Rustik Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Endüstriyel İtalyan Mutfak Dolabı Tasarımları

Meşe Ahşap Kavanoz

Eğri Ahşap Yer Rafı

Tüm Odalarda Benzer Tasarım Mobilyalar

Mobilya 2 Aralık 2016
159

pratik-yemek-odasi-tasarimlari

Evimizin her köşesini birbirine benzeyen mobilyalarla doldurmak istermiydiniz, bazılarımız isterdi bazılarımız ise her odanın ayrı bir tasarıma sahip olmasını isterdi. Sizlere bahsedeceğimiz tasarımda tabi ki büyükte olmasa farklılıklar var fakat tam anlamıyla tasarımlar birbirini fazlasıyla andırıyor özellikle kullanılan malzemenin aynı olması, bu arada malzeme laminat kaplama bunu yazımızın arasında söyleyelim. Tasarımların “A” harfinden esinlenerek tasarlandığını görebilirsiniz özellikle şekilleri ve ayak kısımlarındaki şekiller ile fazlasıyla A harfini andıran dolaplar mevcut.

Dolapların çeşitliliğinden bahsedecek olursak yemek odası ve yatak odasında kullanabileceğiniz tarzda dolaplar mevcut ve evin bazı kısımlarında kullanabileceğiniz dolaplar var aslında hepsi 2 oda için üretilmiş fakat dilerseniz evinizin diğer köşelerinde kullanabilirsiniz. Yemek odası veya Salon hangisini derseniz yada tercih ederseniz. Yemek odasında camlı vitrin, büfe, yemek masası ve özellikle dikkatimi çeken tabureler bana göre tabureden başka herşeye dönüşebiliyor bu ahşap tabureler, o yüzden tabureyi anlatarak başlamak istiyorum. Tabure tasarımı A’nın orta çizgisinden kesilerek üst tarafı alınmış bir tasarım olarak düşünün ve bu alt tarafını tabure olarak kullanabilirken ayrıca çekmeceye sahip olduğunu isterseniz üst üstte koyabileceğiniz şekilde tasarlandığını ve son olarak demek zor ama son olarak sehpa olarak kullanabilirsiniz yani kısacası tabure, sehpa, çekmeceli zigon, komodin, baş ucu çekmecesi gibi her türlü seçenek olur Camlı vitrin ise A harfinin arka kısmı düzleştirilmiş hali olarak düşünebilirsiniz aşağıdan geniş olarak geliyor ve üst tarafa doğru daralıyor, kapakları cam sağa sola kaydırarak açıp kapatabiliyorsunuz. Büfe fazla bir özelliği yok gene aynı ayak tasarımına sahip ve bir kaç kapakla birlikte şaraplığı mevcut. Yemek masası ise istediğinizde ortasını açabileceğiniz servis alanı oluşturabileceğiniz kullanışlı ve taburelerle aynı ayak biçimine sahip tasarımı var.

Yatak odasına geçecek olursak aynı tabureyi az önce söylediğim gibi başucu çekmecesi olarak kullanırken ayrıca şifonyer veya komodin olarak kullanılabilecek 3 çekmeceli ve arasında ihtiyaçlarınızı koyabileceğiniz raf kısmı mevcut dolap bulunuyor. Yatağın başucununda kullanışlı hale getirildiğini kapaklar ve açık raf sistemiyle odada her noktayı kullanabilecek pratik tasarımlarla donatıldığını rahatlıkla görebilirsiniz. Gardrop dolabımız klasik kapaklı dolaplardan farklı değil ayaklar gene uyumu yakalamayı başarmış durumda ve son olarak yatağımızında alt kısmında diğer dolaplar gibi çekmece bulunmakta ve ayaklar tüm diğer dolaplar gibi ortadan kesilmiş A harfini andırmakta.

Görsellerin hepsini aşağıya doğru inerek görebilirsiniz pratik ve kullanışlı laminat ahşap dolap tasarımları.

yemek-odasi yemek-masasi yatak-odasi yatak-basligi cekmeceli-tabureler ahsap-yemek-masasi ahsap-yatak-odasi ahsap-yatak-basligi ahsap-mobilya

 

Tasarımcı: Wiktoria Lenart

Kaynak: Yanko Design
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Eğri Ahşap Yer Rafı

Eğri Ahşap Yer Rafı

13 Mart 2017
310
Ahşap Tabure

Ahşap Tabure

8 Mart 2017
405
Carpet Sandalye

Carpet Sandalye

7 Mart 2017
115
Zipline Koltuk

Zipline Koltuk

6 Mart 2017
134
Bloop Kahve Sehpası

Bloop Kahve Sehpası

5 Mart 2017
97
Up Lounge Sandalye

Up Lounge Sandalye

5 Mart 2017
164
Ahşap Çalışma Tezgahı

Ahşap Çalışma Tezgahı

23 Eylül 2016
264
Bunlar da var!
Rustik Mutfak Tasarım

Rustik Mutfak Tasarım

10 Kasım 2016
798
Bahçe Kulübe Tasarımları

Bahçe Kulübe Tasarımları

18 Mart 2015
5.281
Nicoletti Home

Nicoletti Home

31 Mart 2015
597
Siyah Mutfak Dolapları

Siyah Mutfak Dolapları

2 Mayıs 2015
1.827
Zebrano Yatak Odası

Zebrano Yatak Odası

15 Mart 2015
1.353
Ahşap Banyo

Ahşap Banyo

9 Haziran 2015
586
Dinarsu Halı

Dinarsu Halı

7 Nisan 2015
481
2017 Mutfak Modelleri

2017 Mutfak Modelleri

8 Mart 2017
1.204