Endüstriyel İtalyan Mutfak Dolabı Tasarımları

Meşe Ahşap Kavanoz

Eğri Ahşap Yer Rafı

Kitapseverler için 10 Raf Tasarımı

Mutfak Mobilyaları

Mutfak 29 Nisan 2015
389

Mutfak mobilyaları evdeyken en sık kullandığımız mobilyaların başında geliyor sık demek belki az bile gelir diye düşünüyorum çünkü sabah işe gidiyorsunuz ve akşam eve geldiğinizde yemek yapmak ve yemek yeme işlemleri hep burada olmakta bu yüzden yaklaşık 1 – 2 saatimiz en az mutfakta geçiyor ve sabah kahvaltısını veya ufak tefek durumları saymıyorum, bu yüzden mutfak mobilyaları seçiminde dikkatli olmak özellikle kullanışlı olmasına özen göstermek gerekir. Mutfak mobilyalarında çünkü görünüme daha sık önem veriliyor buda mutfağın kullanışsız bir hal almasına sebep oluyor ve sizde bir müddet sonra bu durumdan fazla hoşnut kalmıyorsunuz. Mutfak mobilyalarında eşyaların dizilimi açısından kullanışlı olması önemli ve sizin kullanımınıza özel üretilmesi dahada önemli aslında. Nasıl size özel mutfak mobilyaları tasarlayabilirsiniz? Biraz anlatacak olursak alt dolaplarda sık sık çekmece kullanılırsa makul olur çünkü hem derin hemde hareketli olmaları kullanımı kolaylaştırmaktadır ayrıca üst dolaplarda raf aralıklarını ve sıklıklarını eşyalarınıza göre ayarlayabilmelisiniz yani raf aralık ölçüleri belirleyin o şekilde tasarlansın yada ayarlı raf sistemleri kullanabilirsiniz aslında daha doğru bir tercih olacaktır. Şimdi sizler için ilham almanız için mutfak mobilyaları görselleri paylaşacağız ve altlarında gene mutfak mobilyalarıyla ilgili kısa dipnotlar bulabilirsiniz.

Mutfak Mobilyaları

Yukarıdaki mutfak mobilyaları koyu kahve yani bitter çikolata rengindedir, siyah tonlarında olabileceğini söyleyebiliriz. Mutfakta ada dolabın üstünde ve karşı tezgahta lavabo bulunmaktadır buda sizin her nerede çalışırsanız kolaylık sağlamış olacaktır yada iki kişi çalışıyorsanız beklemek zorunda kalmazsınız.

Mutfak Dolapları

Yukarıdaki mutfak modeli ahşap veya mdf malzemeden yapılabilir boya işlemi görmüş bir mutfaktır ve beyaz tonlarında, genellikle bu tarz mutfaklara geleneksel mutfak diyorlar ve mobilyalar daha çok geçmişe hizmet ediyor gibi duruyor.

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak mobilyalarından sonra dikkat etmeniz en önemli konulardan biriside ışıklandırma çünkü mutfakta sürekli bir meşguliyet bulunmakta özellikle bıçak gibi tehlikeli araçlarla yapılmakta bu yüzden aydınlık ortam olması çok önemli özellikle mutfağınız koyu tonlarına sahipse.

Mutfak Tasarımları

Beyaz mutfak mobilyaları koyu renk veya siyaha oranla daha çok tercih edilmekte çünkü mutfak ne kadar ferah görünürse o kadar insanın içerisinde çalışma isteği gelir tabi bu durum zevk tercihe göre değişir bazıları için koyu tonlar her zaman daha öncelikli olmaktadır. Genede çok fazla koyu tonları kullanmayın araya açık tonlarda ekleyin.

Mutfak Modelleri

Yukarıdaki mutfak mobilyaları ahşap malzemeden imal edilmiştir yani doğal ağaçtan suntalam gibi kendinden renkli malzemeler kullanılmamıştır fakat bir özelliği bulunmaktadır mobilyaların sadece kapakları ahşap diğer kısımları alçıpanlar yardımıyla yapılmıştır yani ahşap değildir.

Beyaz Mutfak Mobilyaları

Geleceği göreceğimiz bilinmiyor ama geleceği izlediğimiz filmlerdeki mutfak mobilya tasarımlarını andırdığını görebilirsiniz ki bende geleceğe gerek yok dilediğiniz zaman böyle bir mutfak mobilyasına sahip olabilirsiniz. Bir çok tasarımdan farkı kapaklarda kulp bulunmuyor olması. Kapakları nasıl açacağız derseniz kapaklara bastığınız zaman yavaşça dışarı doğru atar kendini ve kapak açılır.

Kahverengi Mutfak Mobilyaları

Camel havası katmak yani kahverengi tonlarını kullanmak tercihiniz halinde olabilir. Mutfağın ada kısmı parlak beyaz malzeme kullanılmış ve kapakları mutfak mobilyalarıyla uyumlu şekilde kullanılmış. Açık raflarda tercihiniz olabilir çünkü eşyalara ulaşmak kapaklı dolaplara göre daha kolaydır.

Kaplama Mutfak Mobilyaları

Mutfak mobilyalarında büyük ve geniş tasarımlar kullanabilirsiniz nasıl mı? Mesela yukarıdaki mutfak dolabında 2 kısım var buda geniş ve uzun bir kapak demektir. Kapak ne kadar büyük olursa ağırlığı o kadar artar ve açarken bir o kadar daha zorlanırsınız fakat yeni nesil teknoloji sayesinde kapakları açarken zorlanmanıza gerek kalmıyor ve tek seferde tüm kapağı açabiliyorsunuz.

Boya Mutfak Mobilyaları

Kirli beyaz veya açık gri tonlarını da seçenekleriniz arasına alabileceğiniz söylemek isterim. Mesela mutfak mobilyasında farklı bir lavabo görebilirsiniz ne tezgahla bir nede dolapla tamamen kendine ait bir alanı bulunmaktadır.

Siyah Mutfak Mobilyaları

Mutfak mobilyalarında ayrıca en dikkat edilmesi gereken durum mobilya üst tezgahlarıdır.  Tezgahların kaliteli malzemelerden seçilmiş olması önemli mesela granit gibi kaliteli taşlar kullanın çünkü hem uzun ömürlü hemde güzel bir görünüme sahiptirler.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
2016 Mutfak Modelleri

2016 Mutfak Modelleri

7 Kasım 2016
344
Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak Dolabı Modelleri

11 Mayıs 2015
1.194
İskandinav Mutfak Dolapları

İskandinav Mutfak Dolapları

8 Mayıs 2015
814
Beyaz Mutfak Mobilyaları

Beyaz Mutfak Mobilyaları

7 Mayıs 2015
723
Ahşap Mutfak Dolapları

Ahşap Mutfak Dolapları

6 Mayıs 2015
1.385
Modüler Mutfak Dolapları

Modüler Mutfak Dolapları

5 Mayıs 2015
456
Fonksiyonel Mutfak Dolapları

Fonksiyonel Mutfak Dolapları

5 Mayıs 2015
8.778
Bunlar da var!
Eğri Ahşap Yer Rafı

Eğri Ahşap Yer Rafı

13 Mart 2017
6
Gri Loft Ev Dekorasyonu

Gri Loft Ev Dekorasyonu

29 Haziran 2015
592
Zebrano Oturma Grupları

Zebrano Oturma Grupları

1 Nisan 2015
681
Renkli Banyo Modelleri

Renkli Banyo Modelleri

1 Temmuz 2015
962
Banyo Duş Perdeleri

Banyo Duş Perdeleri

30 Mart 2015
280
Bahçe Kulübe Tasarımları

Bahçe Kulübe Tasarımları

18 Mart 2015
2.995
Ndesign Koltuk Takımları

Ndesign Koltuk Takımları

15 Nisan 2015
1.190
Modüler Mutfak Dolapları

Modüler Mutfak Dolapları

5 Mayıs 2015
456
Retro Banyo Dolapları

Retro Banyo Dolapları

12 Mayıs 2015
499
Lazzoni Puflar

Lazzoni Puflar

31 Mart 2015
732
Yatak Odası Tasarımları

Yatak Odası Tasarımları

4 Temmuz 2015
1.059