Rustik Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Endüstriyel İtalyan Mutfak Dolabı Tasarımları

Meşe Ahşap Kavanoz

Eğri Ahşap Yer Rafı

Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonu 30 Haziran 2015
940

Harabe evleri bulmak kolay ama kullanabileceğiniz harabe ev tasarlamak gerçekten zor zaten bulduğunuz harabe evler genellikle kullanılamaz halde oluyorlar. Eski, harabe mobilya veya ev dekorasyonu yapmak en zor tasarımlardan biridir eskiyi yeni yapmak kolaydır tabi ki meslekten anlıyorsanız her ne kadar vakit alsa da, yeni olanı eski yapmak hem işten iyi anlamanızı hemde acele etmemeniz gerektiren vakit gerektiriyor. Bu nedenle ev dekorasyonunu biz kısaca shabby chic olarak tanımlıyor genel olarak tasarım dünyası da bu şekilde tanımlıyor. Shabby chic ev dekorasyonunu daha önce sizler için açıklamış ve örnekler vermiştik bu seferde Londra da tasarlanmış bir eski ev dekorasyonu paylaşalım dedik. Bir çok ev dekorasyonu bulunmakta hepsini bir araya aldığınızda sayıları takip edemiyorsunuz ve bir çoğu shabby chic, rustik, minimalist veya endüstriyel tasarımlar içeriyor bu yüzden sitemizde shabby chic dediğinizde önünüze farklı ülke ve farklı yörelerden bir çok ev dekorasyonu bulabilirsiniz. Bu kadar uzun bir konuşmadan sonra sizlerle görselleri paylaşmayı ve paylaşırken altlarında görselleri anlatan yazılar bulunacaktır eğer ki görsellerden esinlenmeyi planlıyorsanız ne aradığınızı bilmeniz önemlidir.

Yemek Odası

Yemek odasından başlayalım malum ramazan ayındayız ve insanın aklına ilk olarak yemek geliyor her ne kadar çok önemli olmasa da. Genellikle eski döküntü evlerde ahşap malzemeler ve beyaz tonlarındaki renkler tercih edilir çünkü eski görüntüsünü kazandırılması beyaz renginde daha kolaydır hatta beyaz renkli malzemeleri kısa sürede tutarsızca kullanılması sonucu kolaylıkla eski görünümüne girebilirler. Yukarıdaki görselde ise yemek masası bej renginde ahşap masadan oluşurken, sandalyelerde aynı renkte kırmızı tonlarında kumaşlara sahip tasarımlardır dikkat edecek olursanız ahşap sandalyeler eskiden kullanılan yemek takımlarının tasarımlarına benzemekte ayrıca dalgalı görünümüyle özenli işçiliğe sahiptirler. Yemek masasının hemen arkasında ise şömine bulunmaktadır şömine ise beyaz renkte duvarla aynı renkleri taşımaktadır, hemen yan tarafında ise açık raf bulunmaktadır ahşap malzemeler tercih edilmiştir gene.

Yatak Odası

Güzel bir yemekten sonra hepimize ağırlık basar ve ağırlık sonrası ilk işimiz güzelce bir uyku çekmektir ama şunu da unutmamak gerek yemek sonrası hemen uykuya geçmek çokta sağlıklı bir durum değildir özellikle akşam yemeklerinden sonra biraz yedikleriniz eridikten sonra bunu düşünmeniz uygun olacaktır. Yatak odasının tasarımına gelecek olursak duvarlar beyaz renktedir güzel bir işçiliğe sahip olduğunu görebilirsiniz, yatak ise bulut mavisi tonlarında ve demirden yapılmış yatak demirleri işçilik kullanılarak tasarlanmış basit bir model değildir fakat çok iyi bir şekilde eski görünümü kazandırılmıştır. Shabby chic ev dekorasyonu yaparken ayrıca sahip olduğunuz tüm farklı dolapları kullanabilirsiniz çünkü bu tarz ev dekorasyonlarında uyumluluk çok fazla önemli değildir. Mesela yatak odasında sol tarafta kızıl kahve şifonyer bulunurken hemen diğer tarafta beyaz sehpa komodin olarak kullanılmaktadır aksi tasarımlar ve hiç bir uyumluluk söz konusu değildir.

Renkli Ev Dekorasyonu

Kitap odası ve dinlenme koltuğunu görebilirsiniz evde en modern kısmın bu koltuk olduğunu söyleyebiliriz tabi ki daha mutfağa gelmiş durumda değiliz şu an için elimizde en modern tasarım olarak kitap okuma koltuğu mevcuttur ve bazı renk uyumlarıyla bu tarz tasarımlar kullanabilirsiniz çokta fazla göze batmayacaktır anlamsız gözle bakanlar için. Dinlenme koltuğunun hemen üzerinde patchwork battaniye bulunmaktadır ki shabby chic ev dekorasyonunda tekstil ürünlerinde sık sık görebilirsiniz bazen mutfak fayansları dahi bu tarz tasarımlara ev sahipliği yapabiliyor. Kitaplıkların bulunduğu alanda ayrıca güzel bir şarap ve kitaba eşlik edebilecek ufak şömine mevcuttur.

Mutfak Dekorasyonu

Aslında yemek demişken yemek odasına direk giriş yaptık ama mutfağa uğramadan boş bir masayla karşı karşıya gelebilirdik. Dediğim gibi modern dinlenme koltuğundan sonra mutfak modern fırın ve ocak bulunmakta her ne kadar mutfak dolaplarının modern görünmediğini söylemek isterim hatta mutfak o kadar sade ki fırının hemen yanında dolap kapakları olarak perdeler düşünülmüş. Avrupa’nın en çok tercih ettiği tasarım ise mutfakta açık raflar bol bol görebilirsiniz.

Ev Dekorasyonu

Oturma odasında ayrı işlemeli alçılardan yapılmış şömine eski ingiliz evlerini andırırken ayrıca güzel bir görünüme sahip olduğunu görebilirsiniz. Oturma odasında şık tablo ve aynalar mevcuttur ayrıca pencerelere daha fazla ışık alması için normallerinden daha büyük tercih edilmiş ve eski bir ortam kazandırılması için pencere kenarlarını işlenmiş ahşap sütunlar konulmuştur. Oturma odasında çiftli koltuk ve berjer mevcuttur bu koltuk ve berjeri rahatlıkla bulabilirsiniz bu tarz koltuklar mağazalarda sık sık karşılaştığımız tasarımlardır. Oturma odasının halısı ise inek derisinden yapılmıştır orjinal olduğunu görebilirsiniz.

Beyaz Ev Dekorasyonu

Dairenin çıkış kapısının ve odalara girişlerin bulunduğu koridorda eski tasarımlardan saat ve güzel bir bank mevcuttur her ikisi de ahşaptır fakat birisi kahverengi diğeri beyaz eskitme rengindedir. Tavanda ve duvarlarda alçıdan şekil verilmiş süslemeler özellikle avizeyle birlikte fazla dikkat çekmektedirler.

Banyo

Banyoda tüm odalara göre daha büyük bir sadelik mevcuttur yerde eski ahşap parke ve kahverengi, krem tonlarında yolluk mevcuttur banyoda bu tarz yolluklar pekte kullanışlı olmamaktadır aslında hemde küvet bulunan bir banyoda. Altın kaplama musluk ve demir ayaklı lavabo banyoya farklı bir hava katmaktadır ki lavabo giderleri dekoratif borulardan tasarlanmıştır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Lazzoni Köşe Koltukları

Lazzoni Köşe Koltukları

31 Mart 2015
1.139
Banyo Dekorasyon Modelleri

Banyo Dekorasyon Modelleri

11 Haziran 2015
828
Enza Home Köşe Takımları

Enza Home Köşe Takımları

19 Mart 2015
1.352
Duvar Boyama Fikirleri

Duvar Boyama Fikirleri

19 Nisan 2015
9.209
Zebrano Yemek Grupları

Zebrano Yemek Grupları

1 Nisan 2015
328