İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Japon Bahçesi Tasarımları

Japon bahçeleri büyüleyici görünüme sahiptir ve genellikle bahçe içerisinde veya mekan içerisinde ufak bir alanda büyük zevkler yaratan minyatür bahçeler gibi görünürler. Japon bahçelerinde bir kaç stil mevcuttur zen bahçesi, beyaz kum yoğunlukta bahçe ve meditasyon bahçeleridir. Japon bahçeleri basit rustik tasarımlar sahiptir daha çok misafirperver görünüme sahiptirler. Bazı japon bahçelerine bakalım ve sizler için ufak tefek dipnotlar vermeyi planlıyoruz.

Japon Bahçesi Tasarımları

Bonsai ağacı ve etrafında bulunan beyaz taşlar üstünde bir kaç tane koy renkli kaya parçası vardır. Bonsai ağacı yeşil kaplı adanın üstündedir ve sakin bir görünüm kazandırılmıştır.

Bambu Çit

Bambular japon bahçelerinde genel olarak kullanılmaktadır özellikle çit görevi olarak çok popülerdir ayrıca doğal olması çevre dostu olduğu anlamına gelmektedir.

Japon Bahçesi Tasarımları 1

Bahçe tasarımında modern çizgiler kullanılırken güzel bahçede japon bahçe elamanları kullanılmıştır ve bahçede ki ağaç bonsai ağacı değildir fakat benzetilmiştir.

Japon Bahçesi Tasarımları 2

 

Taş yol bahçeye doğru gitmektedir ve etrafın yoğun bitkilerle kaplı olması huzurlu ve ferahlatıcı bir ortam oluşturmaktadır. Japon bahçelerinde bu tarz tasarımlar klasiktir.

Japon Bahçesi Tasarımları 3

Mükemmel detaylara sahip olan asya esintili bahçede yeşil plaj taşlar, canlı renge sahip çim ve dengenin sağlanması içinde büyük kayalar kullanılmıştır. Ağaçlar ise bahçenin odak noktası halindedir.

Japon Bahçesi Tasarımları 4

Bahçede gri betondan yapılmış bir yol bulunmaktadır fakat tasarımın kusursuzluğu kayaların aynı tonlarda seçilmesi beton yolun fark edilmez hale gelmesini sağlamaktadır.

Japon Bahçesi Tasarımları 5

Japon çay evi bahçede gerçek cazibeye sahiptir. Çay evinin yeri stratejik olarak seçilmiş tabanı manevi ilkelere ve otantik yapısına dayanmaktadır.

Japon Bahçesi Tasarımları 6

Zarif budanmış ağaçlar japon bahçelerin genelinde bulunmaktadır ve sık sık kullanılır belkide bonsai ağacının yoğun şekilde kullanılmasının sebebi budur.

Japon Bahçesi Tasarımları 7

Japon akçaağaç kırmızısı bahçenin tüm odak noktası haline gelmiştir bu nedenle diğer bitki ve ağaçlar yanında soluk halde kalmıştır.

Japon Bahçesi Tasarımları 8

Çok temiz ve basit bir tasarım yeşil ufak ada, gri ve beyaz etrafındakiler ile gelişirken 3 adet taş stratejik manzarayı dengelemek için konulmuştur.

Japon Bahçesi Tasarımları 9

Her ne kadar beton yığını gibi gözükse de doğa binayı yeşillikleriyle içine katmaya çalışmakta ve yeşilliğin içinde ki taş ve kayalar betona uyum sağlamaktadır.

Japon Bahçesi Tasarımları 10

Güneş batarken güneşin güzelliğinden mi bilinmez renkler daha canlı ve güzel görünüyorlar ve tahta köprü kayaların üzerinde gölgesiyle farklı bir tat katmaktadır.

Japon Bahçesi Tasarımları 11

İnce olmasına rağmen kemer asya yetenek bahçesinde huzurlu ve büyüleyici hissetmeye yetmektedir.

Japon Bahçesi Tasarımları 12

Japon bahçelerinde meditasyon için kayaların içinden akan suların olduğu alanlar tercih edilmektedir bu nedenle bu tarz tasarımları japon bahçelerinde sık sık görebilirsiniz.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir