İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Duvar Boyama Fikirleri

Duvar boyamak başlı başına bir sanattır aslında ne kadar basit görünse de. Bunu nasıl anlarsınız bir odayı kendiniz boyayın sonrada boya işiyle uğraşan bir usta çağırın ve sonuca bakın ustanın işte olan becerisinin duvar boyarken çok fazla farklılık gösterir aslında bir fark olmayacağını sanırız ama öyle olmuyor durum. Bu sebepten dolayı mümkün oldukça her işi ustasına yaptırırsanız daha iyi olur hem sizin hem eviniz için. Duvarınızı renkli tasarımlar kullanmak, iki veya daha fazla rengi bir arada kullanmak isterseniz sizler için farklı tasarımlar bulduk ve hepsine ufak dipnotlar düştük fikir edinebilmek için isterseniz kendiniz yapın isterseniz ustaya yaptırın.

Boya Fikirleri

Odanızda biraz renklilik ve hareket istiyorsanız o zaman dalgalardan oluşan renkli bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Duvar Boyama Fikirleri

Soyut tasarımlarda genellikle salon gibi ortamlarda sık kullanılır özellikle ağır rustik tasarımlarda kullanabilirsiniz.

Duvar Boya Fikirleri

Size baharın gelmesiyle bir şeyleri andırıyor olabilir plaj, deniz gök yüzü gibi güzel bir tasarım yada renkli hatıralar içiyor olabilir tamamen tasvirlemek sizin elinizde.

Duvar Boyama Duvar Boyası

Bantla yapılan boya tasarımları bulunmakta nasıl mı? Mesela bir duvarı geniş bantla ikiye ayırın ve bandın üst ve alt kısımlarından düzensiz şekillerde yırtın daha sonrasında boyayın göreceksiniz çok farklı bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Duvara Harf Çizmek

Çocuğunuzun odasını belirten onun baş harfinin bulunduğu bir harf yazarak duvarı süsleyebilirsiniz biz bunlara tipografik tasarımlar diyoruz.

Tipokrafi Tasarım

Sayılar ile yapılmış bu merdivenlerdeki numaraları evinizde geniş olan duvarlarda, duvarları kapatmak için yapablirsiniz.

Duvara Yazı

Eviniz mesela ufak çocuklarınız var ve yemek yedirmekte zorluk çekiyorsunuz belki onların ilgisini çekebilecek bir yazı veya görselle yemek yemelerini sağlayabilirsiniz.

Mavi Duvar Boyamak

Çizgili tasarımları deneyebilirsiniz tabi ki yukarıdaki görselde ki çizgiler bir daha genişler tabi aralarda beyaz çizgilerde bulunmakta eğer ki kendiniz yapmak isterseniz bu tasarımı aslında çok basit önce fon rengine karar vereceksiniz sonra duvarı eşit çizgileri oluşturacaksınız bantla ve sonraki iş düzgün boya yapmaya bakıyor.

Renkli Duvar Boyaları

Yukarıda ki mavi tonlarındaki çizgi boya tasarımını dik olarak tasarlanmış ve daha fazla renkle yapılmış olanı mevcut.

Desenli Duvar Boyası

Zig zag çizgiler kullanarak duvarları boyayabilirsiniz tabi ki bu sizin için biraz zor ve uğraştırıcı olabilir bu nedenle iyi bir usta ve odanızı uyumlu hale getirmeniz gerekebilir.

Sarı Çizgiler Duvarı Boyamak

Zig zag çizgileri yoğun yapabileceğiniz gibi yoğun değilde her duvarda tek çizgi ve ortada buluşan bir zig zag tasarımı yapabilirsiniz.

Ombre Duvar Boyası Ombre Duvar Boyamak Ombre Duvar Boyama Fikirleri Ombre Boyama

Ombre boya tasarımı bazen ustalar için bile zor bir durum haline gelmekte bu yüzden işinde gerçekten iyi bir usta bulmanız önemli çünkü renk geçişleri çok dikkatle seçilmesi gerekli.

Duvar Kağıdı Alçıpan Tasarımlar

Boyamak biraz uğraştırıcı diyorsanız kağıt gibi hazır temaları kullanabilir veya sticker gibi basit tasarımlarla duvarınıza şekil verebilirsiniz.

Dekoratif İşlemeler

İşlemeli duvar hatları oluşturabilirsiniz bunun içinde çizim yeteneğinizin veya kopya yeteneğinizin iyi olması gerekmektedir.

Siyah ve Beyaz Duvar Boyama

Simetrik çizgiler oluşturarak duvarınızda birbirine paralel hatlar oluşturabilirsiniz.

Tasarım Boyama

Simetrik çizgilerle aranız iyi değilse serbest şekil ve çizgilerle duvarlarınızı tasarlayabilirsiniz.

Renkli Duvar Boyası

Duvarınıza simetrik şekillerle renk şöleni oluşturabilirsiniz tabi en alttaki fon beyaz olduğunu unutmamak gerek.

Beyaz Duvar Boyası

Baharı odanızda dikdörtgen kutucuklarla kutlayabilirsiniz bebeğiniz içinde renkli bir ortam ortaya çıkacaktır.

Siyah Duvar Boyama 5_SATURATED Mavi Duvar Boya Fikirleri

Birbirine zıt iki farklı rengi kullanarak duvarınızı boyayabilir hatta bunu kapı ve mobilyada uygulayabilirsiniz.

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir