Rustik Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Endüstriyel İtalyan Mutfak Dolabı Tasarımları

Meşe Ahşap Kavanoz

Eğri Ahşap Yer Rafı

Rustik Mutfak Tasarım

Mutfak 10 Kasım 2016
828

Rustik tasarımların nasıl olduğunu söylemekle başlamak istiyorum, aslında hemen hemen bir çok yazımda rustik, sofistike gibi tasarımları sizlere fazlasıyla örneklerle açıklamaya gayret gösteriyorum. Rustik tasarım ahşabın yoğun olarak kullanıldığı yerlere denmektedir, özellikle ahşap evler tam anlamıyla rustik tasarımlardır en basit olarak böyle örnek verebiliriz. Sizlerle paylaşacağım görseller aslında Texas çiftlik evi  olarak geçiyor daha çok ve ev yabancı bir ünlüye ait Brooklyn Decker isteyenler daha geniş bilgi verilen hatta evindeki eşyaları nereden satın alabileceğini gösteren referans aldığımız siteyi inceleyebilir. Çiftlik evlerinin biliyoruz ki çoğunlukla doğal malzemelerden üretildiğini özellikle yurt dışında ahşaptan yapılmış çiftlik evlerine sıklıkla karşılaşırız her ne kadar ülkemizde bu tür alışkanlıklar edinmiş olmasak da bence artık geri dönüşüm malzemelerini kullanarak hayatımıza yön vermeye başlasak ve doğaya elimizden geldiğince sahip çıkmayı denesek hiç fena olmaz diye düşünüyorum.

Rustik Mutfak Tasarımı

rustik-mutfak

Evin her noktasında ağacın tüm doğallığını görebilirsiniz tabi bazı kısımlarda özellikle mutfak dolaplarında ahşap malzemeler kullanılsa da görüntüsündeki doğallığı rafine mavi boyayla kapattıklarını görebilirsiniz fakat bu dolapların ahşap olmadığı yani doğal olmadığı anlamına gelmiyor ve ünlü kişinin bu evi kendisi dekore ettiğini söylemektedir. Mutfak kısmını incelediğimizde tasarımdaki uyumlara baktığımızda bence gayet iyi bir iç başarmış olduğunu düşünüyorum. Mutfak tasarımı aslında ahşap, mermer ve üst taraftaki alandan kazanılmak için yapılmış endüstriyel tasarım raflardan ibaret yani ahşabı kenara bıraktığımızda mutfağın geri kalanında da doğal maden malzemeleri kullanıldığını görebilirsiniz. Mutfak dolaplarındaki kulplara bakarsanız sarı kaplamalı dolabı zengin gösteren modellerden olduğunu görebilirsiniz.

Mavi Mutfak Dolabı

mutfak mavi-mutfak

Mutfak dolabının bulunmadığı diğer yerler neredeyse mermerle kaplandığını görebilirsiniz fayans gibi malzemelere göre daha maliyetli olsa da mutfakta kesinlikle temizlik ve görüntü açısından tezgah seçimiyle aynı malzemeyi tezgah arasına da kullanmanızı tavsiye edebilirim ki görselden de ne kadar uyumlu ve şık durduğunu görebilirsiniz. Mutfakta lavabo, musluk ve kulplar tam anlamıyla altın kaplama malzemelerden tercih edilmiş. Fırının ise profesyonel seçim olduğunu söylemek istiyorum. Mutfakta açık rafta kitaplara yer verildiğini görebilirsiniz eminim hepsi yemek kitaplarıdır evimizin eksik olmayan neşeleri artık internet var tabi ki kimse yemek tarifi kitaplarını açıp bakmıyor daha çok tabletlerine bakıyorlar.

Yemek Odası

yemek-masasi

Tatlı köpeğimiz ve renkli yemek odamızla devam edersek evin aydınlık ve sıcak kanlı bir karşılamaya sahip olduğunu görebiliyoruz, böylesine şirin bir evde insan kendi evinden daha fazla huzur bulabilir. Evin tavanlarında geniş ağaç kütükler çiftlik evinin belirgin görüntüsünü sürekli vurguluyor. Yemek masası da işlemeli ahşap malzemelerden üretilmiş ve geniş bir aile için baya uzun tercih edilmiş 10 kişilik yemek masasına bakmaktayız. Altın sarısı kaplamalı metal ayaklar ve üstlerinde her birinin kumaşı farklı pembe, kırmızı, yavruağzı, turuncu, yeşil ve bir çok rengin karışımı sandalyeler evin enerjik renkleri haline gelmiş.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
2016 Mutfak Modelleri

2016 Mutfak Modelleri

7 Kasım 2016
2.009
Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak Dolabı Modelleri

11 Mayıs 2015
1.911
İskandinav Mutfak Dolapları

İskandinav Mutfak Dolapları

8 Mayıs 2015
1.304
Beyaz Mutfak Mobilyaları

Beyaz Mutfak Mobilyaları

7 Mayıs 2015
983
Ahşap Mutfak Dolapları

Ahşap Mutfak Dolapları

6 Mayıs 2015
3.146
Paslanmaz Çelik Mutfak Dolabı

Paslanmaz Çelik Mutfak Dolabı

5 Mayıs 2015
1.014
Modüler Mutfak Dolapları

Modüler Mutfak Dolapları

5 Mayıs 2015
660
Fonksiyonel Mutfak Dolapları

Fonksiyonel Mutfak Dolapları

5 Mayıs 2015
19.715
Bunlar da var!
Nicoletti Home

Nicoletti Home

31 Mart 2015
618
Banyo Modelleri

Banyo Modelleri

13 Mayıs 2015
709
Dağ Manzaralı Ev Dekorasyonu

Dağ Manzaralı Ev Dekorasyonu

22 Aralık 2016
199
Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

4 Temmuz 2015
1.082
Zebrano Yatak Odası

Zebrano Yatak Odası

15 Mart 2015
1.366
Zebrano Duvar Üniteleri

Zebrano Duvar Üniteleri

1 Nisan 2015
1.524
Enza Home Oturma Grupları

Enza Home Oturma Grupları

19 Mart 2015
1.650
Barcelona Ev Dekorasyonu

Barcelona Ev Dekorasyonu

16 Şubat 2015
467