İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Park Köşesindeki Bir Ev Dekorasyonu

Son zamanlarda ev dekorasyonu tasarımlarında sadeliğin tercih edilmesi evde birçok şeyin kaldırılıp atılmasına veya yeni baştan tasarlarken daha az eşyanın tercih edilmesine sebep oluyor. Aşağıda görsellerle beraber Loft Kolasinski ev dekorasyonunu adım adım anlatacağım. Öncelikle bahsetmek istediğim evin her odasında tam anlamıyla kullanım gereksinimi duyulmuş eşyalar mevcuttur fazlası yada büyük dolaplar içeren bir ev dekorasyonu mevcut değildir. Gereksinimlerde pratik kullanışlı ve depolama açısından geleneksel tasarımların dışında olduğunu görebiliriz.

Oturma odasının tasarımı sizlere bahsettiğim gibi tamamen kullanışlı fakat konakla için anlamsız tasarım fakat bir çiftin yada bekar yaşayanlar için gayet iyi bir tasarım sade ve modern. 3’lü koltuk, 3’lü ahşap koltuk ve tekli ahşap berjerden ibaret arka tarafında ise geniş bir konsol mevcut yazının başında ilettiğim gibi sadece kullanılacak eşyalardan ibaret bir tasarım söz konusu. Oturma odasında bir diğer dikkat çeken aydınlatmanın sık kullanılması ve farklı tasarımların mevcut olmasıdır.

Living Room

Altın rengi sarkıt beyaz ağırlıklı tasarlanan odanın dikkat çekici noktalarından biri oluyor fakat sadece rengiyle değil tasarımın eve özel yapılmasıyla da. Üstteki resimden farklı bir açıya sahip olan görselde konsol üstündeki posterleri görmek mümkün, kişinin zevkine göre tercih edilen posterler simetrik olarak düzenlenmiş olsa da boyut farkından dolayı ufak aşağı doğru devam eden bir tasarım mevcut. Oda da sarkıt lambadan sonra en dikkat çeken ise kırmızı rengindeki simetrik çizgilerin mevcut olduğu halı, dikkat çekici özelliğiyle sadeliği kapatan bir tasarım haline gelmiştir.

Ev Dekorasyonu

Oturma odasından yatak odasına direk geçiş mevcut eski Türkiye evleri gibi salondan yada oturma odasından geçiş mevcut. Ayrıca koridordan da yatak odasına, oturma odasına geçen ayrı kapılar vardır. Oturma odasında dekorasyonda odanın arka tarafında kalan yerde ayrı bir lambader mevcut buda evi kullanacak kişinin aydınlatmalara olan ilgisini veya evin her köşesinin aydınlık olmasını tercih etmesiyle alakası olduğunu görebiliriz.

Vestiyer

Evin dışarıdan girişi uzun bir koridordan oluşuyor ve 3 oda bir banyoya açılmaktadır, söylediğimiz gibi ayrıca oturma odasından yatak odasına geçişte mevcuttur. Koridorda kullanışlı olması açısından ayna ve ahşap oturma kısmı koyulmuş ayrıca eve girdiğimiz günlük giyeceklerin asılması için şirin metal renkli askılık bulunmakta.

Koridor

Girişteki ahşap vestiyere farklı bir açıdan bakıyoruz ayrıca kullanım açısından gizli çekmecelerin olduğunu görebiliriz, günlük hayatımıza çıkarken boy aynalarını sık sık kullanırız bu yüzden koridor gibi çıkış yolu üzerindeki yerlere vestiyerler yardımıyla yada duvara asılacak şekilde ayna eklemek mantıklıdır.

Yatak Odası

Yatak odasında diğer odalar gibi ihtiyaç fazlası bulunmamaktadır en fazla ihtiyaç fazlası aydınlatmaları görebilirsiniz fakat zevklerin tartışılmadığını hepimiz biliyoruz bazen çok aydınlığa bazense loş ışıkta bir akşama ihtiyaç duyabiliriz. Yatak odasında ahşap yatak özel tasarlanmış sandalye metalden yapılmış gene özel tasarım kitaplık gibi raf ve büyük bir afiş mevcut.

Ahşap Yatak

Yatak başucunun son zamanlarda paletlerle yapılan tasarımları andırdığını söyleyebiliriz ahşap ince aralıklarla monta edilmiş basit ve düşünmesi zor bir tasarım diyebiliriz, basit olan bizim için her zaman en zor olandır fakat ev dekorasyonunda en iyi görsele sahiptir. Başucunda bir diğer dikkat çeken ise lambader modelleri başucu aplikleri gibi tasarlanmış farklı bir tarz ortaya çıkartılmış.

Yatak Çekmecesi
Ahşap Çekmece
Bedroom

Yatak tasarımı ahşaptan sadelikle tasarlanmış basit bir şey değil alt kısımlarında kullanabileceğiniz çekmeceler mevcut buda ne kadar az eşya ile ne kadar çok fazla eşyayı depolaya bileceğimizi gösteren güzel bir tasarımdır. Ahşap tek çekmeceler yataktan çıkan çekmeceye ait ayrı görsellerdir.

Çalışma Masası
Aplik
Beyaz Sarkıt

Çalışma masası ve çalışma masasına özel tasarlanmış aplik ev içerisinde ne kadar farklı aydınlatma tercihleri kullanıldığını göstermektedir ayrıca çalışma masası ve sandalyede de evin sade tasarımından vazgeçilmediğini görebiliriz.

Demir Duvar Rafı

Yatak odasında tercih edilen metal kitaplıktan bir kesit mevcut.

Özel Tasarım Sandalye

Yatak odasına özel tasarlanmış sandalye ve büyük boy afiş tasarımı.

Fincan Askılığı
Kahve Kupası
Yemek Masası

Mutfakta sadelikten vazgeçilmediğini görebilirsiniz fakat yaratıcı tasarımların ortaya çıkmasını sağlamıştır beyaz kupa askılığı ve gene aydınlatmada farklı bir modelleme söz konusu ayrıca odaların hepsinde şık sarkıtlar tercih edilmiş, karmaşadan uzak.

Banyo
Metal Banyo Rafı
Ahşap Banyo Dolabı

Banyoda gene kullanışlı pratik dolap seçeneğini görebiliyoruz ön yüzü ayna olarak kullanılan dolabın arka kısmında yan taraftan çıkan raylı bir bölme mevcut banyoda kullandığınız sürekli lazım olmayan ihtiyaçlarınızı koyabileceğiniz veya dilediğiniz ihtiyaçlarla doldurabilirsiniz. Aşağıda ise yatak odasındaki gibi metal 2 bölmeli açık raf mevcut anlık kullanacağınız bir kısımdır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir