İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mutfak Köşe Oturma Takımları

Mutfaklarda genellikle oturma alanları oluşturmak zor oluyor çünkü mutfaklara fazla yer ayrılmıyor bu nedenle mutfak dolabından sonra kahvaltı yada yemek yemek için yerimiz kalmıyor fakat köşe kuytu yerler varsa köşe koltuk takımı yaparak hem oturma alanı oluşturabilir hemde gereğinden fazla yere sahip olabilirsiniz. Sizler için bazı mutfak köşe oturma takımları derledik ve sizler için ufak dipnotlar ile beğeninize sunuyoruz.

U Şeklinde Mutfak Köşe Takımı

Mutfağınızda ki kuytu köşeleri veya kolonlar veya tasarımların mecburiyetinden dolayı oluşan kısımları köşeli oturma alanı olarak tasarlarsanız hem mutfakta oturma kısmından kar etmiş olursunuz hemde kuytu kısma ne yapabiliriz diye düşünmek zorunda kalmazsınız ve bu tarz u şeklinde ki köşe takımlarına kare masadan ziyade yuvarlak masalar daha uygun ve kullanışlı olacaktır.

L Mutfak Köşe Takımı

Evin her ne kadar kuytu kısımlarını oturma veya yemek alanı olarak kullanmak güzel olsa da geniş bir aileye veya geniş bir eve sahipseniz mutfağınızın bir köşesini K şeklinde köşe koltuk takımı yapabilirsiniz ve dikdörtgen bir masa ile uyum sağlayabilirsiniz ayrıca daha fazla kişi için köşe oturma takımının karşı taraflarına sandalye koyabilirsiniz.

L Şeklinde Mutfak Köşe Takımı

 

Mutfakta ada tarzında tezgah yapabilir ve bu adanın dış tarafını oturma alanı olarak kullanabilirsiniz. Mutfağınızı tasarlarken köşeler, kuytu yerler veya pencere önü gibi yerlere köşe oturma takımı yapmak zorunda değilsiniz isterseniz ve geniş mutfağa sahipseniz resimde gördüğünüz gibi köşe takımı tasarımı yapabilirsiniz.

Kırmızı Mutfak Köşe Takımı

Mutfağınızı tasarladıktan sonra kalan alana göre oturma köşesi yapabilirsiniz mesela yukarıda mutfak dolabı yapıldıktan sonra pencereye doğru olan ufak bir kısım var bir kısmı mutfak derinliğinde bir kısmı ise yan taraftaki kapının bitim yerine kadar tasarlanırken, dikdörtgen masanın bir köşesi mutfağı daraltmasın diye kısaltılmış ayrıca sürekli çarpacağınız bir yer olarak durmaması için fakat ahşap köşe takımın 2 başında çekmece bulunmaktadır ayrıca depolama alanı olarak da kullanabilirsiniz.

Beyaz Mutfak Köşe Takımı

Özel olarak köşe koltuk takımı için bir yer düşünüyorsanız hemen pencere bulunan köşe tercih edebilirsiniz ki mutfağı karşılayan alan olması sizin için avantajlı olacaktır. Yukarıda ki ahşap köşe oturma takımı mutfağın renginde ve duvarın köşesine göre tasarlanmıştır bu yüzden ufak ama şirin bir köşe koltuk takımı olmuştur.

Beyaz L Mutfak Köşe Takımı

Şimdiye kadar paylaştığımız köşe takımların çoğu ahşaptan yapılmıştır üstleri minder, altları ise ahşap tasarımlara sahiptir ve depolama alanları sahipti bazıları. Yukarıda ki görselde ise rahat bir oturma takımı görüyorsunuz özel olarak tasarlanmıştır ve orta kısmında dikdörtgen masa bulunurken karşısında bir adet sandalye bulunmuştur dilerseniz bu sayıyı siz arttırabilirsiniz.

Yeşil Mutfak Köşe Takımı

Yeşil tonundaki mutfak köşe oturma takımı tamamı ahşaptan üretilmiştir ve üst kısmında ince minder kullanılırken pencere kısmında yaslanma kısmı yoktur diğer kısımda aynı şekilde yaslanmak kısmı bulunmakta fakat yaslanırken rahat olması için arka taraflara yastıklar koyulmuştur. Aynı malzemeden keyfine düşkün ve her an kitap okumayı sevenler için duvar rafı yapılmıştır. Raf ahşap malzemeden üretilirken 2 duvar arasının kullanımı içinde uygun olmuştur.

Mutfak Köşe Takımı

Pencereniz köşeli geliyor ve aslında bakarsanız bu kısım köşeli oturma takımı dışında başka bir şek için kullanmanız pek uygun olmaz gibi kullansanız da sizin için fazla yararlı bir yer olmaz bu nedenle köşe koltuk takımı yapılması daha uygundur. Yukarıda ki resimde farklı olarak 1 adet değil iki adet yuvarlak masa bulunmakta ve karşı tarafında kırmızı ahşap iki tane tabure mevcuttur.

L Mutfak Koltuk Takımı

Köşe oturma takımlarında yuvarlak masa kullanmak hem avantajlı hemde şık durmaktadır fakat tasarıma entegre etmek o kadar kolay değil bu nedenle aydınlatma olarak avize veya yuvarlak sarkıt lamba kullanabilirsiniz.

Ahşap Mutfak Köşe Takımı

Modern ve çağdaş mutfak dekorasyonuna sahipsiniz aynı şekilde minimalist köşe oturma takımı istiyorsanız yukarıda ki tasarım tam anlamıysa sizin istediğiniz dekorasyona sahip. Duvara monta edilmiş ahşap köşe oturma takımı belli kısımlarda ince deri minderler bulunurken dikdörtgen masa kullanılmış ayırca klasik hafif kıvrımlı sandalyelerde mevcut.

Beyaz Mutfak Koltuk Takımı

Geleneksel mi demeliyiz yoksa lüks tasarımların son noktası mı bilmiyorum ama lüks bana daha mantıklı geliyor çünkü ahşap işçiliğinin yoğun olduğu bu mutfak tasarlanırken herhangi bir şeyden kaçılmadığını görebilirsiniz işlemeli kapaklar ve ahşap ada köşe takımı alt kısımların tamamı işlemelidir. Köşe takımının arka kısmında ise mermer tezgah bulunmakta alt kısmı ise depolama alanı olarak kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir