İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tüm Odalarda Benzer Tasarım Mobilyalar

Evimizin her köşesini birbirine benzeyen mobilyalarla doldurmak istermiydiniz, bazılarımız isterdi bazılarımız ise her odanın ayrı bir tasarıma sahip olmasını isterdi. Sizlere bahsedeceğimiz tasarımda tabi ki büyükte olmasa farklılıklar var fakat tam anlamıyla tasarımlar birbirini fazlasıyla andırıyor özellikle kullanılan malzemenin aynı olması, bu arada malzeme laminat kaplama bunu yazımızın arasında söyleyelim. Tasarımların “A” harfinden esinlenerek tasarlandığını görebilirsiniz özellikle şekilleri ve ayak kısımlarındaki şekiller ile fazlasıyla A harfini andıran dolaplar mevcut.

Dolapların çeşitliliğinden bahsedecek olursak yemek odası ve yatak odasında kullanabileceğiniz tarzda dolaplar mevcut ve evin bazı kısımlarında kullanabileceğiniz dolaplar var aslında hepsi 2 oda için üretilmiş fakat dilerseniz evinizin diğer köşelerinde kullanabilirsiniz. Yemek odası veya Salon hangisini derseniz yada tercih ederseniz. Yemek odasında camlı vitrin, büfe, yemek masası ve özellikle dikkatimi çeken tabureler bana göre tabureden başka herşeye dönüşebiliyor bu ahşap tabureler, o yüzden tabureyi anlatarak başlamak istiyorum. Tabure tasarımı A’nın orta çizgisinden kesilerek üst tarafı alınmış bir tasarım olarak düşünün ve bu alt tarafını tabure olarak kullanabilirken ayrıca çekmeceye sahip olduğunu isterseniz üst üstte koyabileceğiniz şekilde tasarlandığını ve son olarak demek zor ama son olarak sehpa olarak kullanabilirsiniz yani kısacası tabure, sehpa, çekmeceli zigon, komodin, baş ucu çekmecesi gibi her türlü seçenek olur Camlı vitrin ise A harfinin arka kısmı düzleştirilmiş hali olarak düşünebilirsiniz aşağıdan geniş olarak geliyor ve üst tarafa doğru daralıyor, kapakları cam sağa sola kaydırarak açıp kapatabiliyorsunuz. Büfe fazla bir özelliği yok gene aynı ayak tasarımına sahip ve bir kaç kapakla birlikte şaraplığı mevcut. Yemek masası ise istediğinizde ortasını açabileceğiniz servis alanı oluşturabileceğiniz kullanışlı ve taburelerle aynı ayak biçimine sahip tasarımı var.

pratik-yemek-odasi-tasarimlari

Yatak odasına geçecek olursak aynı tabureyi az önce söylediğim gibi başucu çekmecesi olarak kullanırken ayrıca şifonyer veya komodin olarak kullanılabilecek 3 çekmeceli ve arasında ihtiyaçlarınızı koyabileceğiniz raf kısmı mevcut dolap bulunuyor. Yatağın başucununda kullanışlı hale getirildiğini kapaklar ve açık raf sistemiyle odada her noktayı kullanabilecek pratik tasarımlarla donatıldığını rahatlıkla görebilirsiniz. Gardrop dolabımız klasik kapaklı dolaplardan farklı değil ayaklar gene uyumu yakalamayı başarmış durumda ve son olarak yatağımızında alt kısmında diğer dolaplar gibi çekmece bulunmakta ve ayaklar tüm diğer dolaplar gibi ortadan kesilmiş A harfini andırmakta.

Görsellerin hepsini aşağıya doğru inerek görebilirsiniz pratik ve kullanışlı laminat ahşap dolap tasarımları.

yemek-odasi
yemek-masasi
yatak-odasi
yatak-basligi
cekmeceli-tabureler
ahsap-yemek-masasi
ahsap-yatak-odasi
ahsap-yatak-basligi
ahsap-mobilya

Tasarımcı: Wiktoria Lenart

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir