İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Renkli Banyo Modelleri

Renkli banyo modelleri dediğimiz zaman aklınıza ne kadar renkli olabileceğini düşündüren bir soru gelebilir fakat resimleri incelediğinizde rahatlıkla göreceksiniz ki fazlasıyla renkli modeller var ve her ne kadar siyah ve beyaz renk olarak tanımlanmasa da, siyah ve beyaz banyo modellerini de rahatlıkla görebilirsiniz. Sayın okuyucularımız sizlerle bu yazımızda 20 farklı banyo modelini paylaşmayı planlıyoruz ve sizlerle çok farklı tasarımları tanıtacağımıza inanıyoruz. Banyoda genel olarak fayans tercih edilmektedir bu yüzden evinizde belki mutfakta, mutfakta kullanmıyorsanız sadece banyoda fayans kullanılıyor bunun sebebi suya en dayanıklı malzeme olmasıdır. Bu kadar dayanıklı olmasından dolayı sık tercih ediliyordu ve bir çok seçeneğiniz yoktu fakat üretici firmaların çoğalmasıyla birlikte özel tasarımlara kadar bir çok fayans tasarımı rahatlıkla bulabilirsiniz üreticilerin pazar payı azalırken bizler için yüzlerde fayans modeli demek oluyor ve böylesine seçenekler içinden eminim ki size ait olanı bulmakta zorlanmazsınız. Fayans dışından dikkatinizi çekebilecek ufak tefek farklı aksesuarlar ve tabi ki banyo dolapları bulunmaktadır 10 yakın görselin içinde.

Banyo Modelleri

Siyah ve beyazın kullanıldığı klasik banyo tasarımının fayanslarının siyah ve beyaz tonlarda dama tahtası görünümüne sahip olduğunu görebilirsiniz. Banyoda 2 kişinin kullanabileceği dolap ve lavabo bulunmaktadır ayrıca hızlı kullanımlar için duş kabini bulunurken dinlenmek ve güzellik banyosu içinde klasik eski tarza sahip küvet mevcuttur. Banyoda en dikkat çekici olan hasır bahçe koltuğudur malum bu tarz tekli koltuklar genellikle bahçelerde tercih edilmektedir bu yüzden banyoda oldukça dikkat çekici bir öge haline gelmiştir.

Banyo

Beyazın sık olarak kullanıldığı banyoda duvarların açık mavi tonuyla ortama daha aydınlık bir hava kazandırılmıştır. Banyoda görebildiğiniz gibi fazla bir kalabalık mevcut değildir. Ayaklı lavabo hemen üzerinde ecza dolabı bulunan aynalı dolap ve küvet minimalist banyo modeli. Fayanslara bakacak olursak yerde altıgen ufak fayans tasarımı mevcuttur.

Banyo Dekorasyonu

Kahve, beyaz ve ahşap tonlarının bir arada kullanıldığı banyonun en dikkat çekici alanları duvarları çünkü bu kadar aydınlık bir ortamda en koyu ve yoğun yerler dikkat çekmektedir. Banyoda tek parça halinde ikili lavabo ve alt tarafında eskitme tasarıma sahip ahşap tezgah mevcuttur.  Hemen lavabonun üzerinde 3 parça halinde ayna ve şık vintage aplikler mevcuttur. Yerlerin tamamen ahşap olduğunu görebilirsiniz ve olağan dışı bir parlaklığa sahiptir.

Banyo Tasarımları

Dış mekan taşlarının banyoda kullanıldığını görebilirsiniz genellikle bu tarz taşlar dış etkenlere en yüksek düzeyde dayanıklı oluyorlar fakat iç mekanlarda kullanılması biraz pahalı olabiliyor her ne kadar dayanıklı ve lüks tasarıma sahip olsa da bazen banyo için pahalı bir tercih haline gelebilir ki burada gördüğünüz üzere küvetin etrafına kadar tüm alan taşla kaplanmıştır. Banyo dolabı ise iki duvar arasında ayaksız şekilde kullanılırken üstünde lavabolar çanak lavabo olarak tercih edilmiştir ve gene 2 duvar arasında ve tavana kadar tasarlanmış büyük bir ayna mevcuttur.

