İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nötr Renklerle Ev Dekorasyonu

Nötr renkler kısaca anlatalım başlangıçta, nötr renkler ilk önce renk oluşumunda kullanılan renklerdir yani nötr renklerden yeni renkler oluşturabilirsiniz ana renkler diyebiliriz kısmen. Nötr renklerle ev dekorasyonu yapmak aslında çok zorudur çünkü bilgi sahibi değilseniz renkler ve tasarım hakkında çok fazla boğucu veya alakasız dekorasyonlar yapabilirsiniz bu nedenle iyi bir araştırma ve yavaş kararlar en mantıklısı olacaktır. Sizlere Nötr renkler ile yapılmış yatak odaları ve oturma odaları tasarımları derledik hatta bu tasarımlar hakkında ufak dipnotlar bulabilirsiniz resimlerin altında.

Oturma Odası
Beyaz, Gri ve Siyah

3 farklı rengin bir arada kullanımı cesurca bir durum çünkü ufak hatalar tasarımı alt üst edebilir belki bir rengin fazla kullanımı ortamı fazla boğa bilir. Yukarıda ki görselde ise beyaza yakın gri tonları ve beyazın sık sık kullanırken siyah tonunda her konuya hakim olması ortamın hem aydınlık hemde geniş görünmesini sağlamıştır.

Genç Odası
Gri ve Açık Kahve

İlk bakışta gri ve açık kahve renginin bir arada kullanımı hoş durmuyor olabilir fakat eklektik tasarım gibi durmaktadır bu nedenle eski ahşap takımlara biraz modern renkler katmak onları bozmak yerine onlara çağdaş bir görünüm katar.

Çikolata, Beyaz ve Bej
Çikolata, Beyaz ve Bej

Çikolata rengi, beyaz ve bej renklerinin bir arada kullanıldığı tasarım rustik tasarım basık bir ortam yaratırken bir anda aydınlık kazanan bir ortama dönüştüğünü görebilirsiniz ağır bir koltuk takımının bir anda modern ve ferahlatıcı havası oturma odasınında havasını değiştirmiş durumda ki çikolata tonlarının uyumu duvarda başlamaktadır.

Siyah ve Kahverengi
Siyah ve Kahverengi

Ev dekorasyonu loft tasarıma sahip bu nedenle hızlı renk değişimleri odaların yerini belirlemekte. Yer belirlemekten ziyade ağır bir oturma takımı elde etmek istiyorsanız siyah ve kahverengi öncelikli renklerdir hatta koyu kahverengi ilk tercihiniz olmalı burada ki şömine ortamı yumuşatırken ortamın daha aydınlık hal almasını sağlamaktadır bu nedenle detaylar önemlidir.

Gri Yatak Odası
Gri

Gri rengi siyah ve beyazla arada kalan renktir bu nedenle yatak odası dekorasyonlarında sık kullanılır sebebi de koyu rengin derinliğini kazandırırken beyaz rengin aydınlığı olmasıdır. Ayrıca burada grinin yoğunlu sanatsal ombre tasarımlarla tamamlanmaktadır.

Krem ve Beyaz
Krem ve Beyaz

Beyaz rengi tek başına kullanıldığında aşırı aydınlık bir ortam oluşuyor buda ferah bir ortam yaratmak için güzel fakat fazla beyaz zamanla sıkabilir bu nedenle ara ara krem gibi renkler kullanarak odaya daha koyu tonlarında tadını sunmak gerek.

Siyah ve Beyaz
Siyah ve Beyaz

Siyah ve Beyaz tasarımları en zor tasarımlardır çünkü ara renkler kullanmak gerek bu tasarımda gri ve kahverengi gibi tonlar yardımcı olunmuştur.

Beyaz ve Kahverengi
Beyaz ve Kahverengi

Beyaz ve Kahverengi yoğun olarak kullanılan renklerdir derinlik ve ferahlık kazandırır yatak odasına özellikle kahverengi yatak odasında aradığınız sıcaklığı veren renklerdendir. Bu nedenden dolayı ahşap kahvesi sürekli tercih edilir.

Kahverengi, Gri ve Krem
Kahverengi, Gri ve Krem

Kahverengi ve krem uyumlu birer renktir fakat gri araya girdiğinde alakadar olmadığı için sevmeyebilirsiniz ki aksine yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi kahve yer ve sandalyeler bulunmakta ve mobilyalarda beyaz geri kalanları ise gri rengindedir uyum konusunda hiç bir sorun yaşanmamaktadır.

Beyaz ve Siyah
Beyaz ve Siyah

Beyaz ve siyah tasarımların ne kadar zor olduğundan bahsettik ve ara renklerin girmesi işi kolaylaştırabileceğini söyledik fakat illa siyah ve beyaz renklerde oturma odası istiyorum diyorsanız örnek olarak olarak yukarıdaki görseli alabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir