Rustik Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Endüstriyel İtalyan Mutfak Dolabı Tasarımları

Meşe Ahşap Kavanoz

Eğri Ahşap Yer Rafı

Kitapseverler için 10 Raf Tasarımı

Mobilya 10 Mart 2017
421

Japonya da bir şirketin merkezinde yer alan bu kitaplık çalışanları kitap okumaya teşvik etmek amacıyla yapılmıştır ve tasarım alt kısımdan başlayarak kademe kademe üstüne oturulup kitap okunabilecek şekilde tasarlanırken ayrıca tam karşısında şirketin yüksek katta olmasının avantajıyla, şehir manzarasına sahiptir. Kitaplık kesinlikle kütüphanelerde olması gereken türden fakat kalabalık alanlarda fazla kullanışlı bir tasarım olmayabilir. Japonya da bulunan bu şirketi tebrik ediyor ve ülkemizdeki şirketlerinde bu tarz etkinlik ve teşvikleri gerçekleştirmelerini diliyoruz.

Tasarım: Nikken Space Design

Merdiven altları genellikle kullanıma açık alanlar olarak pek fazla düşünülmez fakat depolama alanı ihtiyaçlarının artması özellikle kitap okuma alışkanlıklarına büyük değişiklikler yüzünden ve evdeki alan eksikliği veya odalardaki ferah ve geniş alanların daha fazla olması düşüncesinden dolayı merdiven altlarındaki boşlukları kitaplık veya depolama alanı gibi kullanmak daha mantıklı hal almaya başladı. Görselde ki tasarım Madrid’de şahse ait evdeki kitaplık tasarımıdır merdiven kontraplak malzemeden yapılırken alt tarafı da ev sahibinin dergi ve kitaplarını saklayabileceği kapaklı bir alan haline getirilmiş.

Tasarım: Buj + Colon Arquitectos

Merdivenle birlikte özel olarak tasarlanan ahşap kitaplık aslında merdivenin yanındaki merdiveni sabitleyen küpeşteler ve tutunacağınız ahşap kol kısmı fakat tasarımcı hayal gücünü ve kullanım alanını daha geniş düşünerek küpeştelerin arasındaki boş kısımlara yuvarlak ahşaplar ekleyerek belki kısımlara rahatlıkla kitapları koyabilecekleri alanlar eklemişler böylelikle ortaya çıkan görüntü kesinlikle kitapseverlerin istediği bir ev tarzı haline geliyor.

Tasarım: Tamir Addadi Architecture

Jenga oyununu bilmeyen yoktur diye düşünüyorum ve evinizin içinde böylesine büyük bir jenga oyununu düşünsenize özellikle bu oyunu kitaplık tasarımı olarak düşündüğünüzü kim düşünebilirdi ki böylesine büyük bir tasarımı diye düşünüyorum ve düşünenlerin tasarımını sizler için paylaşıyoruz. Ahşap kitaplık aslında bir merdiven ve gerçekten büyük kütüklerin kullanıldığı bu merdiven gerçekten şatafatlı bir görünüşü var ayrıca gerçekten böylesine güzel merdiven tasarımına sahip olmak isterdim ki kenardan çıkıntı yapılarak dekoratif raf alanı olarak veya kitaplarınız için geniş bir alan olarak da kullanabilirsiniz.

Tasarım: Studio Farris Architects

Kırmızı ip kullanarak kitaplık yapmak daha neler duyacağız diye düşünüyorsanız gelişen dünyada daha neler duymayacağız ki demek mümkün tabi bu durumlar her geçen gün daha fazla şaşkınlık durumunu azaltmakta eskiden her şeye şaşıran bizler şimdi sadece teknoloji gelişiyor ne olacaktı ki demekle yetiniyoruz. Kırmızı ipliklerle tasarlanmış olan kitaplık dokuma tezgahından yola çıkarak tasarlanmış ve kitaplıkların sabit ve istenilen yerde durmalarını sağlamak için özel tıpa tasarlanmış ve gördüğünüz üzere farklı bir tasarım ortaya çıkmış.

Tasarım: Raw Edges

Çelik ve ahşabın bir arada kullanıldığı ahşabın doğallığını ayrıca bitkilerle ortaya daha yoğun çıkmasını sağlayan tasarım bir kafeye ait ayrıca bu çelikten yapılmış modüler sistemin içerisindeki ahşap kutular kitaplık olarak kullanılıyor. Çelik malzemeden yapılmış modüler raf sistemi gerçekten çok güzel belli ölçülerde tasarlanan kutular veya farklı tasarımlarla istediğiniz aralıklara tasarladığınız kutuları koyarak çok farklı görünüm elde edebilir veya burada gördüğümüz tasarım gibi çok fazla boğmadan ortamı kitaplık tasarımı yapabilirsiniz.

Tasarım: Penda

Heykel tıraş sanatçısının kendi evinin duvarına yaptığı merdivenle çıkılan iki katlı kitaplığı ustamızın ne derece yetenekli olduğunu gibi sanat yönünün nasıl geliştiğini gösteren kitaplık görenleri hayrete düşürdüğüne inanabilirim çünkü bir duvarın tamamını beton malzemeler kullanarak kitaplık haline getirmek zaman, emek ve ciddi paraya ihtiyaç duyar.

Tasarım: Pedro Reyes

Modüler raf sistemiyle istediğiniz şekilde kitaplık haline getirebileceğiniz veya istediğiniz tasarımlarda raflar yapabileceğiniz sistem gerçekten güzel bir düşünceye sahip fakat ahşap üzerinde geniş bir alana sahip olmanız gerek ve bunu duvara monta etmek çirkin bir görüntü yaratabileceği için duvarına modüler sistem için delikler delip bu deliklere ahşap tutucular yaptırdığınızda evinizin duvarı tamamen modüler dekoratif raf alanı haline gelirken bir çok şeyden kar edebileceğiniz kesindir. Modüler raf sistemi bir çok kişinin istediği tasarımlardan birisi.

Tasarım: Silvia Allori

Tamamı ahşaptan yapılmış Çin’deki bu kütüphane ufak tek katlı bir yer fakat belki çok kütüphaneden çok kitaba sahip olduğunu söyleyebilirim ve bu kitaplara ulaşmak gerçekten çok kolay olduğu gibi cam kenarındaki kitapları aldıktan sonra hemen gene oturma alanlarında rahatlıkla okuyabilir veya göz gezdirebilirsiniz.

Tasarım: Xiaodong

Evin bir odası kitaplık olarak tasarlanırken her kitaplık kısmında kademeli alanların olduğunu ve özellikle yapıldığını görebilirsiniz buradaki amaç farklı bir tasarım ve görsel ortaya çıkarmak kitaplık için fazlasıyla alan olduğu için çok fazla boğulmadığını hatta kitap okumak için koyulan iki adet koltuk bulundurulmuş ki kitap tercih ettikten sonra çok fazla uzağa gitmeden okumayı gene kitapların içinde gerçekleştirin.

Tasarım: Andrea Mosca

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Eğri Ahşap Yer Rafı

Eğri Ahşap Yer Rafı

13 Mart 2017
325
Ahşap Tabure

Ahşap Tabure

8 Mart 2017
421
Carpet Sandalye

Carpet Sandalye

7 Mart 2017
124
Zipline Koltuk

Zipline Koltuk

6 Mart 2017
138
Bloop Kahve Sehpası

Bloop Kahve Sehpası

5 Mart 2017
103
Up Lounge Sandalye

Up Lounge Sandalye

5 Mart 2017
177
Ahşap Çalışma Tezgahı

Ahşap Çalışma Tezgahı

23 Eylül 2016
279
Bunlar da var!
Enza Home Yatak Odaları

Enza Home Yatak Odaları

19 Mart 2015
980
Ihr Dekoratif Ürünler

Ihr Dekoratif Ürünler

26 Mart 2015
645
Loft Ev Dekorasyonu

Loft Ev Dekorasyonu

28 Nisan 2015
678
Beyaz Mutfak Dolapları

Beyaz Mutfak Dolapları

4 Mayıs 2015
1.048
Enza Home Köşe Takımları

Enza Home Köşe Takımları

19 Mart 2015
1.381
Zipline Koltuk

Zipline Koltuk

6 Mart 2017
138