İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dış Mekan Yatak ve Koltuk Tasarımları

Dış mekanlardan kastımız sadece bahçe değil teras, geniş balkon veya sundurma gibi alanlarda dış mekanların içine girer ve bazıları bahçenin içinde yer alırken bazıları içerisinde bahçe bulundurur bu neden hepsinde daybed, yatak veya yatak konforunda koltuk tasarımları bulundurabilirsiniz. Bence geniş bir alana sahipseniz yazın sıcaklarında evde uyumaktansa dışarıda uyumak her zaman daha eğlenceli ve dinlendirici olacaktır. Dış mekanlarda kullanılan yatakların fakat iç mekanlarda kullanılanlara göre dış etkenlere daha dayanıklı olması gerek çünkü kışın yağmur ve kar gibi faktörlerle karşılaşmakta bazen kışa gerek kalmadan yaz yağmurları dahi yeterli olabilir. Bu nedenle ağaç ve ferforje ürünler önceliğiniz olurken tabi ki kaliteli sert plastikten yapılmış yataklarda tercihiniz olabilir. Genellikle plastiğe benzeyen hasır şeklinde kullanılan yataklar veya şezlonglar sık sık bu ürünlerle yapılır. Sizlere hem fikir vermek hemde örnek alabileceğiniz tasarımları sizlerle paylaşıyoruz ve altlarında görseller hakkında dipnotlar bulunmaktadır.

Bahçe Yatağı

Ahşap malzemeden üretilen ve dilediğinizde kumaş veya tülle üstünü kapatabileceğiniz 3 kişilik yatak ayrıca şezlong görevi de görmektedir.

Açık Yatak

Plastik malzemeden yapılmış olan koltuk hasırı andıran görünüme sahiptir ve bahçeler için pratik çözüm olarak tercih edilebilir dilerseniz koltuk dilerseniz kısa kestirme yeri olarak kullanılabilir isterseniz etrafını tülle kapatabilirsiniz.

Havuz Başı Yatağı

Havuş başında yatmak için tasarlanan geniş yatak ahşap malzemeden üretilmiştir fakat üstü kapalı değildir ağacın gölgesinde bulunduğunu görebilirsiniz bu nedenle güneşin farklı açılarında rahat güneş görebileceğini unutmamak gerekir.

Ahşap Çardak Yatak

Havuz başı yatağı olarak en ideal tercihin yukarıda ki görselde olduğunu söyleyebilirim üst tarafı kapalı ve etrafı renkli kumaşlarla kaplı ayrıca rafine tasarıma sahiptir dilerseniz akşamları sessiz sakin bir ortamda bahçenizin keyfini sürerken uykuya dalabilirsiniz.

Havuz Başı Daybed

En basit tercih edilen tasarımlarında başında daybed gelmektedir bir kişinin rahatça uzanabileceği alana sahipken ayrıca standart olarak bir çok çeşidini rahatlıkla bulabilirsiniz tek sorun üst tarafı açıktır bu nedenle güneşlenmek isterseniz şezlongdan daha rahattır.

Bahçe Koltukları

Yada daha geniş bir köşeye koltuk tasarımı yapabilirsiniz u şeklinde ve karşısında şık bir şömine koyarak sadece dinlenmek amaçlı değil misafirlerinizle akşam sohbetleri yapabilirsiniz.

Bahçe Köşe Yatak

Verandanın hemen köşesine ufak dinlenmeler için yada kaçamaklar için üstü hafif kapalı oturma alanı yapabilirsiniz.

Havuz Başı Yatağı 1

Ahşaptan havuza çıkıntısı olan güzel bir yatak tasarlamak her zaman en güzelidir fakat bunun için güzel bir havuza ihtiyacınız var tabi ki arkadaki deniz manzarası ortama ayrı bir romantizim katmaktadır.

Balkonda Yatak

Teras ve balkonlarınız genişse ve her şeye rağmen halen yeriniz varsa güzel hazır ve pratik yatak ekleyebilirsiniz.

Daybed

Kullanımı kolay ve klasik tasarıma sahip olan daybed siyah ve beyaz tonlarıyla bahçeye güzel bir hava katmaktadır ayrıca standart olmasıyla kolayca bulabileceğiniz  bir tasarımdır.

Tavana Asılı Yatak

Sonu görünmeyen bir bahçe ve bunu izleyebileceğiniz geniş bir balkona sahipseniz hiç düşünmeden asma yatak tasarımı tercihiniz olabilir tabi ki bu kadar alçakta tasarlamak zorunda değilseniz tamamen sizin inisiyatifinize kalmıştır.

Sundurma Yatağı

Sundurmanızın çatısına çelik zincirlerle asabileceğiniz asma yatak tavsiye edebilirim ayrıca alt kısmı ahşaptan tasarlanmıştır.

Balkon Yatağı

Aslında koltuk olarak kullanılan fakat dilediğinizde yatak olarak dönüşebilecek koltuklar teras ve balkonlarda tercihleriniz arasında bulanabilir.

Teras Yatağı

Klasik ahşap yatak ve üst tarafını kapatmak için ise terasın bitiş noktasına dikilmiş iki demir çubukla yapılmaktadır teras bulunan odanın duvarından, borulara uzatılan kumaş yardımıyla her zaman güzel havalarda kullanmak zorunda olmadığımızı gösteren ayrı bir gün.

Rahat Teras Yatağı

Geniş bir açık çatıya sahipseniz size bambu ağaçlarından yapılmıştır koltuk ve dinlenme sandalyesi tercih edebilirsiniz yatak kadar rahat olmasa da kısa dinlenmeler için bambu koltuğu kullanabilirsiniz.

Veranda Asma Yatak

Kapalı sundurma veya verandaya sahipseniz tavana asabileceğiniz ahşap şık bir yatak tasarımıyla bahçenin huzuruna kendinizi bırakabilirsiniz.

Luks Jakuzi Yatağı

Terasa sahipsiniz ama havuzunuz yok o zaman güzel bir jakuziyle bu ihtiyacınızı azda olsa giderebilirsiniz ve jakuzide bir süre dinlendikten sonra daha uzun dinlenmek için terasta ki yatağınızı kullanabilirsiniz.

Modern Yatak

Havuzla çevrili evinizin etrafını çeviren ayrı bir yatağı olmasını istemez misiniz?

Asma Yatak

Rustik tasarıma sahip olan asma yatak klasik asma yataklara benzemektedir etrafını kaplayan büyük bir ahşap kısım bulunmakta ayrıca asma yatağı tutan ahşap pergola bulunmaktadır.

Güneş Yatağı

Çatı katı bazen geniş olamıyor ve sahip olduğunuz kuytu alanlar mevcut bu alanları ahşap bir kasa yaparak üzerine ince minderler ile hem güneşlenme alanı hemde akşamları uyuyabileceğiniz bir yer haline getirebilirsiniz.

HAvuz Başı Koltuk

Havuz başında dinlenmekte veya kısa zamanlar geçirmek için hasıra benzer malzemelerden üretilmiş üstü kapalı koltuklar satın alabilirsiniz.

Ahşap Bahçe Yatağı

Üst tarafı kapalı ahşap yatak ayrıca etrafında dilediğinizde kapatabileceğiniz perdeleri bulunmaktadır.

Beyaz Bahçe Yatağı

Yuvarlak çatı tasarımı ve kenarında güneşi engelleyebilecek havuz şezlongu tasarımı, arap baharını andıran tasarımıyla bahçenize farklı bir hava katabilir.

Bahçe Koltuğu

Yukarıda görselde ki koltuk tasarımı bahçenize yada verandaya heybetli bir görünüm kazandırabilir.

Göl Yatağı

Zarif ve güzel görünmesi için tasarlanan yatak her açıdan kullanılabilir durumdadır.

Bambu Yatak

Doğayı seviyor ve bahçenizden daha fazla doğa için vaktiniz yoksa ağaçlar dolu bahçenize bambu ağacından yapılmış yatakla güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Üstü Kapalı Bahçe Yatağı

Bahçenizde sahip olduğunuz yatağın farklı özelliklere sahip olmasına dikkat edin her zaman uyku amaçlı değil ayrıca güneşlenmek içinde kullanabilirsiniz.

Sundurma Yatağı 1

Beyaz bir veranda ve beyaz rengine sahip daybed ufakta olsa sizin için yeterli alana sahip kısa dinlenmeler ve bahçenin tadını çıkarmaya yetecek kadar.

Havuz Yatağı

Havuz başında şezlong ve yatak tasarımları lüksü ve güzel rüyaları dile getirir.

Ahşap Asma Yatak

Kalın ahşap direklerle tutulan süs havuzu başı asma yatak alt tarafında ki bitkiler ile farklı bir deneyim kazanmanızı sağlamaktadır.

Rustik Bahçe Yatağı

Basit bir daybedle sundurmanızı konforlu hale getirebilirsiniz.

Modern Bahçe Yatağı

Ahşap ve hasır türü malzemeler dışında demir, ferforje işçiliği ile yapılan yatak tasarımları da bulunmakta örnek olarak yukarıda ki tasarıma bakabilirsiniz geleneksel tasarımları andırmaktadır.

Modern Ahşap Yatak

Doğanın içince romantik anlar yaşamak isteyenleri manzarası bambu tasarımlı yatak olabilir.

Plaj Yatağı

Plaj kenarında denizin sesi ve rüzgarın tatlı esintisi eşliğinde güzel uykulara dalabilirsiniz.

Ağaçta Asma Yatak

Bahçenizde bulunan dalları geniş ve sağlam olan bir dala asma yatak yapabilirsiniz.

Çadır Asma Yatak

Çadır kurmak farklı ve çadır için ahşap direkler yaparak o çadırı asma çadır haline getirip kapalı alanda uyku çekmenin konforu daha farklıdır.

Ahşap Asma Yatak 1

Güzel bir veranda yada sundurmaya sahipseniz çocuklarınız eğlenmesi için yerden yüksek güzel bir asma yatak tasarımı yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir