İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Siyah Mutfak Dolapları

Mutfak dolap modelleri bir çok yerde bulabilirsiniz özellikle gelişen paylaşım ağı bir çok mutfak dolabı tasarımı bulmamızda olanak sağlıyor fakat bulduğumuz görseller ne kadar bizim arzularımıza hitap ediyor aslında aradığımızın bizim isteklerimize uygun olması önemli bu yüzden sizlerle arzularınızı daha hızlı bulabilmeniz adınıza konu başlıklarımız da konuyla alakalı olmasına dikkat ediyoruz. Siyah mutfak dolap modellerini sizlerle paylaşmak istedik bir çok model bulunmakta akrilik kapak ve yoğun olarak boya işçiliği kullanılmış mutfak dolaplarıdır. Boya işçiliği dediğimiz zaman mutfak dolabının malzemesi 2 çeşide indirgenir birisi doğal ahşap malzemedir bir diğeri mdf denilen malzemedir genellikle bu ikisi kullanılır ve bazı ek seçeneklerde mevcuttur fakat kullanımı artık çok değildir mesela kaplama dedikleri malzemeler gibi. Sizlere bu malzemeleri biraz anlatmak isterim. Doğal ahşap dediğimiz malzeme ağacın kendisidir sadece belli kesim işlemlerinden geçer ve kuru olması için sıcak fırınlarda kurutulur çünkü ağaç her ne kadar kesilse ve kullanılacak hale gelse de iç kısımlarında nem bulunmaktadır ve bu nem ağacın zamanla düz yüzeyden farklı şekillere girmesine sebep olmaktadır. Mdf toz halinde bir malzemedir ve belli başlı ilaçlarla karıştırıldıktan sonra belli ölçülerdeki tabakalar haline getirilir ve mobilya ustaları tarafından kesim ve montaj işlemlerinden sonra mutfak dolabı şekline gelen mdf boyanarak kullanıcıya montajı yapılmak için götürülür. Şunu belirtmek isterim doğal ahşap herhangi bir renk verilmeden kullanılabilir fakat mdf boyanmadan kullanılamaz çünkü kendine özgü rengi çok fazla güzel değildir. Kaplama sistemi ise ham suntanın üzerine yüksek sıcak ve ağırlıkla sıkılarak yapılır ahşap desenlere sahiptir fakat 1 mm gibi inceliğe sahiptir doğal ahşap malzemeye göre daha uygun fiyatlara imalatı yapılmaktadır. Bu malzemeler boya işlemleri yapılabilen veya yaptırdıktan sonra kullanılabilen malzemelerdir ki aşağıda ki resimlerde sıkça görebilirsiniz. Birde kendinden renge sahip suntalam ve mdflam gibi malzemeler vardır bunların tonları sabittir sadece rengi beğenmeniz gereken aşağıda bu malzemeden de örnek bulunmaktadır, resmin hemen altında sizlere bunu belirteceğim.

Mutfak Dolabı

Siyah mutfak dolabı kapakları akriliktir ve yukarıdaki yazımızı okuduysanız hazır renk seçeneğidir sadece markalar arasında renk tonları fark gösteren malzemedir. Akrilik kapaklar mdf yüzeyine sıkılmış malzemelerdir. Siyah mutfak dolabında 2 dolap arasında cam bulunmaktadır, fayans yerine tercih edilmiştir ayrıca tezgah taşı olarak granit kullanılmıştır. Yemek masası da siyah renktedir fakat ahşap dokuya sahiptir.

Mutfak Dolapları

Ahşap malzeme yukarıda görebilirsiniz ayrıca ahşabın bir diğer özelliği diğer malzeme göre daha kolay şekil alabiliyor olmasıdır. Yukarıda eskitme yeşil mutfak altıyla, siyah mutfak dolabının karışımı rustik tasarım mevcuttur. Yerler fayans fakat doku olarak ahşap dokuya sahiptir biliyorsunuz ki son zamanlarda bu tarz fayans modelleri mevcuttur. Mutfakta bir diğer ilgi çekici nokta ise mikrodalganın üst dolapta yer alıyor olmasıdır.

Mutfak Modelleri

 

Siyah mutfak dolabının en güzel kısmı doğal ışığa sahip olması hepinizin dikkatini çektiğini biliyorum ve pencerelerin çerçeveleri de siyah renkteler doğal ışıklı ayrı bir uyum sağlanırken aydınlıkta bir ortam sağlanmıştır tabi ki mutfak dolabı dışında her yer beyazdır sadece mermer mutfak tezgahı ve fayans niyetine kullanılmış mutfak arası gri tonlarına sahiptir. Mutfak dolabının üst kısımdaki dolapların kapakları da aynı pencerelerin ki gibi tasarlanarak ayrı bir uyum kazandırılmıştır.