Banyo Dolabı

Banyonun fayanslarının renkleri ve aynı rengin ton geçişli olması banyoda gerçekten farklı ve güzel bir hava oluşturmaya yetmiştir tabi ki şık tasarıma sahip cam duş kabini şeffaf haliyle kullanışlı bir alanın oluşturulduğunun kanıtıdır. Duş kabinin içerisinde hemen ahşap rafı görebilirsiniz içerisinde havlular mevcuttur buda banyonun ne kadar çok kullanışlı hal almasını sağladıklarını göstermektedir. Banyo dolabının ise 2 adet çekmece bir adet açık raf ve aşağı doğru açılan tek kapağı mevcuttur ve duvara montajı yapılmıştır. Lavabo olarak mermer çanak lavabo tercih edilirken gene banyo dolabının arka tarafının mermer taşı olduğunu görebilirsiniz.

Çiçekli Banyo Modelleri

Basit banyo modellerinden birisini daha görebilirsiniz fark zeminde altıgen ufak fayanslar tasarımda farklılık gösterirken ayrıca çiçek motifleri banyoya daha ince ve zarif bir hava kazandırmış olduğunu görebilirsiniz. Banyoda ayaklı lavabo, aynalı banyo dolabı ve şık dekoratif klozet bulunmaktadır.

Çocuk Banyosu

Renkli derken gerçekten renkli banyolardan bahsettiğimizi bu görselde rahatlıkla anlayabilirsiniz zeminde neredeyse farklı 5 farklı renk bulunmakta ve yerleştirilirken belli bir düzene uyulmamış bu kadar fazla renk içerisinde düzen zaten daha boğuk bir ortam oluşmasına sebep olurdu.

Turkuaz Banyo

Her ne kadar banyoların zeminlerinde ahşap lambiri tercih edilmese de yukarıdaki görselde ne kadar şık ve sade durduğunu görebilirsiniz ayrıca deniz renklerine oldukça uyum sağlamış. Turkuaz ve beyaz renklerinin bir ara kullanıldığı güzel bir banyo modeliyle karşı karşıyasınız duvarlar turkuaza boyanmış ve beyaz olan kısımlar ya ahşap lambirilerle kapatılmış yada kalıp alçılarla ayrıca banyo kabinini ayıran cam tuğlalar mevcut. Banyo dolabına gelecek olursak iki kişinin kullanabileceği şekilde tasarlanmış beyaz dolap kulplar turkuaz ayrıca evyede aynı şekilde turkuaz rengi malzemelerin farklı olduğunu ve renk uyumlarının ne kadar benzer olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Beyaz Banyo

Sade renkler ve sade tasarıma sahip banyo klasik ayna lavabo ve duşa kabin sisteminden oluşmaktadır tabi ki ayna ahşap kahverengi çerçeveye sahiptir ve lavabo krom kaplama ayak ve havlu sepetlerine sahiptir. Zemindeki fayansların diziliş düzeni ise normalden çok farklıdır kare şeklindeki fayansları çapraz dizilirken aralara ufak fayans ekleyerek daha farklı ölçülerde kaymasına sebep olmuştur.

Beyaz Banyo Dolapları

Mermerin yoğun olarak kullanıldığı banyoda dikkat ederseniz yer taş ve zeminden yukarıda doğru çıkan kısımların tamamı mermerdir ve üst tarafta güzel bir karelerden şerit çekilmiştir. Banyo dolabı ise beyaz ahşap malzemeden üretilirken üst tarafındaki tezgah yan taraftaki mermerlerden farklı modele sahiptir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir