Rustik Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Endüstriyel İtalyan Mutfak Dolabı Tasarımları

Meşe Ahşap Kavanoz

Eğri Ahşap Yer Rafı

Tüm Odalarda Benzer Tasarım Mobilyalar

Mobilya 2 Aralık 2016
169

pratik-yemek-odasi-tasarimlari

Evimizin her köşesini birbirine benzeyen mobilyalarla doldurmak istermiydiniz, bazılarımız isterdi bazılarımız ise her odanın ayrı bir tasarıma sahip olmasını isterdi. Sizlere bahsedeceğimiz tasarımda tabi ki büyükte olmasa farklılıklar var fakat tam anlamıyla tasarımlar birbirini fazlasıyla andırıyor özellikle kullanılan malzemenin aynı olması, bu arada malzeme laminat kaplama bunu yazımızın arasında söyleyelim. Tasarımların “A” harfinden esinlenerek tasarlandığını görebilirsiniz özellikle şekilleri ve ayak kısımlarındaki şekiller ile fazlasıyla A harfini andıran dolaplar mevcut.

Dolapların çeşitliliğinden bahsedecek olursak yemek odası ve yatak odasında kullanabileceğiniz tarzda dolaplar mevcut ve evin bazı kısımlarında kullanabileceğiniz dolaplar var aslında hepsi 2 oda için üretilmiş fakat dilerseniz evinizin diğer köşelerinde kullanabilirsiniz. Yemek odası veya Salon hangisini derseniz yada tercih ederseniz. Yemek odasında camlı vitrin, büfe, yemek masası ve özellikle dikkatimi çeken tabureler bana göre tabureden başka herşeye dönüşebiliyor bu ahşap tabureler, o yüzden tabureyi anlatarak başlamak istiyorum. Tabure tasarımı A’nın orta çizgisinden kesilerek üst tarafı alınmış bir tasarım olarak düşünün ve bu alt tarafını tabure olarak kullanabilirken ayrıca çekmeceye sahip olduğunu isterseniz üst üstte koyabileceğiniz şekilde tasarlandığını ve son olarak demek zor ama son olarak sehpa olarak kullanabilirsiniz yani kısacası tabure, sehpa, çekmeceli zigon, komodin, baş ucu çekmecesi gibi her türlü seçenek olur Camlı vitrin ise A harfinin arka kısmı düzleştirilmiş hali olarak düşünebilirsiniz aşağıdan geniş olarak geliyor ve üst tarafa doğru daralıyor, kapakları cam sağa sola kaydırarak açıp kapatabiliyorsunuz. Büfe fazla bir özelliği yok gene aynı ayak tasarımına sahip ve bir kaç kapakla birlikte şaraplığı mevcut. Yemek masası ise istediğinizde ortasını açabileceğiniz servis alanı oluşturabileceğiniz kullanışlı ve taburelerle aynı ayak biçimine sahip tasarımı var.

Yatak odasına geçecek olursak aynı tabureyi az önce söylediğim gibi başucu çekmecesi olarak kullanırken ayrıca şifonyer veya komodin olarak kullanılabilecek 3 çekmeceli ve arasında ihtiyaçlarınızı koyabileceğiniz raf kısmı mevcut dolap bulunuyor. Yatağın başucununda kullanışlı hale getirildiğini kapaklar ve açık raf sistemiyle odada her noktayı kullanabilecek pratik tasarımlarla donatıldığını rahatlıkla görebilirsiniz. Gardrop dolabımız klasik kapaklı dolaplardan farklı değil ayaklar gene uyumu yakalamayı başarmış durumda ve son olarak yatağımızında alt kısmında diğer dolaplar gibi çekmece bulunmakta ve ayaklar tüm diğer dolaplar gibi ortadan kesilmiş A harfini andırmakta.

Görsellerin hepsini aşağıya doğru inerek görebilirsiniz pratik ve kullanışlı laminat ahşap dolap tasarımları.

yemek-odasi yemek-masasi yatak-odasi yatak-basligi cekmeceli-tabureler ahsap-yemek-masasi ahsap-yatak-odasi ahsap-yatak-basligi ahsap-mobilya

 

Tasarımcı: Wiktoria Lenart

Kaynak: Yanko Design
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Eğri Ahşap Yer Rafı

Eğri Ahşap Yer Rafı

13 Mart 2017
325
Ahşap Tabure

Ahşap Tabure

8 Mart 2017
421
Carpet Sandalye

Carpet Sandalye

7 Mart 2017
124
Zipline Koltuk

Zipline Koltuk

6 Mart 2017
138
Bloop Kahve Sehpası

Bloop Kahve Sehpası

5 Mart 2017
103
Up Lounge Sandalye

Up Lounge Sandalye

5 Mart 2017
177
Ahşap Çalışma Tezgahı

Ahşap Çalışma Tezgahı

23 Eylül 2016
279
Bunlar da var!
Modern Boho Ev Dekorasyonu

Modern Boho Ev Dekorasyonu

19 Ekim 2016
400
2015 Bellona Koltuk Takımları

2015 Bellona Koltuk Takımları

24 Şubat 2015
1.256
Clayre Eef Dekoratif Ürünleri

Clayre Eef Dekoratif Ürünleri

25 Mart 2015
1.761
Padişah Halı

Padişah Halı

7 Nisan 2015
480
Beyaz Mutfak Dolapları

Beyaz Mutfak Dolapları

4 Mayıs 2015
1.048
Dinarsu Halı

Dinarsu Halı

7 Nisan 2015
490
Jaguar Kitaplık

Jaguar Kitaplık

13 Mart 2015
810
Renkli Banyo Modelleri

Renkli Banyo Modelleri

1 Temmuz 2015
1.246
Siyah Mutfak Dolapları

Siyah Mutfak Dolapları

2 Mayıs 2015
1.894