İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Enne Kitaplık, Duvar Üniteleri ve Tv Ünitesi Modelleri

Enne Kitaplık, Duvar Üniteleri ve Tv Ünitesi Modelleri

Enne firmasının daha önce koltuk takımı ve köşe takımlarını paylaştık elimizden geldiğince sizlere tüm firmaların ürünlerini detaylı incelememiz ve fiyatlarını yazarak paylaşıyoruz tabi bazı firmalar fiyatlar konusunda direk müşteriyle muhatap olmak istediği için fiyat bilgisi vermiyorlar bu yüzden bizde sizlerle paylaşamıyoruz ama Enne Mobilya firmasının fiyatlarının piyasaya oranla yüksek rakamlar söz konusu tabi ki bu durumda ürünlerin tasarımcılar veya iç mimarlar gibi kişiler tarafından tasarlanması ve hepsinin özenli tasarımlar olması fiyatta etki olmasında neden oluyor ki tasarımları gördüğünüzde fiyatlara değecek mobilyalar olduğunu görebilirsiniz bugün ise sizlere Enne tv ünitesi modelleri, Enne duvar ünitesi modelleri ve Enne kitaplık modellerini paylaşmayı düşünüyoruz

Enne Kitaplık tasarımları ayrıca Tv Ünitesi modülüne de sahip hatta isterseniz bir kaç parçayı bir araya getirerek dilediğiniz gibi Duvar Ünitesi olarak da kullanabilirsiniz yani mobilyaların çok amaçlı kullanıma uygun şekilde üretildiğini görebilirsiniz, zaten yazımızda bunu göreceksiniz, 8 farklı ürün var ve bir kaçı tv ünitesi olarak da kullanılabilmektedir.

Enne Tv Ünitesi ve diğer ürünlerin hepsinde diğer firmaların aksine metal, pirinç ve ahşap gibi malzemelerin kullanımı yoğundur bu yüzden de zaten malzeme kullanımıyla diğer firmalara bir fark attığını düşünmekteyim. O zaman ön yazımızı çokta uzatmadan ürünleri paylaşarak sizlere hem firma hakkında hem de mobilyalar hakkında bilgiler vermeye gayret göstereceğim umarım şimdiden beğenirsiniz.

Deep Duvar Ünitesi

Yazımızın ana resim görseli olan ürün benim tarafımdan beğenilen bir ürün olduğunu anlamışsınızdır çünkü başlık görseli ve başlangıçta sizler için paylaştığım ilk mobilyadır. Deep Duvar Ünitesini, Enne Mobilya için Cristophe Pillet tasarından tasarlanmıştır yazımızın başında söylediğim gibi Enne Mobilya firması ürünlerinin tamamını özel iç mimar ve tasarımcılar tarafında tasarlatmaktadır bu sayede daha modern, yalın ve kullanıma uygun ürünlere sahip olabiliyor sonuç olarak işin ehli insanların tasarımları her zaman daha şık ve kullanışlı olacaktır tabi bazı modeller beklendiği gibi sadece gösteriş içinde tasarlanabilir fakat bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız tasarımlar tamamı hem sade tasarımlarıyla hem de her noktasının depolama için kullanışlı olması için tasarlandığını görebilirsiniz.

Ürünün tanımı tasarımcısı tarafında Boyutsal çeşitlilik olarak tanımlanmaktadır yani boyutsal alanlarda çeşitli amaçlar için kullanabileceğiniz duvar ünitesidir. Duvar ünitesi diyoruz fakat dilerseniz kitaplık olarak da tercih edilebilir çünkü tasarımcılar bu tarz ürünleri sizlerin taleplerine göre şekillendirmekte bu yüzden ürünün bir standardı yok ve o yüzden bir fiyatta belirtmek doğru olmuyor, bunun yerine gidiyorsunuz Enne mağazasına ve istediğiniz modelin örneğini yerinde inceliyor ayrıca dilediğiniz özellikleri ekleyebiliyorsunuz mesela kimisi daha fazla çekmece isterken kimisi daha sık raflar talep edebilir bu yüzden ürünün aslında standart olmaması çok daha iyi tabi ki bu durumda sizin için özel bir imalat yapılacak buda zaman alacaktır bu nedenle hemen ihtiyacınız varsa hızlı karar vererek siparişinizi vermenizi tavsiye ederim.

Deep Duvar Ünitesini söylediğimiz gibi dilediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz ve dilediğiniz kadar modülü bir araya getirerek evinizin duvarını veya bölmek istediğiniz alan içinde kullanabilirsiniz yani sadece duvarda değil alanları bölmek içinde kullanabileceğiniz bir seperatör olarak görebilirsiniz. Deep Duvar Ünitesinin malzeme özelliklerine gelecek olursak dış iskeletinin tamamı metalden imal edilmiş ve zamanla zarar görmemesi için statik boya veya fırın boya işlemi görmüştür ki bu sadece darbelere ve çiziklere daha dayanıklı olabilsin. Metal iskelet dışında ise çekmeceler mdf üzeri lake boyadır ve diğer kısımlarda ahşap kaplama üzerine boya işlemi yapılmış olduğunu görebilirsiniz.

Deep Duvar ünitesini dilerseniz kitaplarınız ve evraklarınız için kullanabilirsiniz, dilerseniz de evinizdeki aksesuar ve objelerinizi sergilemek için kullanabilirsiniz.

Deep Duvar Ünitesinin Standart Ölçülerini de sizlerle paylaşıyoruz.

Yükseklik: 240cm / Genişlik: 410cm / Derinlik: 45cm

Discovery Tv Ünitesi ve Kitaplık

Discovery adlı tasarım iki farklı üründen oluşmakta isterseniz sadece kitaplık kısmını istersenizde tv ünitesi modülünü satın alabiliyorsunuz veya dilerseniz modülü birleştirerek duvarınızın tamamını ünite ve kitaplıkla kaplayabilirsiniz. Discovery Kitaplık ve Tv Ünitesini, Enne mobilya için tasarlayan mimar, tasarımcı ise Maurizio Manzoni dir ayrıca tasarımcının Enne mobilya firmasında bir çok tasarımı bulunmaktadır ve bu mobilyaların çoğunun birbirini tamamlaması için uyumlu olarak tasarlamaya gayret göstermiştir.

Yukarıda sizlerle Discovery Kitaplık ve Tv Ünitesi modüllerini detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Yazımızın ilerleyen zamanında sizlere ölçülerini de belirteceğiniz ki ayrıca ürünleri dilerseniz farklı renklerde de talep edebiliyorsunuz çünkü raflar masif ahşap malzemeden yapılmışken kitaplığı ayakta tutan malzeme metaldir ve aralarında mermer gibi bir detay vardır bu sayede ayakta durması için olabildiğince dengeli ve ağır malzemeler kullanılmıştır. Kitaplığın ayakları siyah göreceğiniz metallerdir ayrıca tv ünitesinde aynı tarz ayak kullanılmıştır ki bu metal parçaların arasında gördüğünüz malzeme ise mermerdir yani ürünün fiziksel olarak ne kadar ağır ama tasarım olarak da yalın bir ürün olduğunu görebilirsiniz, aslına bakarsanız discovery kitaplık veya tv ünitesi tasarım olarak çok sade ama detaylarla dolu bir ürün olması aslında kendisini evinizin aksesuarı haline getirmektedir. Raflarda ki detaylar, metal ve mermer işçiliği ile tüm özeni gözler önüne sermektedir.

Mobilyanın renk seçenekleri vardır dilerseniz metal renkleri veya lake boya renklerini tercih edebilirsiniz bunu sadece firmaya bildirmeniz yeterli olacaktır burada önemli olan tasarımı koyacağınız alanda kullandığınız renklerdir. Tv ünitesinde raf alanları hariç ince uzun bir şekilde hemen alt kısımda devam eden çekmecelerde bulunmaktadır. Raflar ise kıymetli kitaplarınızı ve eserlerinizi ağırlamak için sizin ürünü sipariş vermenizi beklemektedir.

Discovery Tv Ünitesi Ölçüleri – Yükseklik: 180cm / Derinlik: 35cm / Genişlik: 420cm

Discovery Kitaplık Ölçüleri – Yükseklik: 180 cm / Derinlik: 40cm / Genişlik: 400cm

Odeon Tv Ünitesi

Odeon Tv Ünitesi bir tasarımcının elinde şekil almıştır ve bu tasarımcı hakkında az önce konuştuk bu yüzden bir daha bahsetmek istemiyorum ama tasarımı metal, mermer ve ahşap gibi malzemeleri bir araya getirerek istediği tasarımları rahatlıkla sunabilme kabiliyetine sahip görebiliyoruz. Odeon tv ünitesi aslında bir üniteden fazlası görebilirsiniz çünkü sol ve sağ tarafında geniş bir kitaplık veya aksesuarlarınızı koyabileceğiniz alan bulunmakta.

Odeon tv ünitesinde kullanılan malzemeler pirinç oksit kaplama metal, Calacatta Helena mermer ve sonra olarak da Koyu diş budak masif malzemedir modelin görseli kadar kullanılan malzemelerinde ne kadar zengin olduğunu görebilirsiniz. Tv ünitesinin alt kısmında ki mermer detaylı alan tamamı çekmecedir.

Odeon Tv Ünitesi Ölçüleri – Yükseklik: 180 cm / Genişlik: 560 cm / Derinlik: 59.4

Dolmen Kitaplık

Dolman Kitaplık tek bir modülü ile duvarınızı kaplayabilir veya bir kaç modülü bir araya getirerek isterseniz odanızda ki geniş alanları birbirinde bölebilir ve çift taraflı tasarımı en iyi şekilde kullanabilirsiniz. Dolman kitaplık tasarımı Maurizio Manzoni isimli tasarımcıya sahip ve Enne firmasında bir çok tasarımı olduğunu söylemek isterin sadece bu yazımızdaki ürünler değil.

Dolman Kitaplık tasarımında kestane ağacının açık tonları kullanılmıştır ve modül için kenar dikmelerin tamamı açık renkli kestane ağacı tercih edilirken, aradaki rafların ise siyah füzyon camlar kullanılması kitaplı ayrı bir seviyeye getirmiştir ki ayrıca ayaklar, raf tutma alanları ahşap içinde ki siyah kısım kalın rafların ön yüzü tamamı metal olarak tasarlanmıştır ki kitaplık her ana damgasını vuran bir sadeliğe sahip.

Dolman Kitaplık Ölçüleri – Yükseklik: 227 cm / Derinlik: 40.5 cm / Genişlik: 450 cm

İnca Tv Ünitesi

Farklı ahşap detayları ve sık kullanılmayan ahşap malzemenin eşliğinde karşımızda İnca Tv Ünitesi tasarımı sadece tv ünitesi veya tv sehpası olarak ürünüdür. Tv ünitesinin ahşap kısımları okaliptüs kaplamadır ve alt çizgi hattı ayakları ön yüzdeki detaylarda eskitme pirinç malzemeden yapılmıştır. En dikkat çeken detayı da özellikle en son bıraktım çünkü arka tarafta belki binaların girişlerinde veya merdivenlerde sıklıkla rastladığımız travertendir genellikle söylediğim alanlarda kullanılmaktadır özellikle uzun süre dayanıklı olmasından dolayı buda gösteriyor aslında tasarımlarda birleştirdiğimiz ürünlerin nerelerde kullandığı değil nasıl bir araya getireceğimiz önemli.

İnca Tv Ünitesi farklı detaylarıyla orta çıkan bir tasarımdır ve evimizi sadeliyle, şıklığı ile önümüze gelmektedir.

İnca Tv Ünitesi Ölçüleri – Yükseklik: 54 cm / Derinlik: 47 cm / Genişlik: 257 cm

Materia Duvar Ünitesi

Materia Duvar Ünitesi tamamı pirinç eskitme ve alüminyum detayların içerdiği tamamı metal madenlerinden imal edilmiş içerisinde hiç bir ahşap v.b. malzeme kullanılmayan tasarım alanları iki bölmek veya duvarlarınızı sade ama asimetrik çizgisiyle süsleyebilirsiniz, evet süsleyebilirsiniz Duvar Ünitesi öylesine güzel bir tasarıma sahip ki objelerinizi, kitaplarınızı koymasanız bile tek başına odanızı dolduracak bir tasarım.

Materia Duvar Ünitesi bizi helenistik döneme götürüyor gibi sanki bu yüzden dedim ya duvar ünitesi bile sadece odanızı dekore etmeye yetecektir içini doldurmasanız da olur.

Materia Duvar Ünitesi Ölçüleri – Yükseklik: 99 cm / Derinlik: 30 cm / Genişlik: 148 cm

Totem Kitaplık

Totem kitaplık belki de enne mobilya firmasının tek duvara monta edilen kitaplık tasarımı olabilir yani en azından bizim bildiğimiz tek bu yüzden tasarımın dikkat çekici olması ve eskitme pirinç malzemeden imal edilmesi oldukça farklı bir yaklaşımı ortaya çıkartıyor. Bir zamanlar her şeyi ahşaptan yapıyorduk sonra sunta ve mdf çıktı bir moda dönemi geçirdiler şimdiyse çoğu şey metal madenlerden veya ahşapla harmanlayarak metal madenlerden imal ediyoruz, düşün ki su borusundan raflar kimin aklına gelirdi kitaplık yapılacağı evlerimizde kullandığımız su boruları bu yüzdendir ki her zaman açık olmalıyız gelişmeye, olmaz ondan demek yerine olsa acaba nasıl olur demeliyiz.

Kitaplık duvara monta edilerek kullanılmaktadır ve aynı kitaplı satın alarak her yönde istediğiniz tasarımı duvarınıza yapabilirsiniz tasarımı yapan size bu imkanı vermiş ve geri kalanı sizin hayal gücünüze bırakmıştır.

Totem Kitaplık Ölçüsü – Yükseklik: 70 cm / Derinlik: 20 cm / Genişlik: 120 cm

Yazımızı okuduğunuz ve web sitemizi takip ettiğiniz için teşekkür ediyoruz ve sizlere son olarak isterseniz bu ürünleri kendi web sitesi olan Enne Mobilya dan takip edebiliriz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.