2019 Enza Home Koltuk Takımları

Akıllı Sehpa – 360 Derece Bluetooth Hoparlör ve Kablosuz Şarj

2019 Mutfak Modelleri

Duvara Monte Mobilya ve Dekor Fikirleri

Mutfak Dolapları

Mutfak 1 Mayıs 2015
901

Mutfak dekorasyonunda önceliği her ne kadar mutfak dolapları alsa da mutfakta en son yapılan iş mutfak dolabı oluyor. Neden önceliği koruması gerekir diye sorarsanız sizlere şöyle anlatmak isterim. Öncelikle aslında renkler önemlidir ve renk olarak en fazla dolaplarda bulunmakta çünkü hiç bitmeyen eşyalarımız için mutfağın her yerini dolap yapıyoruz bu yüzden mutfaklarımızda pek fazla duvar renklerini görmüyoruz daha çok tercih ettiğimiz mutfak dolaplarının renkleri hakim oluyor bu yüzden fayans, tezgah, tavan, zemin ve bulunan duvarların renklerini mutfak dolabına göre tercih yapabilirsiniz aslında bu öncelik mutfağınızın malzemesinin ne olduğuyla da alakalı eğer sabit renkli malzemeler kullanıyorsanız öncelik çok önemli tabi ki uyum için. Eğer ki boya veya doğal ahşap malzemelerle mutfak dolabın imalatı yapılacaksa o zaman en son seçeneğe mutfak dolabını koyabilirsiniz. Neden böyle söylüyorum fayans renkleri veya duvar boyası renklerini aynı şekilde tutturmanız pek mümkün değil biri birine benziyorsa, diğeri benzemeyebilir bu yüzden seçimler çok önemli özellikle tek renk mutfak modellerinde. Şimdi size ahşap mutfak dolaplarının bulunduğu yaklaşık 10 resim paylaşacağız ve göreceksiniz boyanın ve doğal ahşabın her zaman doğal bir güzelliğinin olduğunu.

Mutfak Modelleri

Kiraz rengi ve ahşabın doğallığı mutfağı adete sıcak bir ortam oluşmasını sağlıyor. Ahşabın her zaman sıcak hissettiren bir havası vardır biliyorsunuz ki. Ayrıca mutfakta ada dolabı dediğimiz orta dolaplarda fazlasıyla kullanışlıdır.

Mutfak Mobilyaları

Mutfak dolapları genel olarak beyaz renktedir ve ahşap malzeme kullanılmıştır fakat farklılık olarak mutfak ada dolabını ve mutfak üst dolabını görebilirsiniz sarı tonları tercih edilmiştir ve mutfakta akdeniz havası kazandırmıştır.

Mutfak Dolapları

Ahşabın doğal renginin azda kullanıldığı beyaz mutfak dolabında mutfak ada dolabının üstü, sandalyeler ve tezgahın ahşap malzemeden yapılmıştır. Ada mutfak dolapları genellikle yemek yemek için veya hızlı sabah kahvaltıları için kullanılmaktadır, pratikte olmaktadır.

Lake Beyaz Mutfak Dolabı

Bu yazımızda mutfak dolapları tercihlerinizde dikkat etmeniz gerekenleri yazıyoruz ve görsellerde ki resimlerden sizlere dipnotlar veriyoruz fakat modellerin çoğunluğunun beyaz olduğunu görebilirsiniz. Yukarıdaki mutfak dolabı gibi burada ada mutfak dolabı doğal ahşap renginde bulunurken altındaki dolap rengi daha çok haki rengini asker yeşilinin daha açık tonlarını andırmaktadır.

Kirli Beyaz Mutfak Dolabı

Kirli beyaz tonlarının ve ortada eskime soluk mavi tonunun yer aldığı mutfak dolaplarında genel olarak açık raflar ve camlı dolaplar yer almaktadır. Cam kapaklı dolapları biliyorsunuz ki içerisinin görünmesi sayesinde hem bizim hemde misafirlerin eşyalara kolaylıkla ulaşabilmesini sağlamaktadır.

Beyaz Mutfak Dolapları

Bir beyaz mutfak dolabı daha burada tezgah olarak granit gibi kaliteli taş kullanıldığını görebilirsiniz fakat farklılık olarak gördüğümüz büyük sanayi tipi ocak ve davlumbaz. Artık sanayi tipi büyük davlumbazlar hep güçlü hemde görünüm olarak şık ve uyumlu olmalarından dolayı tercih edilmektedirler.

Ahşap Mutfak Dolapları

Koyu kahverengi tonlarına sahip olan mutfak doğal ahşabın desenlerine sahiptir ki ne kadar koyu renkler tercih edilmiş olsa da mutfakta basık bir ortam yoktur tabi ki duvar ve tezgah tercihlerinin açık olması ayrıca aydınlatmaların sık olması da farklılık göstermiştir. Artık çağdaş ahşap tasarımlarının böyle olduğunu söylemek isteriz.

2015 Mutfak Modelleri

Sıcak ve narin aydınlatma sistemiyle beyaz mutfak dolapları. Ortamda loş bir ortam bulunmaktadır ve alçıpan davlumbaz bulunmaktadır altın sarısı dokunuşlar cabasıdır.

2015 Mutfak Mobilyaları

Beyaz mutfak dolabı, yeşilli ve siyahlı tezgah taşıyla minimalist bir uyum içerisinde olan mutfak, mutfak ada dolabının kullanışlı olmasıyla ve alt dolapların sık çekmecelerden oluşmasıyla ne kadar klasik tasarıma sahip olsa da görünüş olarak modern kullanışlı alanlara sahip olduğunu görebilirsiniz.

2015 Mutfak Dolapları

Pembe, beyaz ve doğal ahşabın bir arada olduğu mutfakta her ne kadar beyaz ve pembe renkleri içeriyor olsa da asıl malzemelerin doğal ahşap olduğunu belirtmek isterim. Ahşap her zaman en dayanıklı malzemeler kategorisindedir fakat bir kötü yani diğer malzemelere oranla daha pahalıdır çünkü doğallığı her zaman daha pahalıya sahip oluruz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
2017 Mutfak Modelleri

2017 Mutfak Modelleri

8 Mart 2017
1.339
Rustik Mutfak Tasarım

Rustik Mutfak Tasarım

10 Kasım 2016
889
2016 Mutfak Modelleri

2016 Mutfak Modelleri

7 Kasım 2016
2.229
Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak Dolabı Modelleri

11 Mayıs 2015
2.017
İskandinav Mutfak Dolapları

İskandinav Mutfak Dolapları

8 Mayıs 2015
1.379
Beyaz Mutfak Mobilyaları

Beyaz Mutfak Mobilyaları

7 Mayıs 2015
1.015
Ahşap Mutfak Dolapları

Ahşap Mutfak Dolapları

6 Mayıs 2015
3.379
Paslanmaz Çelik Mutfak Dolabı

Paslanmaz Çelik Mutfak Dolabı

5 Mayıs 2015
1.123