Rustik Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Endüstriyel İtalyan Mutfak Dolabı Tasarımları

Meşe Ahşap Kavanoz

Eğri Ahşap Yer Rafı

Endüstriyel Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonu 3 Ekim 2016
430

aksam-villa

Endüstriyel villa sıfırdan başlayarak yapılan tasarımdır yani daha öncesinde var olan bir villanın iç kısmı değil tüm villa yeniden planlanmış ve istek sahibinin beğenisi üzerine hayata geçirilmiştir. Böylesine güzel bir tasarım ne tür istekler ve zaman içerisinde gerçekleştiğini tasarımcıları, üreticiler ve ev sahibi harici kimse bilemez ama yorucu ve gerçekten uzun zaman aldığını görebilirsiniz. Neden, diye soracaksanız evin tasarımı endüstriyel tasarıma sahip yani beton ve demirden yapılan villa bir kısmı alçı, boya gibi malzemeler kullanılmadan inşaat halinde bırakılmış bu tarz tasarımlara endüstriyel tasarım denirken son zamanlarda yurt dışında çok fazla tercih ediliyor ayrıca bir çok maliyetten de kurtulmuş oluyorsunuz, tabi ki bazı maliyetlerden kurtulurken tasarımın zorlaşması size ayrı bir maliyet çıkartıyor. Villa ve iç dekorasyon tasarımı Workroom yapımı Agushi tarafından gerçekleştirilmiştir ve evin beş tane yatak odası, üç adet yaşam alanı oturma odası da diyebilirsiniz, dört adet garaj, spor salonu ve çalışma odasından oluşmaktadır. Bahçeden bahsetmedik çünkü orada şık bir havuz ve eğlenebileceğiniz yada yorgunluğunuzu atabileceğiniz peyzajı sade ve güzel yapılmış alana sahip. Aşağıda evin bahçesi ve dış mimarisini gösteren görselleri mevcuttur.

villa havuz endustriyel-villa endustriyel-bina

Endüstriyel Villa‘nın girişinden tutun bahçeye en ücra köşesine kadar her noktasında farklı anılarla dolu güzel yaşam sürmek mümkün böylesine tasarıma sahip bir evde günler birbirini kovalayacağına eminim hepinizin hayali makul güzel bir müstakil dairede yaşlanmaktır eminim, böylesine sade villada daha istekli olabileceğimize eminim.

loft-ev yemek-odasi somine oturma-odasi mutfak ev bahce

Ev dekorasyonu ise Simone Haag tarafından yapılmıştır genede tasarımda Workroom grubunun çalışmaları mevcuttur. Villanın yapımında kısacası üç farklı firmanın çalışması mevcuttur buna rağmen evin her köşesi birbiriyle tam anlamıyla uyumlu halde. Yukarıdaki görsellerimizde gördüğünüz üzere evin bir yaşam alanını ve mutfağı görüntülemekteyiz aslında biraz düşünecek olursak evin en can alıcı yaşam alanı diyebiliriz, mutfağıyla birlikte. Loft ev dekorasyonunda genel olarak mutfak ve oturma odası (salon) gibi yerler hep iç içe bulunmaktadır. Aslına bakarsanız fazladan duvarlarla yer kaplamaya hiç bir zaman anlam veremedim o yüzden bu tarz tasarımları daha çok sevdiğimi söyleyebilirim, hem alandan kar ederken hemde daha konforlu alanlar tasarlayabiliriz.

Evin buradaki yaşam alanı raylı kapı ile bahçeye açılmaktadır hatta direk havuza doğru açılıyor diyebiliriz. Evin her köşesinde ahşap malzemeden dolaplar ve metal malzemelerden aydınlatma sistemlerini görebilirsiniz, koltuklar ise gri renk tonlarında ağırlıkla. Yaşam alanlarında ağırlıkla şömine veya döküm sobalar vardır, kim sevmez ki odun ateşinin çıtırtısını duymayı, onunla uyumayı, onunla zaman geçirmeyi. Mutfak dolaplarıyla birlikte evin diğer dolapları aynı koyu kızıl ahşap malzemelerden üretilmiş farklı renk tercihleri yapılmamış standart renkle tüm evdeki ahşap işlemleri halledilmiş buda evdeki sadeliği gözler önüne sürmektedir. Yemek masası hemen mutfağın önündedir ve mutfakta kullanılan mermer villanın bir çok odasında özellikle banyoda kullanılmıştır. Endüstriyel villamız da doğal malzeme tercihi bir yana aynı malzemenin evin bir çok odasında kullanıldığını görebilirsiniz buda uyumla birlikte uygun maliyetleri yanında getirmektedir ki ev sahibinin farklı geçişlerden hoşlanmadığını rahatlıkla anlayabiliriz.

dinlenme-odasi koltuk koridor kucuk-oturma-odasi tasarim-sandalye

Evin diğer yaşam alanlarındaki oturma düzeni ve aydınlatmalarına bakacak olursanız metal ve siyah rengi tercih edilmiş ayrıca lambaderlerin sıklıkla kullanıldığını görebilirsiniz her odada koltuk veya berjer için ayrı bir lambader tasarımı yapılmış fakat renkleri ve malzemeleri uyum sağlamaktadır. Evin renk seçeneklerinden bahsedecek olursak biraz genel anlamda koyu ve soluk renklerin kullanıldığını canlı renklerin tercih edilmediğini görebilirsiniz.

dis-kapi

Evin giriş kapısınında, evin ihtişamlı heybeti gibi geniş ve büyük olduğunu görebilirsiniz ayrıca içeride kullanılan ahşap malzemenin burada da tercih edildiğini görebilirsiniz.

calisma-odasi

Evin çalışma alanı kısmında doğal malzemelerin kullanımı devam etmektedir. Ahşap konsolun aynı malzemeden yapılmasıyla birlikte çalışma masası farklı beyaz desenli mermerden yapılmış olduğunu görebilirsiniz, fakat burada çokta olmamakla beraber soluk bir turuncu rengini görebiliyoruz. Bir çok odada yada alanda olduğu gibi sanatsal tablolardan birine burada da karşılaşıyoruz.

lambader

Üçgen şekillerinin zıt bir şekilde bir çok hali tablolar haline getirilerek kullanılırken hemen önünde kısa şirin bir sehpa bulunmakta üstende ise farklı tasarıma sahip süsler bulunurken ayrıca kalın kitapları görebiliyoruz fakat en fazla dikkatimizi çekense yüksekliği ayarlanabilen şık bir lambader herkesin evinde olmasını isteyebileceği model aydınlatma.

kuvet lavabo banyo banyo-dolabi

Yukarıda iki farklı banyo mevcuttur ve ikisinde evin diğer kısımlarında kullanılan mermer ve ahşap malzemeler kullanılırken, musluk gibi banyo aksesuarları altın sarı ve siyah renklerde tercih edildiğini görebilirsiniz. Evin her köşesi adeta koyu renklerin fırtınasında sisle kapatılmıştır gibi duruyor. Böylesine bir yorumun koyu renklerin eve yakışmadığını söylemiyorum ama sanırım koyu renk tercihi evde çok fazla yerde tercih edilmiş, bahçe hariç her yerde olunca aşırıya kaçmış gibi duruyor. Banyoda diğer odalar gibi aydınlatma olarak ayrıca hareketli aplikler kullanılmış.

saraplik

Villaların olmazsa olmazlarından şaraplıklar veya şarap mahzenleri burada mahzenden çok şaraplık görüyoruz orta kısımdaki dik sergilenen şaraplar hariç diğerlerinin tamamı yatay şekilde olması gerektiği gibi sergilenmiştir. Dik olan şaraplar açılacak veya ilk tercihler olabilmesi ve tasarımı daha gösterişli hale gelmesi için yapıldığını görebilirsiniz.

yatak-odasi ahsap-yatak-odasi makyaj-masasi deri-berjer

Yatak odasında tercihler fazla karışmış durumda yatak başucunda siyah renkte ahşap dolap bulunurken sağ tarafta mutfak ve banyodaki kızıla ahşap malzemeden makyaj masası ve devamında giysi odası olduğunu görebilirsiniz ayrıca yatak odasında kullanılan aplik, abajur ve lambalar altın sarısı kullanılmış. Yatak odası diğer kısımlara göre daha sade ve gri tonlarının ağırlığı taşımakta, evin belki en aydınlık kısmı olabilir. Odada ayrıca deri berjer ve iki kişinin oturabileceği sandalyeyle mermer masa mevcut.

giysi-odasi

Yatak odasından geçiş yapılan giysi odasında açık askılık ve çekmeceler bulunurken karşısındaki geniş duvara füme renkte ayna kullanılarak hızlı bir kullanım alanı sunulmuş.

Yer: Melbourne’s Toorak

Tasarım: Workroom

Tasarımı Hayata Geçiren: Agushi

Mobilya ve Sanatsal Tasarımlar: Simone Haag

Fotoğrafçı: Derek Swalwell

Kaynak: Workroom
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
İlginç Dolap Kulpları

İlginç Dolap Kulpları

9 Kasım 2016
5.926
Tek Renkli Ev Dekorasyonu

Tek Renkli Ev Dekorasyonu

27 Aralık 2016
403
Veranda Pergola Fikirleri

Veranda Pergola Fikirleri

30 Mart 2015
876
Barcelona Ev Dekorasyonu

Barcelona Ev Dekorasyonu

16 Şubat 2015
467
Zebrano Duvar Üniteleri

Zebrano Duvar Üniteleri

1 Nisan 2015
1.524
Enza Home Köşe Takımları

Enza Home Köşe Takımları

19 Mart 2015
1.381
Banyo

Banyo

12 Mayıs 2015
3.446
Wishbone Sandalye

Wishbone Sandalye

26 Mart 2015
586
Banyo Duş Perdeleri

Banyo Duş Perdeleri

30 Mart 2015
400
Duvar Boyama Fikirleri

Duvar Boyama Fikirleri

19 Nisan 2015
9.544