2019 Enza Home Koltuk Takımları

Akıllı Sehpa – 360 Derece Bluetooth Hoparlör ve Kablosuz Şarj

2019 Mutfak Modelleri

Duvara Monte Mobilya ve Dekor Fikirleri

Koyu Tonlarda Mutfak Dekorasyonu

Mutfak 6 Mayıs 2015
587

Koyu tonlarının yoğun olarak kullanıldığı ve aynı tonlarında açık tonlarının bulunduğu mutfak dekorasyonunda dikkatinizi çekecek bir durum söz konusu aslında pek duvar bulunmuyor her yer dolap olarak kullanılmış aslında bu şekilde olması güzel çünkü dolaplar her zaman kullanışlıdır. Her yerin dolap olması tabi mutfağı daraltıyor ve daha basık bir yer haline geliyor ama genede kullanış açısından özellikle aşağıda resimlerde göreceğiniz mutfakta aydınlatma sistemleri yoğun olarak kullanarak mutfağa daha canlı ve eksantrik ortam oluşturmuş. Aşağıdaki mutfak görselleri tek bir mutfağa aittir ve mutfağın bir çok yönünden çekilmiş fotoğraflarıdır. Mutfakta resimlerinin altlarında resimlere ait ufak notlar bulunmaktadır.

Yemek Masası

Mutfağa bakış açısı yemek masası tarafından yapıldığını görebilirsiniz mutfak dolaplarını genel olarak almaktadır. Yemek masası doğal ahşap malzemeden tasarlanmış ve üzerinde el yapımı bazı ürünler olduğunu görebilirsiniz mesela şarap şişesi ve mumla yapılmış mumluk bulunmaktadır ayrıca fincan ve fincan altlığından üzüm süslemeleriyle ayrı bir meyve şöleni tabağı yapıldığını görebilirsiniz. Yemek masası olduğunu gösteren tatlı ve ekmek unsurları da bulunmaktadır. Bu bakış açısından ayrıca mutfak dolaplarında kulp kullanılmadığını da rahatlıkla görebilirsiniz.

Mutfak

Az önceki fotoğrafın çekildiği yerin fotoğrafı burası ahşap masa harici ahşap iki adet sandalye ve dolaplar içerinde kalmış sedir tarzı oturma alanı bulunmaktadır mutfak dolapları ve oturma alanının tamamı siyah tercih edilmiş. Ayrıca oturma kısmının hemen üstünde neon yazı sanatından bir örnek görmeniz mümkündür. Neon aydınlatma kırmızı tercih edilmiş gerçekten siyahla güzel bir uyuma sahip ayrıca turuncuya da yakın olabildiğini görebilirsiniz. Ayrıca buradaki siyah dolaplarda kulp tercih edilmemiştir.

Mutfak Tasarımı

Aynı kareyi farklı bir açıdan daha görebilirsiniz mutfakta ayrıca güzel bir yağlı boya çalışması bulunma ve çalışmayı aydınlatan güzel beyaz ışık bulunmaktadır. Mutfağın tam bir sanat evinden çıktığını sanabilirsiniz. Sedir tarzı oturma kısmında ayrıca renkli yastıklar bulunmakta otururken rahat edilmesi açısından. Resim çalışmasının hemen yanında ahşap kütük tabure bulunmakta.

Mutfak Rafları

Mutfak dolabının tezgahı paslanmaz çelikten yapılmış mutfaktaki siyah renginden gri tonlarına geçiş ayrıca ışıklandırmayla birlikte gayet güzel ayarlanmış sanırım tezgahın paslanmaz çelik tercih edilmesi renklerin tercihinde büyük katkı sağlamış olabilir. Genellikle paslanmaz çelik tezgahlar iş yerlerinde kullanılır fakat dün bu tarz bir yazımız daha bulunmaktaydı orada mutfağın tamamı paslanmaz çelikti. Raflarda aynı çelik malzemeden fakat üst ve alt tarafları camdan yapılmış arasına beyaz aydınlatma kullanılmış.

Mutfak Modelleri

Mutfakta fırın ve buzdolabı yan yana tasarlanmış böylesi makinelerin bir arada olması her zaman ulaşım açısından ve çalışma alanındaki git gel durumunu kısaltmaktadır. Mesela sadece beyaz eşyalar değil lavabo ve ocakta aynı yakınlığa sahip olduğunu görebilirsiniz yani tam anlamıyla bir arada çalışma alanı oluşturulmuş en dikkat edilmesi gereken durumlardan birisidir.

Mutfak Mobilyası

Pişirme ve saklama grubu bir arada olunca bir diğer köşesinde temizleme ve yıkama grubu olması doğal olur çünkü diğer alanda zaten pek fazla yer kalmadığını söylemek mümkün ayrıca mutfakta iki farklı giriş bulunmaktadır.

Mutfak Mobilyaları

Mutfak dolabının alt kısmı mevcut fakat üst kısmında bir yerde açık raf bir yerde ise davlumbaz bulunmakta en sonda ayrıca açık bir raf bulunuyor davlumbazla o raf arasında havalandırma alanı bulunmakta mutfakta cam bulunmuyor buda bodrum katı gibi bir alanda olduğunu gösterir ki bildiğiniz üzere bunun için havalandırmaya ihtiyaç duyulur.

Mutfak Girşi

Mutfağın girişlerinden birisi ve direk olarak açık rafları görmekte o raflarda su ve şarapların düzenli dizilimine sahip.

Mutfak Dolapları

Buzdolabı, tablo, yemek masası ve siyah dolapların bulunduğu alanın ve 2. girişi görebileceğiniz bir başka bakış açışı.

Mutfak Dolabı

Buzdolabı ve fırın yan tarafta duruyor ve karşımızda havalandırma, lavabo, ocak ve davlumbaz bulunmaktadır. Mutfak dolabı paslanmaz çelikten yapılmış ve kapakları gri renginde ahşap malzemeden tasarlanmıştır.

Mutfak DekorasyonuIşıklı Raf

Yukarıdaki resimlerde mutfağın açık raflarını görebilirsiniz paslanmaz çelikten yapılmışlar ve içlerinde beyaz ışık bulunmakta isterseniz aksesuarlar için isterseniz ihtiyaçlar baharatlıklar için kullanabilirsiniz. Farklı çalışma arayanlar için gerçekten güzel bir mutfak modeli ve bu tarz çalışmalar nadir bulunan çalışmalardır bu yüzden dikkatli incelemenizde fayda var en azından yapacağınız mutfakta size lazım olacak püf noktalardan bahsettik.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
2017 Mutfak Modelleri

2017 Mutfak Modelleri

8 Mart 2017
1.339
Rustik Mutfak Tasarım

Rustik Mutfak Tasarım

10 Kasım 2016
889
2016 Mutfak Modelleri

2016 Mutfak Modelleri

7 Kasım 2016
2.229
Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak Dolabı Modelleri

11 Mayıs 2015
2.017
İskandinav Mutfak Dolapları

İskandinav Mutfak Dolapları

8 Mayıs 2015
1.379
Beyaz Mutfak Mobilyaları

Beyaz Mutfak Mobilyaları

7 Mayıs 2015
1.015
Ahşap Mutfak Dolapları

Ahşap Mutfak Dolapları

6 Mayıs 2015
3.379
Paslanmaz Çelik Mutfak Dolabı

Paslanmaz Çelik Mutfak Dolabı

5 Mayıs 2015
1.123
Modüler Mutfak Dolapları

Modüler Mutfak Dolapları

5 Mayıs 2015
686