İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Müstakil Stüdyo Ev

Londra’da Edwards Rensen Architects tarafından sıfırdan tasarlanan stüdyo tarzı müstakil ev bir çifte rahatlıkla yetecek ve kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. Ev gayet sade şekilde tasarlanırken gerçekten her şeyi saklamak gibi alışkanlıklarınız varsa pekte mümkün olacağını sanmıyorum, Dekornot ailesi olarak görsellerle birlikte sizlere evin tasarımı hakkında bilgi vermeye çalışacağım elimden geldikçe.

Müstakil stüdyo evimize bahçeden bakışla başlayalım gördüğünüz üzere evin bahçeden geçişi tamamı açılabilen alüminyum cam kapılarla sağlanmakta tüm mevsimlerin tadını tüm şeffaflığıyla çıkarabilmenize yardımcı olduğunu görebilirsiniz. Sanki gelen sonbaharla birlikte cam arkasından yağan yağmuru izlemek geldi içimden, özellikle bizi bekleyen kış ayında yağacak karı düşünmek istemiyorum. Ev dekorasyonu görüldüğü üzere çok sade sadece ihtiyaçları karşıladığını görebilirsiniz belki kalabalık misafirlere bile yetecek eşyaya sahip olamayabilirsiniz.

salon
studyo-ev
bahce

Evin iç kısmından bahçeye baktığımızda ahşap bir dışarı çıkış görebilirsiniz. Evin ufak bir mutfakla birlikte oturma odası yada televizyon odası tarzı basit bir alanı mevcut ayrıca çalışmak için yerde geniş bir sehpa olduğunu görebilirsiniz veya sadece çalışmak için değil televizyon izlerken kullanabileceğiniz kahve sehpası olabilir sadece biraz boyunu abartmış olabilirler. Ayrıca yemek masası veya gene çalışmalarınızı yapabileceğiniz 6 kişilik yemek masası mevcuttur. Gündüz kahvaltıları daha çok mutfağın önündeki masada olduğunu düşünüyoruz.

mutfak
daireye-genel-bakis

Tekrardan bahçeden görünüşe geldiğimizde çokta farklı açılar olmasa da daha yakın açılara sahip olduğumuzu görebilirsiniz ve daha detaylı inceleyebilirsiniz. İlk resimde solda modern zaman göstergesi bulunurken altında inanç simgesi olarak duvar renklerine uygun bir tasarım mevcut belki ufak bir gönderme yapılıyor olabilir düşünce ve bakış açısına göre farklılık gösterecek bir durum söz konusu. Evin tavanında evi aydınlatan led aydınlatmalar mevcut fakat modern siyah lambamız yerini almış durumda.

kullanim-alanlari

Sarkıtımızla yakın bir açıyı yakalamışken evin girişinin hemen sol tarafında çok çekmeceli metal bir dolap ve üstünde dilerseniz masa olarak kullanabileceğiniz fakat burada daha çok telefon ve günlük hayattaki eşyalarımı koymak için kullandığımız bir alan mevcut ayrıca hemen üst tarafında mavi aplik var çok şirin değil mi?

beyaz-mutfak

Mutfağın içinden mutfağa bakacak olursak kapakların parlak beyaz tonlarına sahip olduğunu ve dolap kapaklarının alüminyum kulplar tercih edildiğini görebiliyoruz ayrıca evin hemen her noktasında sıklıkla priz kullanıldığını görebilirsiniz, modern hayatın en büyük ihtiyacı prizlerimiz.

banyo
lavabo

Banyoda ise küvet, dolaplı lavabo ve ufak ecza dolabı tarzı bir banyo dolabımız mevcut yani gayet basit bir banyodan bahsediyoruz, günlük hayatımızı idame ettirmemize yetecek kadarına sahibiz. Eşyalarımız için dolaplar mevcut lavabo bu yüzden altında dolap olarak tercih edildiğini düşünebiliriz ve banyonun tamamı alanın ufak olmasından dolayı beyaz tercih edilmiştir ki daha fazla kapalı, karanlık bir ortam olmasın.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir