İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Beyaz Mutfak Mobilyaları

Mutfak mobilyalarından kastımızı az çok anlayabilirsiniz masa, sandalye ve mutfak dolabı gibi eşyalardır ayrıca her ne kadar ahşap grubuna girmese de duvar ve zeminlerde yoğun olarak beyaz kullanımı görebilirsiniz çünkü beyaz mutfaklarda genel olarak tasarımların ağırlığı beyaza verilir daha açık ve aydınlık alanlar oluşturmanın yolu açık renklerden geçer ve açık renk dediğimiz zaman genel olarak ilk aklımıza beyaz rengi gelir tabi beyaz aslında bir renk değildir böylede bir ironi söz konusu. Sizlerle Berlin de yapılmış mutfak dekorasyonlarını paylaşmak istedik her ne kadar zevkler bir adım attığımızda bile değişse sizlerin ilham kaynaklarını incelemeniz gerektiğini düşünüyorum bu hangi ülke ve şehir olduğu önemli olmadan. Mutfak mobilyalarında ilham kaynağı olarak incelerken veya evinize birebir yaptıracağınız örnek olarak arıyorken ilk dikkat etmeniz gereken mutfak dolabının ne kadar kullanışlı ve hızlı ulaşabilir durumda yerlerin bulunup bulunmadığıdır, yani kısacası mutfak dolabı ne kadar size özgü olursa o kadar değerli ve sıkılmadan kullanabileceğiniz mutfak dolabı olacaktır. Mutfak dolapları sürekli kullandığımız mobilyalar bu yüzden tasarlarken çok dikkatli olmamızı gerektirmektedir. Aşağıdaki beyaz mutfak dolaplarını paylaşacağız ve altlarında kısa dipnotlar bulabilirsiniz mutfakla ilgili.

Mutfak

Beyaz mutfak dekorasyonunda her yerin beyaz olması beyaz mutfağı klişe ve keşkelerle bir hal almasına sebep olabilir o yüzden resimde gördüğünüz gibi zıt renklerle veya doğal ahşap tonlarıyla tamamlayarak beyazında kendine özgü karakterini ortaya çıkartabilirsiniz.

Mutfak Mobilyası

 

Ahşap parke ve ahşap tezgah beyaz mutfak dolabını ortaya çıkardığını rahatlıkla görebilirsiniz ki sadece mutfak dolabı beyaz değil duvarlar ve mutfak masası da beyaz tercih edilmiş en koyu renk olarak siyah tabure görünmekte bu denli zıt renkler tasarımlarda önemlidir bazen mutfağın değil zıt rengin dikkat çekmesi içinde yapılabileceğini unutmayın.

Mutfak Mobilyaları

Beyaz duvarlar ve beyaz tezgah taşı mutfak dolabı doğal ahşap renginde ve sarı loş ışıklar daha ağır bir ortam oluşturulmaya çalışıldığını gösteriyor ki hemen ön tarafında siyah tezgahlı ayrı bir dolap bulunmakta ve ışığın geldiği alan az olduğu için mutfak daha basık bir hal alabiliyor.

Mutfak Dolapları

Mutfaklarda avrupa da açık raflar veya kapaksız mutfak dolapları yoğun olarak tercih edilmeye başlamıştır bunu yazımızda paylaştığımız resimlerde görebilirsiniz. Bu kadar yoğun tercih edilmesinin sebebi öncelikle kolay kullanımlı olması açmanız daha sonrasında kapatmanız gereken kapak yok ve eşyalarınızın nerede olduğunu rahatlıkla görebiliyor olmanız ayrı bir kolaylık kazanmakta ayrıca kapaklı model mutfaklara o kadar alıştık ki kapaksız mutfak dolapları ilginç görünüyor.

Mutfak Dolabı

Beyaz tezgah ve beyaz duvar boyası fakat mutfak dolapları gördüğünüz gibi paslanmaz çelikten üretilmiş buda mutfağın aydınlık olmasında ayrı bir etki olduğunu görebilirsiniz.

Beyaz Mutfak

 

Ayrıca Berlin de kullanılan mutfak tasarımlarında üst mutfak dolaplarının bulunmadığını görebilirsiniz sadece alt dolaplardan ibaret mutfak mobilyaları mevcut az önce belirttiğim gibi üst taraflarda sade tek veya ili adet raf görebilirsiniz. Aslında mutfakta üst dolapların bulunmaması mutfağın daha geniş bir ışık yansımasına sahip olmasına buda ortamın daha aydınlık olmasına sebep olmaktadır.

Beyaz Mutfak Mobilyası

Beyaz mutfak dolabı ve altın sarısı kulplar gerçekten çok şık durmaktadır mutfak dolabının parlak renge sahip olduğunu yansımadan anlayabilirsiniz üst tarafta ise siyah ahşap tezgah bulunmaktadır. Tezgah mat yüzeylidir ve üst tarafında fayans örüldüğünü görebilirsiniz sadece üst tarafta dolap olacağı zaman fayans örülmez duvar boyaları narindir bu yüzden su veya çarpmalardan hızlı şekilde zarar görebilirler.

Beyaz Mutfak Mobilyaları

Doğal ahşap tonlarının beyaz mutfaklarla sık kullanıldığını görmeniz mümkün resimlerden çünkü beyazın uyum içinde olması çok daha kolaydır ve ağacın en doğal hali her zaman daha sıcak ve zararsızdır. Beyaz mutfak dolapları tebeşir beyazıdır buda boya olduklarını gösterir yani boyanan malzemede ahşaptır fakat boyanın kimyasal madde olduğunu unutmamak gerekir.

Beyaz Mutfak Dolapları

Ahşap parke hariç mutfakta her yer beyazdır. Mutfak dolapları tebeşir beyazı ve tezgah parlak beyazdır ayrıca dolapların arası beyaz camdan yapıldığını görebilirsiniz.

Beyaz Mutfak Dolabı

 

Mutfakta sadece duvar boyası ve kaloriferlerin beyaz olduğunu mutfak dolabının siyah ve üst tezgahın paslanmaz çelikten yapılmıştır buda yapılan mutfakların ne kadar uzun ömürlü kullanımlar için düşünüldüğü gerçeğini ortaya çıkartır ki mutfak dolaplarını vurgulayan sarı ışıklı aplikler farklı görünüm sunmaktadır.

Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Beyaz mutfak dolabı beyaz zemin ve sanki mutfaktan ayrı tasarlanmış kiler bölümü ki alçıpanla özel olarak yapılmış ve özel oda kapısı eklenmiş erzak ve bakliyatlar için güzel bir saklama alanı olabileceğini görebilirsiniz mutfakta sadece fırın metal renge ve yemek masası ahşap tonlara sahip.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir