin olduğu için fayans, mermer veya yeni çıkan laminat parkeler tercih edilebiliyor, genede duvarlar baskınlığını korumaktadır. Banyo modellerinde öncelikle duvarlar ve zemin demek isterdim ama ondan önce duş alanı, lavaboların ve klozetin nereye koyulacağına karar vermeniz gerek fayanslar veya ne yaptırmaya karar verdiyseniz yaptırmadan önce su ve elektrik tesisatlarının yerleri düzenlenmeli ve sonrasında duvarları kaplayacağınız malzeme, klozet modelleri, duşa kabin, küvet, banyo dolapları ve lavabo gibi seçeneklere sırasıyla karar verebilirsiniz. Banyo tasarımlarında en büyük etken banyonun ne kadar büyüklüğe sahip olduğu eğer ufak bir banyoya sahipseniz duşa kabin, lavabo, klozet yeterli olacaktır klasik banyo modelinden bahsediyoruz. Büyük bir banyonuz varsa şık banyo dolabı ve eşyalar için dolaplar yaptırırken keyifli ve dinlendirici anlar için küvet ekleyebilirsiniz. Sizlerle bazı banyo modellerini paylaşacağız bu modeller markalara ait olmadığını bilmesiniz sadece sizlerin ilham almanız için ufak notlarla paylaştığımız görseller.

Siyah Banyo Modelleri

Yukarıda koyu renkli banyo modeli görüyorsunuz, koyu renkli banyolarda özellikle dikkat edilmesi gereken ışıklandırma ve bazı açık renkli eşyalardır çünkü duvarlar, mobilyalar hatta lavabo gibi tüm eşyalar koyu tercih edilince ve banyonun diğer odalarla oranla daha az veya hiç ışık almadığını düşünürsek aydınlatma öncelikle olmakla birlikte daha açık tonlu eşya veya aksesuarları kullanmayı unutmayın. Koyu renkli banyo modellerinde aydınlatma olarak hedef odaklı aydınlatmalar veya makyaj aynası etrafında kullanılmış led veya klasik aydınlatma modellerini tercih edebilirsiniz.

Pembe Banyo Modelleri

Beyaz renklerin ağır olduğunu banyolarda ise tavandan serpilen aydınlatma biçimi yeterli olacaktır böylelikle açık tonlu ortamlardaki yansımalar ortamı daha fazla aydınlanmasını sağlamaktadır. Yukarıdaki banyo modelinde duvarlar tuğlayı andıran beyaz fayanslarla kaplanmıştır ve zeminse aynı fayansların koyu renkleriyle kaplandığını görebilirsiniz. Lavabolar metal ayaklı lavabolar dolaplı değillerdir. Ayna ise gömme aydır arka tarafında aydınlatma mevcuttur ayrıca arkasında pembe boyalı cam bulunmaktadır.

Mermer Banyo Modelleri

Siyah ahşap çerçeveli kapılarla açılan mermer kaplı banyo modelinde mermerin banyoda ağırlıklı olduğunu ve mermer modelininde beyaz ve gri tonlarına sahip olduğunu görebilirsiniz. Banyoda duvardan duvara kullanılmış ayna ve hemen mermerin bittiği yerle aynanın başladığı yer arasında sarı tuğla benzeri fayanslar bulunmaktadır, buda banyoya dikkati çekmenin aykırı bir yoludur. Bazen aynı tonların sık kullanılması banyonun odak noktasından ziyade sanki her gün gördüğümüz banyo modellerinden olarak görülmesine sebep verebilir. Banyonun küvet ve lavabosu aynı mermer malzemeyle yapılmıştır.

Mavi Banyo Modelleri

Mavi ve beyazın baskın renkler olduğunu görmek mümkündür tabi ki mavi ince dikdörtgen fayanslarla döşenmiş duvarında klozet ve lavabo için kullanıldığını geri kalan yerlerin beyaz boyayla yapıldığını görebilirsiniz. Hemen klozetin sol tarafındaki duvarın bitimindeki dalgalanmalı hataları da görebilirsiniz. Lavabonun alt ahşaptan yapılmış ve sadece lavaboya tezgah ve farklı görünüm kazandırılmak için kullanılmış.

