İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Modern Ev Dekorasyon ve Mobilya Fikirleri

Yeni bir ev aldığınızda veya evinizde değişiklik yapmak istiyorsanız fikirlere ihtiyacınız olacaktır bizde sizler için bir kaç fikir edinebileceğiniz görseli bir araya getirdik ve hepsi modern zamanların tasarımlarını içermektedir ayrıca mağazalara gidip araştırmak orada ki insanlarında fikirlerini sormaktan kaçınmayın çünkü farklı fikirler her zaman evinizde farklı havalar katacaktır belkide kendi tasarımınızı yepyeni bir şekil verebilir ve ortaya hiç bir yerde bulunmayacak bir tasarım çıkabilir. Evinizi tasarlarken hemen karar vermeyin çünkü hızlara kararlar sonradan pişmanlıklar ortaya çıkarabilir bu nedenle ev dekorasyonunda seçimlerinizi önceden yapın ve anlık acele kararlar içerisinde bulunmayın. Özellikle mobilya seçimlerine dikkat edin çünkü hep pahalı hemde değiştirilmesi zor ürünlerdir özellikle özel olarak tasarlandıysa değişmeyeceğini unutmayın.

Oturma Odası

Yukarıda ki oturma odasında soğuk renklerin tonu ağır basarken odayı güzel bir şömine ile ısıtıyorsunuz ve siyah köşe takımına sahip odanın sehpaları şekil verilmiş kütüklerden ibaret ki en göz alıcı nokta camla ayrılmış şarap vitrini yılların emeğini sergilemek hiç bu denli güzel olmamıştır. Şöminenin sıcaklığı ve ahşap şarap vitrini içinizi daha sıcak tutacaktır.

Çekmeceli Merdiven

Fazla eşyaya sahipsiniz ve evinizde fazla mobilya istemiyorsunuz o zaman evinizde ki kör noktaları depolama alanları olarak kullanabilirsiniz mesela yukarıda ki resimde merdiven altı ahşaptan yapılmış ve kapaklı, çekmeceli depolama alanı olarak kullanılır belki evinizde ki orta çaplı dolaptan daha fazla eşya alabilecek alana sahip biraz daha büyük bir merdiven altına sahipseniz daha fazla eşya alabilir. Evinizde alanları değerlendirmek önemlidir.

Sinema Odası

Film izlemek bazılarımız için zaman geçirmek için bazılarımız için ise zevkle zaman ayrılan bir hobi belkide meslek bu nedenle film izleyecek bir bodrum katı veya fazladan odanıza ne yapacağınız hakkında fikriniz yoksa bence hiç düşünmeden sinema odası yapmaya başlamalısınız.

Eğlence Odası

Yukarıda gördüğünüz villanın bodrum katı bazıları eşyalarını koymak için bazıları eğlence odası, sinema odası gibi durumlar için kullanıyor. Yukarıda ise rahat deri köşe takımı arka tarafında güzel ahşap bar ve eğlenceli saatler için bilardo masası.

Çocuk Odası

Çocuk odaları her zaman düşündüren tasarımlardır çünkü evlenirsiniz ve çocuk sahibi olmak istersiniz ilk düşündüğünüz ona nasıl oda yapmalıyız bazen bebeğiniz dünyaya gelir fakat odasında sadece beşiği ve bir kaç parça mobilya vardır yukarıda sade ve renkli dekorasyon bulunmakta ve küçük ama tatlı olan tavana asılı salıncak detayı gözden kaçırmayın derim.

Yatak Odası

Platform yatak tasarımları son zamanların modern ve trend tasarımları olarak görülmekte asıl nereden geldiğine bakacak olursak tasarım aslında japonya ve çinde kullanılmakta fakat bizler için yenidir ve bir çok kişi daha göz aşinalığına bile sahip değil yukarı siyah başlıkla birleşik şekilde bulunan platform yatak bulunmaktadır ayrıca beyaz yoğunluğuna kırmızı ve siyahla dikkat çekilmiştir.

Cam Kaplı Şömine

Yemek odası basit bir tasarıma sahip sadece yemek masası ve sandalyeler yemek masasını ayıran ise kalın şömine duvarı ve cam şömine. Özellikle dikkatimizi çekenin cam şömine olduğunu görebilirsiniz sıcaklığın direk yüzümüze vurmadığı güzel bir koruma görevi görüyor.

Yatak Odası Tasarımı

Oda içinde kendinize bir kat daha yapabilir veya villada odanın üst katıyla aranızda ki zemini kaldırabilir resimde gördüğünüz şekilde tasarlayabilirsiniz camdan bir kısım ve hemen arkasında yatağınızı koyabileceğiniz alan bulunmakta ki merdiven detayı kesinlikle yer kaplamayan sofistike bir tasarım olmuş. Kitaplık kısmını es geçmeyin aşağıdan yukarı devam eden büyük bir depolama alanı olarak kullanılabilir.

İskandinav Oturma Odası

İskandinav dokunuşlarını belki biraz biliyorsunuzdur beyaz ağırlıklı oda tasarımı ve gene farklı tonlarda genellikle soğuk renkler ile tasarlanan odalardan bahsediyoruz burada farklı olarak pembe gibi canlı renkler bulunuyor ve ahşapta olması kullanılan malzemelerin dokunuşların iskandinav olduğunu kanıtlamakta. Ufak ama kalabalık ortamlar için yeterli olabilecek oturma köşesi.

Cam Ağırlıklı Yatak Odası

Genellikle ufak pencereler yada fransız pencereler bulunan evler görmeye alıştık fakat zeminden tavana kadar yapılmış pencereler görebilmek pek mümkün değil birde odanın 3 veya 2 duvarın tamamı bu şekilde kaplanırsa ve manzaranız da güzelse sizi uyku tutmayabilir.

Elbise Odası

Hepimizin sahip olmak istediği bazen oda yetersizliğinden olamadığı elbise odası veya giysi odası da diyebilirsiniz. Genellikle raf ve askılıktan oluşmaktadır ve yer müsaitse sık çekmeler bulunan dolaplarda bulunmakta çekmeceler hem kullanışlı olurlar hemde iç kısmını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Banyolu Yatak Odası

Beyaz tasarımları yatak odalarında kullanılması yorucu bir gün sonunda huzurlu bir uyku çekmek için önemli olduğunu bilmelisiniz özellikle yorucu ve stresli bir işe sahipseniz beyaz rengi kullanmaktan kaçınmayın sadece yatak odanızda değil evinizin genelinde. Yukarıda beyaz renklerinden ziyade dikkat çeken camla ayrılmış banyo sadece duş alanı değil dolapları ve lavaboları ile evin banyosu olarak kullanılmakta buda evin bekarların veya 2 kişilik hayat sürmek isteyenlerin tercihi olacaktır çoğunlukla.

Banyo

Sonsuzluk küvet denilen bu küvet tasarımı rahatına düşkün ve suyla zaman geçirmek isteyenlerin tasarımı özellikle banyoda kullanılan ahşap zemin tasarımı, fayans tasarımından daha şık ve kaliteli durduğunu söyleyebilirim. Huzur banyosu isteyenlerin vazgeçilmezi olduğuna inanıyorum.

Banyoda Şömine

Banyoda şömine olur mu demeyin olur hemde çok güzel olur özellikle banyoyu bu tatlı odun kokusuyla ısıtmak yaptığımız banyoyu daha doğal olduğunu kanıtlayacaktır bize özellikle o odunun yanarken çıkardığı çıtırtı biraz daha fazla huzur verecektir kesin.

Ahşap Yatak Başlığı

Yataklardan ziyade başlıklar yatakları tamamlayan en büyük parçalardır ve çoğunlukla yatağı gösteren başlıklardır genellikle gösterişli ve büyük tasarımlar tercih edilir burada her ne kadar minimalist bir tasarım mevcut olsa da odanın beyaz renk tonlarındaki ağırlığı ahşap yatak başlığının önceliğini belirlemektedir.

Palet Orta Sehpa

Yeşil renkleri oturma odasında dikkat çekiyor hemde fıstık yeşili olması ayrı bir dikkate neden oluyor ve renklerin kullanım şekilleri gerçekten çok doğru sandalyeler berjer yerine kullanılmış ve eski bir görünüme sahipler. Köşe takımı üzerinde ki yastıklarda uyum sağlamaktalar fakat bizim dikkat noktamız daha çok paletten yapılmış olan tekerlekli orta sehpa.

Çatı Katı Balkon

Çatı Katı Balkon Tasarımı

Çatı Katı Balkon Tasarımı 1

Yukarıda gördüğünüz tasarım apayrı bir yapıya sahip çatı katında açılıp kapanabilen balkon olduğunu görüyorsunuz dilerseniz üst camları yukarı doğru açıyor alt taraftaki camları ileri doğru atıyor ve biraz hava almak için kendinize kullanışlı bir balkon yapmış oluyorsunuz. Çatı katında gizli balkon isteyenler için gerçekten güzel fikir olduğuna inanıyorum.

Ahşap Ayırıcı

Odanızda yeri israf etmek istemiyorsanız yatak odanızla oturma odası arasında ki duvarı kaldırarak eşyalarınızı koyabileceğiniz ve etrafında dönebilen ahşap bölücü yapabilirsiniz bu sayede hem depolama alanı sahip olursunuz hemde ortak kullanım alanı yapmış olursunuz.

Toplanabilir Yatak

Çocuk odaları kardeşlerin bir arada kalması ve kendilerine oyun alanı bulunması için toplanabilir yatakların olduğu tasarımları tercih edebilirsiniz hem sizin için hemde çocuklarınızın daha geniş alana sahip olmaları için yukarıda ki ahşap tasarımı tercih edebilirsiniz.

Mutfak

Mutfak tasarımlarında beyazın yeri büyük gördüğünüz gibi duvar boyası, mutfak dolabı hatta davlumbaz dahi beyaz fakat beyaza dikkat zıt renk olan siyahla çekiyor tezgah ve mutfak dolabının kulplarıyla. Daha dikkat çeken durumu hepiniz fark etmişsinizdir çiçekli ve renkli tasarımlarıyla fayans gerçekten bu kadar aykırı tasarımlardan korkmayın çünkü onlar bizi tamamlayan tasarımlardır.

Banyo Tasarımı

Banyonuzda renkli küvet tercih edebilirsiniz farklılık oluşturabilirsiniz ve küvetin renkli olması tek fark değil küvette başınızı yaslamak için rahat bir alan mevcuttur.

Ahşap Oturma Odası

Loft evlerin tasarımları her zaman dikkatimi çekiyor ev duvarlar değil genellikle depolama dolapları veya cam bölmeler ayırıyor burada ise yemek odası, oturma odası, mutfak bir ara ve tasarım tamamıyla doğal ahşaptan ibaret. Oturma odasında güzel bir izleme alanı mevcut ve koltukların ortasında bulunan orta sehpa dilediğiniz kahve sehpası haline gelebiliyor 4 parçaya ayrılabiliyor yani.

Sonsuz Havuz

Havuzun sonu yok gibi duruyor fakat var manzara bir sonsuzluk yaratmış durumda sınıra geldiğimizde anlıyoruz ama buradan gerçekten pek fazla bir şey belli olmuyor açık manzaraya sahipseniz hiç düşünmeden bu tarz bir havuz yaptırmanızı tavsiye ederim.

Açık Hava Oturma Alanı

Açık alanda oturma alanı yapabilirsiniz bahçenizi çitlerle kapatabilir ve içeriye güzel bir güverte oluşturabilirsiniz köşe takımı tekli berjer biraz arkasında dinlenme veya uyumak için daha büyük bir koltukla bahçenin tadını çıkartmak daha farklı olacaktır.

Bahçe

Firepit olarak geçen yukarıda gördüğünüz şömine aslında ateş çukuru fakat biraz daha modern ve bizde genelde kebapçılarda görebilirsiniz tabi ki onlarında biraz daha ufak. Ateş çukuru bahçenin en güzel yeri bence ve havuz başında bulunması yada havuz yoksada tek başına güzel sohbetlerin nadir şahitlerinden olacağına inanıyorum.

Açık Mutfak

Geniş bahçeniz varsa açık mutfak ve yemek masası tasarımı uygun olabilir tabi dikkat etmeniz gereken durum mutfak dolabı ve yemek masası gibi eşyaların sudan yada dış etkenlerden en az etkilenecek durumda olması yoksa sık sık mutfağınızı yenilemek zorunda kalabilirsiniz.

Bahçe Tasarımı

Modern çit diyebilirsiniz veya ahşap çit tamamen dikkatinizi ahşaptan yapılmış evin ön tarafını kapatan çit. Aralık mevcut değil herhangi bir şey girmez ve ahşabın doğallığı ile doğanın havasını değiştirmiyor. Dış etkenlerden ise en az şekilde etkilenmektedir.

Modern Beton Yol

Modern köy yolu diyebilirsiniz çünkü fazlasıyla andırıyor bence andırıyor fakat köy yolları genel olarak etrafta bulunan taşlarla yapılır ve bu kadar özen gösterilmez. Bahçede yapılan yol betondan yapılmış kalıplar ve daha fazla zaman gerektirdiği kesin.

Sundurmada Salıncak Koltuk

Sundurması olan eviniz var aslında yapılacak pek çok şey var ama ben size en sık tercih edileni göstermek istiyorum oda salıncaklı koltuk sizde hem fikir olursunuz diye düşünüyorum çünkü hem kısa kestirmeler hemde günün yorgunluğunu atmak için kahvenizi alıp çıktığınızda sizi uykuya sürükleyen salıncaklı koltuğunuz olsa hayır demezsiniz.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir