Rustik Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Endüstriyel İtalyan Mutfak Dolabı Tasarımları

Meşe Ahşap Kavanoz

Eğri Ahşap Yer Rafı

Tek Renkli Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonu 27 Aralık 2016
377

Litvanya ormanlarında siyah ve beyaz renklerle tasarlanmış 138 metrekarelik ev, tek renkli tasarımları sevenlerin gözdesi olacağına inanıyorum çünkü evde siyah ve beyaz renklerinden başka bir renk bulmak çok nadir karşılaşılan bir durum. Evin dekorasyonunda minimal tasarımlar tercih edilmiştir ve evin tavanına kadar yükselen pencereler bulunmaktadır bir çok odada. Orman içinde bulunması evi karanlığa bürünmesinden ise geniş manzara izleme alanları ve aydınlık ortamlar tercih edilmiş. Genel olarak kar içindeki yerin evin renk seçimleriyle pekte karın ortasında dikkat çeken bir yer olmadığını göstermektedir.

Evin oturma odasından bir resim paylaşmıştır şimdi oturma odasına farklı açılardan bakışlar ekledik gördüğünüz üzere evin tv ünitesinden, sobasına, koltuklarına, sehpasına kadar her şey gri, beyaz ve siyah renk ve renk tonlarından tercih edilmiş ev sahinin renk tonlarına olan düşkünlüğünü rahatlıkla ortaya çıkartıyor tabi koltuk üzerindeki kahve rengi deri tasarımlarını saymazsak ki böyle tek renk bir evde en dikkat çeken noktalar olduğunu söyleyebilirim.

Minik beyaz soba ise nostalji orman içerisindeki dağ evi havasını kazandırmaya çalışan modern tasarıma sahip özellikle renginin beyaz olması renk tonunda tekrardan ne kadar ısrarcı olduklarını göstermekte.

Ayrıca oturma odasında koltukların arkasında bambu ağacından yapılmış tavana asılmış sandalye bulunmaktadır çocukların bulunduğu evde tavana asılı bu tarz bir tasarım ne kadar sağlıklı bilemiyorum ama şöminenin yandığı zamanlarda sıcak kahvenizi yudumlarken kitabınızı okumak isteyebileceğiniz ahşap salıncak diyebiliriz.

Çocuk odasında ise daha farklı renkler tercih edilse de genede renklerin soluk tonlarının tercih edildiğini görebilirsiniz fakat genede diğer odalara oranla daha renkli olması çocukların hayal dünyasının daha geniş ve gelişmiş olmasında büyük katkı sağlayacaktır ki evin diğer alanlarından sonrası burası renk şöleni gibi gelebilir.

Mutfak alanına gelecek olursak minimalist sade tasarımlarla devam ederken tek renk düzeliğini de korumayı elden bırakmayan tasarımcılar burada siyahın yoğunluğunu biraz fazla arttırarak ortamı biraz daha karartmışlar diyebiliriz fakat söylediğim gibi tavana kadar tasarlanmış olan pencereler evi gün boyu aydınlık tutmaya yeter ve artar gibi müstakil ev dekorasyonlarında belkide bir çoğumuzun hayallerini süsleyen tasarım diyebilirim yada ihtiyacınız olan dağ evi.

Banyo kısmına geldiğimizde renklerin değişiklik göstermediğini fakat burada ağırlık olarak beyaz rengini kullanıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz ayrıca buradaki banyo yatak odasında bulunan ebeveyn banyosudur ve az sonra göreceğiniz görsellerde banyoyu tavana kadar uzanan camla ayırdıklarını görebilirsiniz, evli ve çocuklu olmanın hayatınıza renk katmayacak olmanız anlamına gelmiyor her ne kadar evin renk tonları soluk beyaz ve siyahlardan oluşuyor olsa da.

 

Yatak odasına geldiğimizde farklı renkler bekleyenler varsa yanılıyorlar burası aynı tonlarla kaplanmış durumda ve sizlere az önce bahsettiğimiz camla ayrılmış banyo alanı hatta bu ayırma alanının yatak odası kısmında cam vitrin gibi tasarlanmış giysi dolabı bulunurken hemen banyo kısmında küvet bulunmakta.

Yer: Litvanya Ormanları

Tasarımcı: Dizaino Virtuve

Fotoğrafçı: Kernius Pauliukonis

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Jaguar Kitaplık

Jaguar Kitaplık

13 Mart 2015
802
Padişah Halı

Padişah Halı

7 Nisan 2015
470
İlginç Dolap Kulpları

İlginç Dolap Kulpları

9 Kasım 2016
5.231
Ahşap Mutfak Dolapları

Ahşap Mutfak Dolapları

6 Mayıs 2015
3.014
Dağ Manzaralı Ev Dekorasyonu

Dağ Manzaralı Ev Dekorasyonu

22 Aralık 2016
190
Lazzoni Köşe Koltukları

Lazzoni Köşe Koltukları

31 Mart 2015
1.139
2015 Bellona Koltuk Takımları

2015 Bellona Koltuk Takımları

24 Şubat 2015
1.167
Yatak Odası Tasarımları

Yatak Odası Tasarımları

4 Temmuz 2015
1.186