Mutfak Dekorasyonu

Göründüğü üzere siyah mutfak dolapları genellikle büyük mutfaklarda tercih ediliyor fakat yukarıda daha ufak bir alanda siyah mutfak dolabı kullanıldığın görebilirsiniz fakat ada mutfak dolabının ön tarafında mavi gökyüzüne benzeyen bir görsel mevcut buda mutfağa ayrı bir dinamik katmaktadır.

Mutfak

Siyah mutfak dolabı doğal ahşap malzeme üzerine siyah boya kullanılmıştır görebildiğiniz gibi mat tonlarında tercih ediliyor genellikle çünkü parlak boyalar mat boyalara oranla daha fazla hatayı göstermektedir ki işlemeli mutfaklarda her ne kadar dikkat edilmiş olsa da sonuç olarak bu mutfakları insanların yaptığını unutmamak gerekiyor bu nedenle hatalar olabilmesi mümkündür bu nedenden dolayı mat tonlar tercih edilmektedir. Bir örnek vermek gerekirse parlak boyalar dalga dalga bir görüntü oluşur bazıları bunları hata olarak görür ve kabul etmezler.

Siyah Mutfak Dolabı

Geleneksel ahşap tasarımlarından birisini yukarıda görüyorsunuz ülkemizde yeni yeni tercih edilse de bu tarz tasarımlar aşırı derecede tercih edilmekte biraz dikkatli incelerseniz böyle tasarımları sizlerinde beğeneceğinize inanıyorum. Burada ki siyah mutfak dolabının en büyük özelliği davlumbaz kısmınında ahşapla kapatılmış olması ve mutfak dolabının bir parçasıymış gibi gözüküyor olmasıdır. Mutfak dolabının kapaklarında bulunan işlemeler görünen kasanın tamamında da mevcuttur.

2015 mutfak dolabı

Mutfak dolabının dikkatleri üzerine çekmesinde her zaman etraftaki malzemelerinde etken olduğunu unutmayın simsiyah bir mutfak kolay kolay dikkat çekmez ama yukarıdaki gibi ara kısmın yeşil ve tezgahın ahşap olması mutfak dolabına daha fazla dikkat toplamaktadır.

2015 mutfak modelleri

Mutfak dolabının ahşap yüzeyine kademeli işlemeler bulunmaktadır ve ince siyah boya sayesinde güzel bir görünüme sahip olmuştur mutfakta sanayi tipi ocak ve davlumbaz bulunmaktadır. Genellikle krom malzemeden yapılan davlumbazlar hazır şekilde bulamazsınız krom işleriyle uğraşan kişilerden talep etmeniz gerektiğini bilebilirsiniz. Mutfak dolabının taç kısmı alçıpandan yapılmıştır ve mutfak dolabı monta edildikten sonra yapıldığını görebilirsiniz. Tezgah olarak kaliteli mermer taş bulunmaktadır ve gerçekten güzel bir işçilik sayesinde aşırı parlak yüzeye sahiptir.

Siyah Mutfak Modelleri

Siyah mutfak dolabı dediğimiz zaman her köşesi siyahlarla donatılmış mutfak dolabı aklınıza gelebilir ama her zaman öyle olmak zorunda değildir mesela yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi üst dolabın bulunduğu kısım beyaz alt dolabın bulunduğu kısım siyah olabilir ve tezgah doğal ahşap malzemelerin doğal renkleri korunarak yapılabilir. Mutfak dolabının kulpları altın sarısının mat tonlarıdır ve kapakların menteşeleri aynı tonda boyanarak dışarıdan yapılmıştır.

Siyah Mutfak Dekorasyonu

Ahşabın doğallığı her zaman boya yapıldığında korunmuyor olabilir çünkü siyah koyu bir renktir ve ahşabın tamamını desenleriyle birlikte kapatmaktadır ama yukarıda biraz dikkatle bakarsanız ahşabın doğal desenlerini görebilirsiniz buda aslında mutfağa doğallık ve sıcaklık hissi vermektedir. Mutfakta camlı ahşap kapaklar bulunmaktadır genellikle cam mutfak eşyalarını için sıkça tercih edilmektedir.

Siyah Ahşap Mutfak Dolabı

Mat siyah renklerinden kullanıp sıkılmış veya mat tonları sevmeyenlerin genede tercihi parlak renkler olacaksa yukarıda ki tasarımın sizin ihtiyacınız olduğunu söyleyebilirim mutfak neredeyse siyahlarla kaplanmış mutfağın tezgah ve tavanın beyaz tonlarında olması mutfağın parlak yüzeyleri sayesinde daha aydınlık olmasını sağlamaktadır. Sırası gelmişken bunu da belirtmek isterim parlak renkler ışığı daha fazla yansıtmaktadır buda dışarıdan içeri giren ışığın daha fazla kırılmasına sebep verir ve mutfağınız mat mutfaklardan daha aydınlık bir ortama sahip olabilir.

Ahşap Mutfak Dolabı

Kirli beyaz mutfak ada dolabı ve siyah işlemeli mutfak dolabı uyum gerçekten güzel zaten iki zıt renk her zaman birbirine uyum sağlamıştır bazen hayatımızda bu hale gelmiş durumda değil midir. Ayrıca ne kadar açık tonlara sahip olsa da ada dolayı daha çok kirli tonlarda siyahı içerisinde barındırmaktadır. Ayrıca üst kısmında ki ahşapta doğal rengiyle sıcak bir ortam kazandırmıştır.

Siyah Boya Mutfak Dolabı

Modern tasarıma sahip mutfakta siyahın ve beyazın klasik havasına şahit oluyorsunuz. Mutfakta zemin, mutfak dolabı ve sandalye ayakları siyah renkte tercih edilirken sandalyenin üstü, tezgah, duvarlar ve tavan beyaz renklere sahiptirler.

2015 Siyah Mutfak Dolapları

Siyah bazen mutfakta baskın renk gibi görünmüyor olabilir mesela yukarıdaki mutfakta alt tarafta bir kısım siyah dolap bulunmakta ve üst kısmın çokluğu ve beyaz olması beyazın baskın renk olduğunu gösterebilir aksine koyu renkler her zaman açık renklere göre daha baskın ve dikkat çekicidirler.

Siyah Mutfak Dolapları

Bazen sadece siyah dolaplara renkli aydınlatma sistemleriyle canlı bir hava katabiliriz.

Mutfak Resimleri

Beyaz mutfak dolaplarına sahip bir mutfakta yapabileceğiniz basit bir siyah ada dolabı ile zıt renkleri bir araya getirmiş olabilirsiniz.

Siyah Mutfak Resimleri

Beyaz fayanslar, siyah mutfak dolapları, sanayi tipi ocak ve davlumbaz ayrıca ahşap tezgah rustik tasarımın sıcaklığını üzerine seçmektedir ki mat altın sarısı kalın kulplar ortama daha tatlı bir hava katmaktadır. Bazen birbirinden çok ayrı renkleri ve aksesuarları kullanmaktan korkmayın onlar sizin içinizden geliyorsa cesaretinizi sonuna kadar koruyun sonunda ortaya her şeyden farklı size ait bir tasarım ortaya çıkacak.

Parlak Siyah Mutfak Dolapları

Parlak siyah alt dolaplar, alt dolaplar mdf malzemedir sırası gelmişken şunu da söylemek isterim parlak renkler mdf gibi malzemelerde daha güzel ve net durmaktadır. Üst mutfak dolapları ise parlak beyaz ve camlı dolaplardan ibarettir camlı dolaplar her zaman mutfağın en güzel yerleri olmuştur.

Parlak Siyah Mutfak Dolabı

Mutfaklarda halı pek tercih edilmez genellikle kilimler tercihin ilk sırasını yer almaktadır yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi ve kilimlerin renkli havasının siyah mutfak dolaplarıyla ortamı bozmasından korkmayın koyu renkleri canlı renklerle karıştırmaktan kesinlikle hiç korkmayın renkler sizin hayal gücünüzdür onları kullanmayı kesinlikle unutmayın.

Rustik Mutfak Dolabı

Kahve, krem ve kirlik beyaz renkleriyle siyah mutfak dolabı tasarımı yukarıda görebilirsiniz uyumluluk sanki onlar için çok daha öncesinden başlamış gibi durmakta.

Ahşap Siyah Mutfak Dolabı

Yukarıda siyah fayansla kaplı bir duvar ve kapakları doğal ahşap olan mutfak dolabı görüyoruz sadece dış kasaları siyah olarak kullanılmış ve uyum gerçekten benzersiz özellikle kattığı sıcaklık paha biçilemez durum böyle olduğunda siyah mutfak dolaplarına veya siyah mutfağa ihtiyacınız varsa yukarıda ki ilham kaynaklarından birini seçebilir veya onları harmanlayarak ortaya kendine ait bir şeyler çıkartabilirsin.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir