Endüstriyel İtalyan Mutfak Dolabı Tasarımları

Meşe Ahşap Kavanoz

Eğri Ahşap Yer Rafı

Kitapseverler için 10 Raf Tasarımı

Renkli Yatak Odası

Yatak Odası 4 Temmuz 2015
807

Yatak odaları koyu, açık ve renkli tasarımlarla yapılabilir, nasıl mı? Şöyle ki renkli tasarımlardan kastımız pastel renklerin karışımdan olur ve genellikle daha karışık bir ortam sunar çünkü yatak odasına girdiğinizde onlarca renkle karşı karşıya geleceksiniz ve bu gözlerinizin ve beyninizin daha çok yorulacak buda ortaya karmaşayı çıkaracaktır. Genel olarak yatak odalarında tek renklerin tercih edilmesi bu nedendir en azından tek olmasa da 2 veya en fazla 3 renk bu renklerinden birbirleri arasında uyumu önemlidir. Tabi ki bazıları çok renkliliği sevmekteler onların karmaşayla huzur bulmaları onlarında daha renkli ortam arzulamaktadırlar. Sizler için daha önce yatak odası modelleri paylaştık ve paylaşmaya devam ediyoruz ve edeceğiz umarım görselleri ve notlarımızı beğenirsiniz.

Yeşil Yatak Odası

Çim yeşili dediğimiz rengin yoğun olarak tercih edildiğini görebilirsiniz aslnda ara ara pembeler olmasa sanırım odanın tamamen yeşilden ibaret olduğunu görebilirsiniz. Odanın duvarlarının çim yeşilinde boyandığını ayrıca komodinlerin, nevresimlerin ve başucu lambalarının daha açık ve koyu tonlarda tercih edildiğini görebilirsiniz. Perde ve yatak örtüsünün aynı kumaşa sahip olduğu gibi bir izlenime katılabilirsiniz çünkü içinde pembe çiçeklerin bulunduğu aynı motiflere sahipler ayrıca yatak başlığı da pembe tonlarında tercih edilmiştir.

Yatak Odası

Vintage tasarımlarını andıran yatak odası toz pembe rengi ve grinin tonlarından oluştuğu görebilirsiniz. Yerler koyu ceviz renginde ahşap parke tercih edilirken, komodinler siyah renkte olduğunu görebilirsiniz her ne kadar uyum sağlansa da kısmı bir ayrılık mevcuttur ve yatak bazası toz pembe rengiyle ortama eskileri andıran bir hava kazandırmıştır. Duvaların ise aynı toz pembe rengiyle grinin tonlarında olması uyumu beraberin taşımaktadır.

Renkli Yatak Odası

Renk şölenini yatak çevresindeki perdelerde görebilirsiniz pembe, sarı, kırmızı, beyaz ve bir çok renk tonunun mevcut olduğu yatak odasında yatak nevresimi beyaz ve üstünde yastıkları kırmızı, pembe, beyaz olarak tercih edilmiş. Zeminle duvara gelecek olursak krem tonlarıyla yerde ki halının beyazlığı daha kremsi göstermektedir. Şunu hiç bir zaman unutmamak gerekli ortamdaki eşyalar odanın renkleriyle karışır ve uyum sağlarlar buda rengin ilk gördüğünüz gibi olmadığınızı anlayabilirsiniz. Örnek verecek olursak yatak odanıza dolap aldınız ve dolap aslında beyazdı ama yatak odasının duvarları ve eşyaları krem ve daha koyu tonlarını içerdiği için güneş ışığı ile dolabınızda daha kremsi görünebilir.

Kahverengi Yatak Odası

Yukarıda gördüğümüz yatak odası tam anlamıyla modern ve yeşilin doğasına uygun bir yatak odası tasarımıdır. Yatak odası çizimdir öncelikle bunu belirmek isterim her ne kadar gerçek gibi görünüyor olsa da. Yatak odasının manzarasında orman ve yeşillik alanların mevcut olduğunu görebilirsiniz bu nedenle yatak odasında yeşili ve kahverengi kullanmıştır tasarımcı ayrıca bazılarına doğanın ne kadar huzur verdiğini gözardı etmemek gerekiyor. Yatak odasında komodinler, yatak ahşabı ve raylı gardırop içerisindeki çekmeceler aynı tonlarda kahverengiye sahipler fakat ışığın yansıma durumu yatak ve komodinlerin daha çok koyu renklere sahip olmasına sebep olmuştur. Raylı gardrop kapaklarının alüminyum çerçeve içerisinde yeşil camlardan oluştuğu görebilirsiniz.

Gri Yatak Odası

Gri, beyaz, siyah ve krem tonlarının kullanıldığı yatak odasında gördüğünüz üzere siyahın koyu renk olmasından dolayı yoğun bir ilgi çekici özelliği mevcuttur özellikle bu tarz açık renklere sahip yatak odasında. Komodinler ve makyaj masası siyah renktedir ayrıca üzerinde gördüğünüz abajur siyah ve altın sarısı renge sahiptir. Zemin ise koyu tonlardaki ahşap parke rengine sahipken üstündeki halı inek derisinden yapılmış bu yüzden siyah ve kirli beyaz renkleri taşımaktadır. Yatak kısmına gelecek olursak nevresimleri ve başucu kısmı beyaz tercih edilirken yastıkların bazıları ve yatak örtüsü gri tonlarına sahiptir. Duvarlara gelecek olursak krem tonları tercih edilmiştir gerçekten ferahlatıcı bir ortamı renk tonlarının geçişleriyle tamamlamak gayet güzel bir fikirdir. Yatak odasının vazgeçilmezi aynalar için ise şık parlak çerçeveli model tercih edilmiştir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

4 Temmuz 2015
970
Yatak Odası

Yatak Odası

4 Temmuz 2015
847
Bunlar da var!
Banyo

Banyo

12 Mayıs 2015
2.297
Şömine Tasarımları

Şömine Tasarımları

26 Nisan 2015
633
Bellona Koltuk Takımları

Bellona Koltuk Takımları

5 Mart 2015
531
Zebrano Yemek Grupları

Zebrano Yemek Grupları

1 Nisan 2015
243
Dağ Manzaralı Ev Dekorasyonu

Dağ Manzaralı Ev Dekorasyonu

22 Aralık 2016
48
Wishbone Sandalye

Wishbone Sandalye

26 Mart 2015
409
Lazzoni Köşe Koltukları

Lazzoni Köşe Koltukları

31 Mart 2015
794
Clayre Eef Mutfak Ürünleri

Clayre Eef Mutfak Ürünleri

25 Mart 2015
654
Vintage Mavi Kitaplık

Vintage Mavi Kitaplık

10 Nisan 2015
701
Orange Venue Banyo Perdeleri

Orange Venue Banyo Perdeleri

28 Mart 2015
618