Koyu Banyo Modelleri

Siyahın yoğun olarak kullanıldığı bir başka banyo modeli daha gördüğünüz gibi ışıklandırma tamamen kullanım alanlarına odaklı neresi gerekliyse ve nerede aksesuarlar varsa ona göre aydınlatma sistemi kullanılmış. Duşa kabin ve lavabonun olduğu yerde daha fazla ışık varken aksesuarların bulundukları ışık dahada azalmaktadır. Koyu renkli banyolarda ışığın yayılması ne kadar fazla olursa ortam o kadar loş hale gelir ve sizi bir o kadar fazla yorar fakat hedef odaklı olursa işlerinizi halletmeniz de bir o kadar kolay olacaktır. Koyu renkli tasarıma sahipken koyu renkten kastımız siyah fayanslara sahip duvar ve zemine sahip banyo duşa kabinin ayak kısmı, lavabo ve klozet beyaz olarak tercih edilmiştir.

Beyaz Banyo Modelleri

Beyazın ağırlığını görebilirsiniz fakat ağırlığın yanına daha dikkat edici renge sahip çöp kutusu şirinliğin sembolü haline gelmiş durumda. Banyo modellerinde her zaman dolaplar tercih edilmiş yukarıdaki resimde olduğunu gibi. Buradaki görselde ayaklı lavabolar tercih edilmiş ve normal ayaklı lavabolar değiller. Ayaklı lavabolar şekil verilmiş dekoratif ayaklı lavabolar. Hemen üst tarafında oval fakat daha çok karenin kenarları ovalleştirilmiş olduğunu görebilirsiniz ve yanlarında sarı aydınlatmalar mevcut. Lavaboların muslukları ise eski musluk tasarımlarına sahip, klasik tasarımları sevenlerin tercihi olacaktır.

Banyo Modelleri

Ahşap banyo dolabı, akrilik tezgah, ahşap açık raf ve siyah çerçeveli aynalar tabi ki duvarın beyaz olduğunu ve lavabo arkasında ufak geometrik şekle sahip fayansı es geçmemek lazım. Yaklaşık olarak 5 farklı renk bulunmakta belki geçiyordur tonlarına kadar inersek o kadar fazla inmeye gerek olduğunu sanmıyorum bu yüzden buradaki yoğunlu renkten ziyade ahşap malzeme kaplamaktadır ne en çok dikkati açık rafı ve üstündeki siyah çerçeveli aynalar yapmaktadır.

Ahşap Banyo Modelleri

Ahşabın yoğun olarak kullanıldığı bir başka banyo modeli daha burada sadece ahşap değil altın sarısı alt taraflar ve altın sarısı duşa kabin dikkat çekmekte. Duşa kabin kısmı mermerden yapılmış ve altın sarısı kapıların kenarlarına ve zemine kadar mermer pervaz yapılmış. Yerler ise altıgen fayanslarla tasarlanmış. Mutfak dolabı ise açık altın sarısı rafa ve mermer tezgahın kullanımı için tasarlanmış ahşap dolap bulunmaktadır aslında dolap tanımını tam anlamıyla göstermiyor fakat son zamanlarda banyo dolapları veya dolap kavramı çok fazla değişim göstermekte.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Banyo Dekorasyon Modelleri

Banyo Dekorasyon Modelleri

11 Haziran 2015
828
Shabby Chic Banyo Modelleri

Shabby Chic Banyo Modelleri

10 Haziran 2015
648
Ahşap Banyo

Ahşap Banyo

9 Haziran 2015
586
Orka Banyo

Orka Banyo

17 Mayıs 2015
1.546
Renkli Banyo Dolapları

Renkli Banyo Dolapları

15 Mayıs 2015
797
Metal Banyo Modelleri

Metal Banyo Modelleri

14 Mayıs 2015
386
Retro Banyo Dolapları

Retro Banyo Dolapları

12 Mayıs 2015
638
Banyo

Banyo

12 Mayıs 2015
3.397
Banyo Dolapları

Banyo Dolapları

30 Nisan 2015
3.599
Lüks Banyo Dekorasyonu

Lüks Banyo Dekorasyonu

8 Nisan 2015
436
Bunlar da var!
2015 Sanat Halı

2015 Sanat Halı

7 Nisan 2015
643
Orka Banyo

Orka Banyo

17 Mayıs 2015
1.546
Beyaz Mutfak Mobilyaları

Beyaz Mutfak Mobilyaları

7 Mayıs 2015
969
Komik Duş Perdeleri

Komik Duş Perdeleri

27 Mart 2015
393
2015 Bellona Koltuk Takımları

2015 Bellona Koltuk Takımları

24 Şubat 2015
1.162
Yatak Odası Tasarımları

Yatak Odası Tasarımları

4 Temmuz 2015
1.185
Mutfak Dolapları

Mutfak Dolapları

1 Mayıs 2015
837
Mutfak Mobilyaları

Mutfak Mobilyaları

29 Nisan 2015
474
Boho Oda Tasarım Fikirleri

Boho Oda Tasarım Fikirleri

20 Şubat 2015
475