İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak dolaplarının sınırsız seçenekleri içinden en iyilerini tekrar ve tekrar sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz ki yakın zamanda yapabileceğiniz tadilatlarda mutfağınız için en uygun olan modeli seçin. Mutfak dolaplarında her zaman söylediğim gibi kullanış çok önemlidir mesela sürekli sola sağa açılır kapaklar görürsünüz aslında yukarı doğru açılan ve dolabın tamamını görmemizi sağlayan kapaklar her zaman daha kullanışlı olurlar, alanda ne var tek bir hamleyle görmemizi sağlar. Mutfak dolaplarının alt kısımları da artık yoğun olarak çekmece tercih ediliyor çünkü aksesuarlar genel olarak çekmece sistemlerine göre uygulanırken çekmecenin dolaptan çıkıp gelmesi kullanışı daha kolaylaştırmaktadır. Aşağıda başka yerlerde göremeyeceğiniz nadir mutfak tasarımlarının bazılarını bir ara getirdik yeni mutfak dolapları için ilham alabilirsiniz.

İnox Mutfak Dolabı

Ülkemizde çok fazla tercih edilmese de inox mutfak dolapları uzun ömürlü kullanımı ve hiç eskimeyen modasıyla her zaman üst düzeylerde olacaktır. Aslında bu tarz malzemeler genellikle profesyonel alanlarda kullanılan mutfak tasarımlarıdır fakat artık şahsi evlerimizin de mutfak dolaplarında kullanılmakta.

Beyaz Mutfak Dolabı

Açık raf sistemlerini sevenler için tavana monta edilmiş paslanmaz çelik dolap ve alt tarafta aynı şekilde çekmeceler oluşmuş paslanmaz çelik mutfak dolabı mevcut. Genel olarak açık raf sistemleri kapaklı modellere oranla kullanış açısından her zaman daha pratiktir fakat temizlik açısından tabi ki dolapların kapalı olması her zaman daha önemli olarak görülmektedir ki şunu unutmamak lazım tozun giremeyeceği yer yoktur o yüzden tamamen her yeri kapalı mutfak dolapların aslında çok fazla işlevleri yoktur.

Koyu Gri Mutfak Dolabı
Üste Açılır Kapak

İtalyan asıllı bir firmanın tasarımı olan mutfak dolabının geniş alanlar için tasarladığı siyah mutfak dolaplarına sahip modelini görmektesiniz. Mutfak dolapları siyah tonlarında tercih edilirken alt taraftaki tezgah arkası kısmı ahşap malzemeler tercih edilirken hemen ön taraflarında siyah ve ahşap tonlarıyla karışık baharatlıklar mevcut. Ayrıca yemek masasının üç ayaklı olduğunu görebilirsiniz arkada kalan diğer ayak ise dolabın üst tarafına bastırılmış dolap ayak görevi görmektedir. Mutfak dolabında en dikkat çekici nokta ise yukarı doğru açılan kapak sistemidir. Mutfak dolaplarında en kullanışlı sistemlerden birisi olduğunu söyleyebilirim.

Siyah Mutfak Dolabı

Ahşap kolonlardan oluşan mutfağın üst çatısında cam alanlar ve aynı şekilde ağaç kolonlara sahip olduğunu görebilirsiniz ki zeminde ağacın desenine yakın tercih edilmiştir fakat aynı malzeme değillerdir. Duvarlar beyaz boya kullanılırken mutfak etraftaki tonların aksine siyah renkte ve mutfak ada dolabı gibi bir dolapla sınırlandırılmış, kısacası ortam çok fazla dolapla doldurulmak istenmediğini görebilirsiniz.

Parlak Beyaz Mutfak Dolabı

Parlak beyaz ve alüminyum malzemelerden üretilmiş mutfak dolabı tam anlamıyla profesyonel yemek alanları baz alınarak tasarlanmış. Üst mutfak dolaplarının tamamı camlı alüminyum kapaklardan oluşmaktadır bu sayede iç kısmını rahatlıkla görebilir ve aradıklarınızı hızlı şekilde bulabilirsiniz. Alt mutfak dolapları ise parlak beyaz akrilik malzemenin etrafına alüminyum kaplanarak mutfak dolabının kullanım süresinin daha fazla uzamasına yardımcı olunmuştur.

Mutfak Dolapları

Paslanmaz çelikten yapılmış üst mutfak dolabı ve mutfak ada dolabı ahşabın griye boyanarak tasarlanmasıyla üretilmiştir ve üst dolapların kullanışlı ve hızlı ulaşımı için açık raflardan ibaret olduğunu görebilirsiniz.

Mutfak Dolabı

Tebeşir rengi beyaz mutfak alt dolabı ayaklı olup baza bulunmuyor bu sayede alt taraflarını istediğiniz gibi temizleyebiliyorsunuz.

Gri Mutfak Dolabı

Koyu gri rengindeki mutfak U şeklinde tasarlanmış tek fark yan tarafında devam eden ayrıca açık duvar rafları mevcut dikkat ettiniz mi, bilmiyorum mutfaklarda açık raf sistemleri yoğun olarak tercih edilmektedir.

Ceviz Mutfak Dolabı

Koyu kahverengi veya ceviz rengi tonlarında mutfak doğal ahşap malzemeler boyanarak yapılmış üst dolap olarak kutu halinde açık dolaplar bulunuyor fakat mutfak doları gibi yüksek değiller daha çok raflar gibi daha kısa tasarıma sahipler. Mutfak alt dolabı aynı malzemeden yapılmış fakat tezgah ve duvarlar tam anlamıyla bembeyaz.

Beyaz Mutfak Dolapları

Mutfakta dolapların bu kadar yüksek ayakların tercih edildiğini görebileceğiniz nadir tasarımlardan birisi fakat alanın geniş olması mutfak dolaplarının ayakları ortam uyum sağlamıştır.

Ahşap Mutfak Dolabı

Ahşap mutfak dolabında açık raf sistemi ve ağaçtan yapılmış sütunlar ve üst askılık kısmını görebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir