2019 Enza Home Koltuk Takımları

Akıllı Sehpa – 360 Derece Bluetooth Hoparlör ve Kablosuz Şarj

2019 Mutfak Modelleri

Duvara Monte Mobilya ve Dekor Fikirleri

Tüm Odalarda Benzer Tasarım Mobilyalar

Mobilya 2 Aralık 2016
197

pratik-yemek-odasi-tasarimlari

Evimizin her köşesini birbirine benzeyen mobilyalarla doldurmak istermiydiniz, bazılarımız isterdi bazılarımız ise her odanın ayrı bir tasarıma sahip olmasını isterdi. Sizlere bahsedeceğimiz tasarımda tabi ki büyükte olmasa farklılıklar var fakat tam anlamıyla tasarımlar birbirini fazlasıyla andırıyor özellikle kullanılan malzemenin aynı olması, bu arada malzeme laminat kaplama bunu yazımızın arasında söyleyelim. Tasarımların “A” harfinden esinlenerek tasarlandığını görebilirsiniz özellikle şekilleri ve ayak kısımlarındaki şekiller ile fazlasıyla A harfini andıran dolaplar mevcut.

Dolapların çeşitliliğinden bahsedecek olursak yemek odası ve yatak odasında kullanabileceğiniz tarzda dolaplar mevcut ve evin bazı kısımlarında kullanabileceğiniz dolaplar var aslında hepsi 2 oda için üretilmiş fakat dilerseniz evinizin diğer köşelerinde kullanabilirsiniz. Yemek odası veya Salon hangisini derseniz yada tercih ederseniz. Yemek odasında camlı vitrin, büfe, yemek masası ve özellikle dikkatimi çeken tabureler bana göre tabureden başka herşeye dönüşebiliyor bu ahşap tabureler, o yüzden tabureyi anlatarak başlamak istiyorum. Tabure tasarımı A’nın orta çizgisinden kesilerek üst tarafı alınmış bir tasarım olarak düşünün ve bu alt tarafını tabure olarak kullanabilirken ayrıca çekmeceye sahip olduğunu isterseniz üst üstte koyabileceğiniz şekilde tasarlandığını ve son olarak demek zor ama son olarak sehpa olarak kullanabilirsiniz yani kısacası tabure, sehpa, çekmeceli zigon, komodin, baş ucu çekmecesi gibi her türlü seçenek olur Camlı vitrin ise A harfinin arka kısmı düzleştirilmiş hali olarak düşünebilirsiniz aşağıdan geniş olarak geliyor ve üst tarafa doğru daralıyor, kapakları cam sağa sola kaydırarak açıp kapatabiliyorsunuz. Büfe fazla bir özelliği yok gene aynı ayak tasarımına sahip ve bir kaç kapakla birlikte şaraplığı mevcut. Yemek masası ise istediğinizde ortasını açabileceğiniz servis alanı oluşturabileceğiniz kullanışlı ve taburelerle aynı ayak biçimine sahip tasarımı var.

Yatak odasına geçecek olursak aynı tabureyi az önce söylediğim gibi başucu çekmecesi olarak kullanırken ayrıca şifonyer veya komodin olarak kullanılabilecek 3 çekmeceli ve arasında ihtiyaçlarınızı koyabileceğiniz raf kısmı mevcut dolap bulunuyor. Yatağın başucununda kullanışlı hale getirildiğini kapaklar ve açık raf sistemiyle odada her noktayı kullanabilecek pratik tasarımlarla donatıldığını rahatlıkla görebilirsiniz. Gardrop dolabımız klasik kapaklı dolaplardan farklı değil ayaklar gene uyumu yakalamayı başarmış durumda ve son olarak yatağımızında alt kısmında diğer dolaplar gibi çekmece bulunmakta ve ayaklar tüm diğer dolaplar gibi ortadan kesilmiş A harfini andırmakta.

Görsellerin hepsini aşağıya doğru inerek görebilirsiniz pratik ve kullanışlı laminat ahşap dolap tasarımları.

yemek-odasi yemek-masasi yatak-odasi yatak-basligi cekmeceli-tabureler ahsap-yemek-masasi ahsap-yatak-odasi ahsap-yatak-basligi ahsap-mobilya

 

Tasarımcı: Wiktoria Lenart

Kaynak: Yanko Design
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Poliüretan Modern Tabure

Poliüretan Modern Tabure

7 Şubat 2019
56
Meşe Ahşap Kavanoz

Meşe Ahşap Kavanoz

15 Mart 2017
361
Eğri Ahşap Yer Rafı

Eğri Ahşap Yer Rafı

13 Mart 2017
366
Ahşap Tabure

Ahşap Tabure

8 Mart 2017
479
Carpet Sandalye

Carpet Sandalye

7 Mart 2017
194
Zipline Koltuk

Zipline Koltuk

6 Mart 2017
154
Bloop Kahve Sehpası

Bloop Kahve Sehpası

5 Mart 2017
144
Bunlar da var!
Retro Banyo Dolapları

Retro Banyo Dolapları

12 Mayıs 2015
685
Orka Banyo

Orka Banyo

17 Mayıs 2015
1.715
İcebed Yatak Tasarımı

İcebed Yatak Tasarımı

3 Nisan 2015
405
İskandinav Ev Dekorasyonu

İskandinav Ev Dekorasyonu

29 Eylül 2016
524
Endüstriyel Ev Dekorasyonu

Endüstriyel Ev Dekorasyonu

3 Ekim 2016
484
Banyo Duş Perdeleri

Banyo Duş Perdeleri

30 Mart 2015
423
Modern Noel Dekor Fikirleri

Modern Noel Dekor Fikirleri

5 Aralık 2016
297