2019 Enza Home Koltuk Takımları

Akıllı Sehpa – 360 Derece Bluetooth Hoparlör ve Kablosuz Şarj

2019 Mutfak Modelleri

Duvara Monte Mobilya ve Dekor Fikirleri

İngiliz Tasarımı Mutfak Dolapları

Mutfak 8 Mayıs 2015
2.218

Bir çok mutfak dolabını sizler ilham almanız veya tasarımlardan yararlanmanız için paylaştık ve paylaşmaya devam ediyoruz. Mutfak dolapları veya mutfak tasarımlarını neden bu kadar yoğun şekilde paylaşıyoruz malum yaz geldi ve bir çok kişi evlerinde tadilata giriyor çoğunlukla evimizde değiştirdiğimiz yer ise mutfak bu yüzden mutfak dekorasyonu hakkında sizlere fikirler sunmaya çalışıyoruz ve püf noktalar hakkında elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. İlerleyen zamanlarda banyo, yatak odası gibi diğer odalarda ilham kaynakları sunacağımızı belirtmek isteriz. Bu yazımızda sizlerle İngilizlerin mutfak dekorasyonları hakkında biraz bilgi birazda görseller paylaşalım istedik bu sayede sadece ülkemizin değil diğer ülkelerinde tasarımlarını görüp örnekler alabilirsiniz. İngilizlerin tasarımlarında yoğun olarak ahşap tasarımların olduğunu görebilirsiniz görsellerde ayrıca fırın olarak elektrikli veya doğal gazlı fırınlar yerine odun ateşi kullanılan fırınların tercih edildiğini resimlerde göreceksiniz ki aslında bence de odun fırınları diğer fırınlara göre daha güzel ve daha lezzetli yemeklerin pişirilmesine yardımcı olacaktır ve odun ateşinde farklı yemekler yapılabiliyor. Şimdi sizlerle resimleri paylaşacağız ve altlarında bazıları uzun bazıları kısa fikirler, dipnotlar bulabilirsiniz.

Sütlü Kahve Mutfak Dolapları

Sütlü kahve renginde tasarlanmış mutfak dolabının boyasının altındaki malzeme doğal ahşaptır. Şunu da belirtmek isterim sunta ve mdf ahşap malzemelerdir fakat belli işlerler kullanılarak üretilirler doğal ahşap dediğimiz malzeme direk ağaçtan üretilir ve sadece dolap haline getirilebilecek haline gelir bu işlemlerde doğal olarak yapılır. Mutfak beyaz renge sahip ve üst dolap yerine daha kibar olan açık duvar rafı kullanılmış günlük kullanımları burada bulundurabilirsiniz. Dikkatinizi çeken bir ip uzanıyor yukarı doğru oda mutfak bezleri gibi eşyalarınızı fırının üst tarafına asıyorsunuz ve fırının sıcaklığıyla daha hızlı kurumasını sağlayabilirsiniz. Ahşap ızgara şeklinde yapılmış askılık ipi söktüğünüz de aşağı doğru iniyor istediğinizde yukarıda istediğiniz yükseklikte bırakabilirsiniz.

Siyah Mutfak Dolapları

Siyah ve kirli beyazın belki krem tonları da olabilir, kullanıldığı mutfakta her yerin ahşaptan yapıldığını görüyorsunuz duvarlara kadar buna zeminde dahil. Her yerin ahşap malzemelerden yapılması o ortamı rustik bir ortam haline getirir buda daha sıcak bir yer haline gelir. Mutfakta ayrıca odun fırını bulunmakta ve bacasını falan her şeyi görebilirsiniz. Belki hatırlarsınız eskiden odun yakılan sobalarda yemek pişirilecek fırınlar olurdu bunlar onların ocaklı halleri ve  sadece fırın amaçlı kullanılıyor taze ekmeğin ve güzel bir güvecin tadı ve kokusu hemen aklıma geldi bile. Mutfak alt dolaplar siyah ve mutfağın belli bir kısmından sonrada kirli beyaz veya krem artık hangisi tercih ederseniz, o renkler kullanılmış tam anlamıyla koyudan açık renge geçiş bulunmakta.

Siyah Mutfak Dolabı

Siyah fırın ve beyaz mutfak dolabı fakat tezgah aynı şekilde siyah devam ediyor. Mutfağın duvarları ise beyaz renkte tercih edilmiş. Odun fırınından çok bahsettik ve yakından bir çekin ihtiyaç duyarsınız diye düşündük.

Paslanmaz Çelik Mutfak Dolapları

Mutfak dar gibi gözükebilir fakat o kadar dolaptan sonra sanırım alanın dar görünmesi normaldir değil mi. Mutfakta duvarların krem tonlarında olduğunu ve tuğla teması olduğunu biraz detaylı bakarsanız görebilirsiniz. Mutfakta çok fazla dolap yok aslında sanayi tipi ocaklar ve fırınlar yeterinde yer kaplıyor ve hemen yanında aynı kaplamadan satın alınmış buzdolabı mevcut. Hemen arka tarafta lavabo ve tezgah altı ufak ahşap dolaplar mevcut üstlerinde ise gece lambaları mevcut tabi burada kullanım şekilleri farklı.

Mutfak Dolapları

Ağaç her zaman doğallığını korur fakat onun doğal rengini yukarıdaki gibi hallere işin ehli boya ustaları getirebilir tabi gerçekten önemli işlemlerden geçmesi gerekiyor çünkü ağacı seçtikten sonra uygulanacak işlemler mutfak dolaplarının birbirine bütünlük sağlaması için hepsinin aynı işleme aynı oranlarda tabi tutulması gerekiyor. Mutfak tezgahı ise mermer taşından yapılmış ayrıca fayans kısmı da buna dahil. Üst mutfak dolabı ise siyah renkte camlı kapaklardan oluşuyor.

Mermer Tezgah

Fayans ve mermer uyumunun ve fayansların ne derecede güzel örüldüklerini gösteren mutfakta her ne kadar fayans zarar görmeyecek olsa da mermerle fayans geçişi daha yukarıdan düşünülmüş. Mutfakta çoğunluk beyazken musluğun altın kaplama ve kulpların da aynı kaplamaya sahip olması mutfağı daha dikkat edilecek konuma sokmaktadır.

Kirli Beyaz Mutfak Dolapları

Beyaz mutfak dolabı ve koyu gri tonlarının ağırlıkta olduğu mermer tezgahı paylaştığımız tasarımlar arasında çokta farklı bir özelliği yok tabi ki aynı ceket düğmelerini andıran ahşap kulplara kadar.

Gri Mutfak Dolapları

Mutfak dolabının üst tarafı tuğlalardan oluşuyor ve tuğlalar doğal rengi harici beyaz renkte boyanmışlar ve beyazın ağırlığını ortaya çıkarmaya çalışıldığını direk göstermekte. Mutfak dolabı çekmecelerden ibaret ve kapaklar doğal ahşap malzemenin gri tonlarıyla işlem görmesinden ortaya çıkan renk olarak duruyor.

Doğal Ahşap Mutfak Dolapları

Ahşabın doğal desenleri ve sadece kahverengi tonu eklenmiş halini yukarıdaki mutfak dolabında görebilirsiniz sadece beyaz eşya ve sandalyelerde aynı malzeme kullanılmamış.

Beyaz Mutfak Dolapları

Cilalı ahşap tezgah parlaklığı zaten kendini gösteriyor ve mutfak arası yarısı paslanmaz çelik ve hemen devamında aynı malzemeden açık raf bulunmakta ve üst tarafı arı peteklerini andırmaktadır.

Beyaz Mutfak Dolabı

Bej rengi fırın ve üst tarafı siyah devam etmekte bacayla birlikte farklı renkte odun fırını daha karşımızda duruyor.

Ahşap Mutfak Dolapları

Kara tahtalar avrupa da sık kullanılıyor özellikle not almak ve not bırakmak için bu yüzden her odada rahatlıkla görebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
2017 Mutfak Modelleri

2017 Mutfak Modelleri

8 Mart 2017
1.314
Rustik Mutfak Tasarım

Rustik Mutfak Tasarım

10 Kasım 2016
870
2016 Mutfak Modelleri

2016 Mutfak Modelleri

7 Kasım 2016
2.180
Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak Dolabı Modelleri

11 Mayıs 2015
1.993
İskandinav Mutfak Dolapları

İskandinav Mutfak Dolapları

8 Mayıs 2015
1.352
Beyaz Mutfak Mobilyaları

Beyaz Mutfak Mobilyaları

7 Mayıs 2015
1.005
Ahşap Mutfak Dolapları

Ahşap Mutfak Dolapları

6 Mayıs 2015
3.324
Paslanmaz Çelik Mutfak Dolabı

Paslanmaz Çelik Mutfak Dolabı

5 Mayıs 2015
1.110
Modüler Mutfak Dolapları

Modüler Mutfak Dolapları

5 Mayıs 2015
675
Bunlar da var!
Loft Sergi Evi

Loft Sergi Evi

2 Nisan 2015
489
İskandinav Ev Dekorasyonu

İskandinav Ev Dekorasyonu

29 Eylül 2016
511
Ahşap Ceket Askılığı

Ahşap Ceket Askılığı

27 Mart 2015
1.274
Orange Venue Banyo Perdeleri

Orange Venue Banyo Perdeleri

28 Mart 2015
836
Renkli Yatak Odası

Renkli Yatak Odası

4 Temmuz 2015
937
Mutfak Mobilyaları

Mutfak Mobilyaları

29 Nisan 2015
505
Tek Renkli Ev Dekorasyonu

Tek Renkli Ev Dekorasyonu

27 Aralık 2016
445
Renkli Banyo Dolapları

Renkli Banyo Dolapları

15 Mayıs 2015
849
Alfonso Yemek Masası

Alfonso Yemek Masası

5 Nisan 2015
480
Gri Loft Ev Dekorasyonu

Gri Loft Ev Dekorasyonu

29 Haziran 2015
803