İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Küçük Alanlarda Depolama Çözümleri Hakkında Notlar

Evinizde eşyalar fazlalık gibi mi görünüyor aslında sizin için fazlalık dahi olmamalarına rağmen doğru depolama çözümlerine sahip olmadığınız için eşyalar fazlalık gibi gözükebilir işte bu yazımızda size yardımcı olacağız evinizdeki eşyalarınızı ve mobilyalarınızı doğru kullanmanızı sağlayacak notlar yazacağız ayrıca mobilyaları değiştirmek istiyorsanız bunun içinde bilgiler bulundurmaya gayret göstereceğiniz. Küçük alanlarda depolama çözümleri sizin en büyük seçeneğiz olabilir.

Yatak odası depolama alanı için en çok kullanacağınız yer olacaktır çünkü yatak odası gibi bir yer buna her zaman müsaittir çünkü misafirlerinizin en son bulunacağı alandır. Yatak odanızda ise yatağınızın altını üstünü yanını yani depolama olarak kullanabileceğiniz her alanı değerlendirmelisiniz.

1. Daima Dikey ve Tavan Boyuna Uzanan Dolaplar Tercih Edin

Evinizdeki her odadaki dolapları tasarlarken tavana kadar olmasına dikkat edin böylece size daha fazla depolama alanı oluşacaktır ki bu tarz dolaplar için özel tasarımlar yapan mobilya firmalarını tercih etmeniz gerekecektir bu nedenle hazır depolama dolaplarından daha maliyetli olacağını bilmelisiniz ki en önemlisi dolabın derinliğinin hazır dolaplardan daha geniş olabileceği böylelikle dilediğiniz kadar eşyanızı dolabınıza sığdırabilirsiniz bu tarz dolapları yatak odasında ve banyo gibi alanlarda sıklıkla tercih edebilirsiniz.

2. Yatak Odanızın Mobilyalarını ve Her Alanınızı Değerlendirin

Yatak odasında özellikle değerlendirmeniz gereken yer yataktır, yatağınızın alt kısmını, başlığı ve ayak ucunu depolama alanlarına uygun imalatı yaptırabilirsiniz yada ülkemizde en çok tercih edilen baza modellerini tercih edebilirsiniz veya özel mobilya imalatçılarına karyola takımı yaptırabilirsiniz alt kısımlara çekmeceler yaptırabilirsiniz ve eşyalarınız daha rahat yerleştirip istifleyebilirsiniz. Bir diğer seçeneğiniz ise sezonluk kullandığınız eşyalarınızı vakumlayarak daha ufak hallere getirip istiflemek yada depolamak daha mantıklıdır. Yatak odanızda ki gardıropları da tavana kadar tercih etmeniz sizin için önemli olacaktır böylelikle daha fazla depolama alanına sahip olabilirsiniz.

Ayrıca giysi odası fikirleri yazımızı inceleyerek daha fazla seçeneği kontrol edebilirsiniz.

3. Daha Az Belirgin Alanları Değerlendirin

Evinizde merdiven altı gibi alanlar varsa değerlendirebilirsiniz özellikle gözünüze çarpmayan boşlukları dolaplar, açık raflarla kullanım alanı haline getirebilirsiniz.

4. Banyonuzda Olabildiğince Alanı Dolaplar Yerleştirin.

Banyodaki en önemli alan lavabodur bazen model beğenmediğimiz için ayaklı lavaboları yada duvara monta edilen lavaboları tercih edebilirsiniz fakat bu tarz lavaboların alt kısımlarını dolap yaptırarak banyonuzda ki bir çok eşyayı buraya yerleştirebilir ve oldukça fazla işinize yarayacaktır çünkü bir çok eşyalar genellikle temizlik eşyalarıdır bu yüzden banyonuzda ne kadar fazla dolap bulundursanız sizin için daha yararlı olacaktır.

Banyonuz için depolama fikirlerini inceleyebilirsiniz.

5. Mıknatısları Kullanabilirsiniz

Özellikle metal malzemeleri istiflemek için dolap içerisinde mıknatısla tutturabilirsiniz ve metal eşyalarınızı da kapaklara tutturabilirsiniz.

6. Bahçeniz Varsa Eşyalarınız için Kulübe Yapın

Bahçenizde kulübe imalat edebilir veya var olan kulübenizi düzenleyiciler satın alarak daha fazla eşyalar koyabilirsiniz.

7. Eşyalarınızı Hesaplayarak yada Ölçerek Depolama Alanları Oluşturun

Evinizde dışarıda kalan eşyaları ölçerek evinize daha fazla depolama alanı yapabilirsiniz ve böylelikle daha fazla masraf yapmamış olursunuz.

8. Ev Dışında Alanlara Depolama Yapabilirsiniz

Evinizde depolama alanları fazlasıyla doluysa artık yapabileceğiniz hiç bir çözüm kalmadıysa yapabileceğiniz tek şey artık eviniz dışında depo kiralayarak uzun süre kullanmadığınız eşyalarını buraya depolayabilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldik ve bizi sabırla okuyup görsellerimizi incelediğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Kaynak

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.