İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Modern Boho Ev Dekorasyonu

Çatı katı dekorasyonu sıfırdan başlanarak tasarlanmış ve bir kaç kültürden etkilenmiş modern boho ev dekorasyonu yapılmış. Loft ev dekorasyonu renkli tasarımıyla baya başarılı durumda olduğunu görebilirsiniz tabi ki çoğumuz renkli olmayan daha sade, renkli olsa bile soluk renkli tasarımları tercih ettiğimiz için evin dekorasyonunda kullanılan renkler evde bir dağınıklık var hissi yaşatabilir fakat evde tam anlamıyla düzen hakimken ayrıca tam anlamıyla tasarım ve sanat harikası ev olduğunu söyleyebilirim.

Evin oturma odası, yer minderlerinin bulunduğu kısım ve mutfak bir arada ayrıca Japon kültürünü anlatan duvar kağıdından kullanılmış ve kitaplık mevcut küçük bir oda mevcut giriş kısmında. Yukarıda ise yatak odası, dinlenme odası özellikle manzarasına bayılacağını tarzda dinlenme odası ve banyo gibi odalar mevcut. Evin dekorasyonuna görsellerle birlikte sıra sıra açıklamalarla kısa veya uzun notlarımızla sizlere göstermeye gayret göstereceğiz.

Çatı Katı Ev Dekorasyonu

loft-ev-dekorasyonu

Evin dekorasyonu renkli olması sahibinin ne kadar güçlü bir kişiliğe sahip olduğunu gösterirken tasarımcının bu kadar rengi bir arada kullanarak aldığı risk ve bu riskle birlikte ortaya çıkan sanat eserinin, dekorasyonun güzelliğini görselde görebiliyorsunuz.

Loft Ev

ev-dekorasyonu
dinlenme-alani

Sizlere ufak Japon esintilerinden bahsettiğimiz odamız, oturma odasına ufak bir bakış ve 2 kişinin bence 4 kişinin rahatça oturabileceği yer minderleriyle tasarlanmış oturma olanı görebilirsiniz. Görseller aynı açıdan daha dar ve geniş alınmış şekilde ve geniş olan açıda bir kaç farklı sanatsal obje vardır ayrıca işlemeli bordo renginde komodin de azda olsa kareye girmiştir.

Kişiye Özel Tasarlanmış Oda

heykel
duvar-kagidi

Küçük odamıza yakından baktığımızda kişinin özel zevkleriyle tasarlandığını daha çok Japon kültürünü andıran resimsel çalışmaların bulunduğu duvar dışında ayrıca eskitme Fas kültürüne ait komodin gibi dolapları görebilirsiniz, her ne kadar renkler Japon kültürüne daha yakın olsa da evin geneline bakıldığında renk çeşitliliğinden dolayı Fas kültürüne yakınlık göstermektedir.

Muıtfak

sark-kosesi
mutfak
modern-mutfak
ev-tasarimi

Çatı katında bulunan evin giriş katında aslında ihtiyacınız olan her şeyin mevcut olduğunu görebiliyorsunuz tabi ki banyo ihtiyacı üst katta kalıyor fakat yer minderleri sayesinde yatağa ihtiyaç duyacağımızı hiç sanmıyorum, özellikle tasarlanan bu minderler konforu sizlere hissettirmek için tasarlandığını görebilirsiniz. Asıl fotoğraflarda sergilenen daha yakından gösterilen sizlere anlatmak istediğim yer ise mutfak görsellerde gördüğünüz gibi kültürlerin yansıttıklarından sonra tamamen modern tasarıma sahip mutfakla karşı karşıya geliyorsunuz. Geniş bir aile olabileceği veya misafirlerinde ağırlanabilmesi açısından uzun olarak tasarlanan yemek masası 8 kişilik olarak düşünülmüş, uzun aile veya arkadaş yemekleri için ideal olurken ayrıca güzel sohbetlerin geçtiği güzel bir yer olduğunu görebilirsiniz. Mutfak dolapları ise doğal ağaçtan üretilirken mutfak duvarlarında taş tasarımı göze çarpmaktadır.

Oturma Odası

oturma-odasi

Oturma odasına farklı açılardan bakabileceğiniz görseller yukarıda mevcut fakat burada en yakından bakabileceğimiz bir yerden çekilmiş fotoğraf. Ev dekorasyonunda modern anlamını mutfaktan sonra oturma odası da eve kattığını görebilirsiniz modern L şeklinde oturma grubu sıcak akşamların özlemini çekmenize gerek kalmayacak klasik şömine tasarımı son olarak modern orta ve koltuk yanındaki sehpalardan ibaret aslında evde ihtiyaçlar dışına pekte çıkılmamış sadece ihtiyaçlar biraz kibirli tasarımlara sahip diyebiliriz.

Yatak Odası

koridor
yatak-odasi

Yavaş yavaş yatak odasına çıktığımızda tasarımcımızın ve ev sahibinin kırmızıyı veya tonlarını ne kadar çok sevdiğini görebiliyoruz tabi ki genel olarak tasarımcılar, ev sahiplerinin dilediklerini hayata geçirdiğini için burada kırmızıya düşkünlüğü olan ev sahibimiz kesinlikle ve yatak odamızda bolca görebiliyoruz. Kapı, yastık, halı ve yatak ucunda kırmızı ve tonları mevcut. Yatak odasında gene kültürel etkileşimin olduğunu görebilirsiniz.

Dinlenme Odası

dinlenme-odasina-giris
dinlenme-odasi
dinlenme-odasi-manzara
kitaplik

Manzaranın güzelliğinde dinlenebileceğiniz deri koltuk galiba evde en beğendiğim yerlerden birisi, uzunca düşüncelere dalabileceğiniz yada eşinizle manzaranın eşliğinde uzun sohbetler yapabileceğiniz güzel bir çatı katı tasarımı yapılmış. Ayırca modern tasarıma geri dönüldüğünü fakat yerdeki hayvan derisi halısının biraz rustik tasarıma doğru yanaştığını görebilirsiniz. Dinlenme odası ayrıca çalışma odası olarak kullanılırken, kitap okumak içinde güzel bir alan haline getirilmiş.

Banyo

bakir-dusa-kabin
banyo
dusa-kabin

Banyo son olarak evin belki evin  tüm yorgunluğunu suyla bedenimizden ayırdığımız yerdir bazıları aslında yatağından çok banyoda tüm günün yorgunluğunu atmaktadır. Burada ise sizlere gördüklerinizden çok farklı banyo dekorasyonu yapıldığını görebilirsiniz fakat farklı olmasıyla gerçekten güzel bir tasarıma sahip ayrıca yatak odası gibi güzelde manzarası var. Bakırdan yapılmış duşa kabin ve modern lavabosu olan güzel bir banyosu var.

Yer: London, Covent Garden

Tasarım: Caroline Cobbold Design

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir