İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Banyo

Banyo tasarımları sınır tanımayan bir özelliği var aslında evin her odası için bu geçerli ne zaman teknoloji ve sanat daha ileri gidemeyecek hale gelir o zaman ev dekorasyon sektörü de durma noktasını gelir zaten bu alanların durması demek bizim hayallerimizi unutmamız yada artık onların varlığının yok olmuş olduğu anlamına gelir. Banyolarda kullanılan sade tasarımlardan 40 dan fazla tasarımı bir araya getirdik ve sizlerle ufak dipnotlarla paylaşıyoruz. Banyolarda yoğun olarak olarak sade tasarımların kullanımı tercih ediliyor çünkü sade banyolar daha aydınlık ve daha kullanışlı oluyorlar fakat yoğun eşyalarınız bulunuyorsa banyo dolapları daha fazla olması sizler için daha gerekli hal alacaktır. Banyoların çoğunda küvet ve duş alanları mevcutken daha ufak banyolardan ikisi arasında tercih yapıldığını görebilirsiniz ki genel olarak günlük kullanımda duşa kabinler ilk tercih olarak düşünülüyor.

Venge Banyo

Deniz manzarası bulunan banyonun çok sade tasarımı olduğunu görebilirsiniz. Havlularla ve daha dekoratif aksesuarlar için ahşap venge rengi bank tarzı mobilya bulunmakta alt tarafında alüminyum raf vardır. Hemen üst tarafında ise elektrikli veya doğal gazlı çalışan duvar içerisindeki şömineyi görmeniz mümkün.

Trend Banyolar

Siyahın yoğun olarak kullanıldığı banyonun aslında iki yan duvarı beyaz olarak tercih edilmiş fakat siyahın koyu tonu, banyonun loş aydınlatma sistemi ve dar olması beyazında daha açık gri tonlarında gözükmesini sağlamaktadır. Banyo dolabı olarak sadece ahşap tezgah ve üstünde çanak lavabo bulunmaktadır. Arka yüzeydeki siyah mermer taşı üzerinde ince beyaz çizgiler mevcut ve sol kıyı kenarında boy aynası mevcuttur.

Siyah Banyo

Ayna ve camın yoğun kullanıldığı banyoda zemin sırı granitten tercih edilmiş banyolarda biliyorsunuz ki ahşap yüzey çok fazla tercih edilmemektedir. Duş alınan kısım ise cam duşa kabin olarak tercih edilmiştir ve duvar siyah renge sahiptir. Banyo dolabı siyah ve iki geniş kapaktan oluşmaktadır banyo ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılırken üst tarafta oldukça kalın akrilik tezgah bulunmaktadır ve aynı malzemeden tezgah arkası devam etmektedir hemen üst tarafında ise dolap boyunca aynı mevcuttur.

Siyah Banyo Modeli

Siyah cam yanında bulunan beyaz küvet tasarımı ortamın sadece dinlendirici bir duş almak için kullanıldığını göstermektedir.

Siyah Banyo Dolapları

İki kişinin kullanımı için tasarlanmış banyo dolabı tezgah kısmı mermerden yapılmış ve hemen alt tarafında siyah banyo dolabı mevcut bunun dışında solunu ve sağını kaplayan alanda ise havlular için koyabileceğiniz raflar mevcut ayrıca hemen üst tarafında demir çerçeveli aynalar mevcut.

Siyah Banyo Dolabı

Çanak küvet tasarımını ve daha oval tasarıma sahip lavabo banyoda zemin ve dolap siyahken duvarlar beyaz rentedir buda banyonun aldığı ışıkla daha aydınlık halde kalabildiğini görebilirsiniz. Banyo dolabı ahşap malzeme üzerine siyah boyayla imalatı yapılmış ve üst tarafında beyaz tezgah mevcut.

Siyah Banyo Dekorasyonu

Yerden kullanıma boyuna kadar uzanan oval lavabo tasarımı normal lavabo modellerine oranla büyük farklılık gösterdiğini görebilirsiniz. Banyoda akıllı kumanda sistemlerinin kullanılmakla birlikte yer  ve duvarlar aynı siyah fayanslara sahip.

Mermer Banyo Tasarımı

Beyaz boyalı duvarlar ve mermer kaplı banyo. Banyonun zemini, küveti ve lavabosu ve tezgahı tamamen mermerden yapılmış buda ülkemizdeki hamamları andırmıyor değil birde ahşap tabure araya girince hamamları anımsatan tüm kaynaklar mevcut.

Lüks Banyo

Lüks ve dinlendirici banyo bir arada görmek her zaman mümkündür şu anda yukarıda gördüğünüz gibi jakuzi sistemine sahip küvet ve büyüleyici şehir manzarası.

Küvet

Banyoda ihtiyaçlarınızı karşılayan küvet ve lavabo bulunmakta bunun dışında herhangi bir dolap mevcut değildir.
Banyonun zemini ahşap parkeden yapılmış olmakla birlikte banyonun içerisindeki aynayla kaplanmış kolon hemen arkasında oval lavabo mevcuttur.

Gri Banyo

Gri tonlarının ağırlığına mevcut banyoda ahşap bank ve küvetten ibaret olduğunu görebilirsiniz.

Gri Banyo Dolapları

Gri tezgah ve aynı tezgah malzemesinden 2 çekmeceli alt dolabı ve üst taraftaki tezgahtan çıkıntılı çanak evye mevcut.

Gri Banyo Dekorasyonu

Makyaj masası pufları ve sade beyaz tezgah kendinden lavabosu bulunmakta yerler ve duvarlar desenli gri tonlara sahip.Camlı Duşakabin

Isıtmalı havlu askılığı alüminyum renginde ve camla ayrılmış duş alanı ve küvet bulunmaktadır fakat hiç bir kapı mevcut değildir ve camla banyo dolabıyla, küvet yerinin ayrı tutulduğunu görebilirsiniz.

Beyaz Küvet

Sade beyaz küvet ve hemen camlı ayrılmış duş yeri yan yana ve banyo dolaplarının olduğu yerle de aralarında cam var ki bu camlar sadece su sıçramalarını engellemek için kullanılmış çünkü diğer yerlerde cama mekan mevcut değildir. Hemen karşı tarafta ise boy ve tezgah altı dolapları mevcut.

Beyaz Banyo

Beyaz geniş küvet, beyaz duvarlar, beyaz banyo dolabı, beyaz mermer tezgah tek fark yaratan ayna oda beyazın ağırlığı sayesinde ortamı daha fazla aydınlık göstermektedir.

Beyaz Banyo Tasarımları

Küvet ve duşa kabinler genellikle banyoda bir arada gördünüz çünkü küvetler dinlenmek ve masaj banyoları için kullanılırken duşa kabin bulunan duş yerleri ise günlük banyolar için tercih edilmektedir bu yüzden her ne kadar ülkemizde tercih edilmese de aslında geniş banyolarda kullanılması mantıklı olacaktır.

Beyaz Banyo Tasarımı

Ufak banyolarda genel olarak ufak banyo dolabı, klozet ve cam duşa kabinle sınırlandığını görebilirsiniz hatta raflar içinde gömme raflar kullanılmış ve yer kaplanmaması sağlanmış.

Beyaz Banyo Modelleri

Beyaz tonlarının ağırlıkla tercih edildiği banyo dolabında duşa kabin arkasındaki duvar gri rengi kullanılmış ve diğer yerler tamamen beyaz olarak tercih edilmiş.

Beyaz Banyo Modeli

Yerden devam eden banyo dolabı 2 kapaklı ve parlak yüzeye sahip bu sayede sudan daha rahat korunabilir. Beyaz geniş küvet ve hemen küvetin arkasında beyaz cam olduğunu görebilirsiniz.

Beyaz Banyo Mobilyaları

Duvarlarda beyaz fayanslar kullanılırken yerin koyu renkli ahşap parke olduğunu görebilirsiniz. Parkenin özelliği suyu emmiyor ve yüzeyde tutuyor olması fakat genede ıslak zeminlerde ne olursa olsun ahşap malzemeler kullanmak aslında sağlıklı değildir.

Beyaz Banyo Dolapları

Zemin beton dökülerek tasarlanmış duvarda ise eski kireç sürülen köy duvarlarını andırdığını görebilirsiniz. Banyoda gri tonları ve beyaz tercih edilmiş ve banyo dolabı olarak 3 çekmeceli dolap kullanılmış duvara montajlı şekilde.

Beyaz Banyo Dolabı

Duvardan duvara tasarlanmış banyo dolabının üst tarafında ayna aynı şekilde kullanılmış fakat ayna derinliği daha fazla olduğunu için dolap olarak kullanıldığını görebilirsiniz.

Beyaz Banyo Dekorasyonları

Beyaz duvar, küvet, klozet ve lavabo tercih edilirken lavabo duvara monta edilmiş ve dolap tercih olmadığını görebilirsiniz. Zemin olarak ise kahve rengi tonlu fayans tercih edilmiş.

Beton Küvet

Son zamanlarda kurumsal alanlarda beton mobilyalar veya beton tasarımlar çok farklı görünümlere ve kalıcı sağlam tasarımlara sahip olmuştu. Yukarıdaki resimde ise beton rengine benzer renkte boyanmış küvet, duvar ve bölmeleri görüyorsunuz. Her ne kadar küvet tamamen beton rengine sahip olmasa da dış kısmı bu renge sahip.

Beton Banyo

Arka tarafında boşluk yapılarak ışıklandırma eklenmiş aynı tasarımı ve hemen betondan yapılmış tezgah ve lavabo görüyorsunuz bir üstteki resimde sadece renkleri beton gibi yapılırken burada küvetine kadar her şey zeminde dahil olmak üzere betonla yapılmış.

Beton Banyo Dekorasyonu

Banyolarda sade tasarımları paylaşacağımızı belirtmiştik bu yüzden renklerin gene olarak beyaz, siyah ve gri tonları olmasını normal karşılayabilirsiniz. Buradaki banyoda ise lavabo tezgahı beton kalıplarıyla yapılmıştır.

Banyolar

2 kişinin bir arada banyo yapabileceği cam duşa kabin sisteminin zemini taşlardan yapılmış olduğunu ve kaygan zeminin azaltılmaya çalışıldığını anlayabilirsiniz.

Banyoda Açık Raflar

Açık raf sistemi ve hemen altında beyaz küvet banyo modellerinden anladığımız bu banyoların sahipleri keyiflerine tam anlamıyla düşkünler.

Banyo

Banyoda kullanımlara göre alanlar oluşturulmuş yerler fayans duşa kabinin bulunduğu yerde fayans fakat bittiği yerde beyaz boyalı duvar başlıyor. Banyo dolabı 4 kapaklı beyaz malzemeden yapılmış üst tezgah gri tonlarındaki mermer taş kullanılırken kare lavabo tercih olarak görülmüş ki banyonun dikdörtgen şekline uyduğunu görebilirsiniz.

Banyo Trendleri

Duvara monta edilmiş lavabo ve iki yanında ayaklı ahşap askılıkları görebilirsiniz tamamen sanatsal çalışma oldukları görülüyor üst taraflarda ise gömme açık raflar bulunmaktadır.

Banyo Tasarımları

İki kişilik lavabo sistemi banyolarda.

Banyo Tasarımı

Parlak beyaz zemin ve ortamdaki ışığı nasıl yansıttığını görebilirsiniz. Mutfak dolabı beyazdır ve iki adet geniş çekmeceden oluşmaktadır. Üst tarafında kendinden lavabolu akrilik tezgah mevcuttur. Yam tarafında ise plastik havluluk görebilirsiniz.

Banyo Modelleri

Klozet ve küveti ayıran kolon sayesinde bir arada bulunmuyorlar.

Banyo Modeli

Siyah zemin merdivenli sistem ve ahşap venge banyo dolabı ortamın daha loş olmasını sağlamaktadır. Duvarlarda ise parlak yüzeylerin tercih edildiğini görebilirsiniz.

Banyo Mobilyası

Ahşap bölücünün üzerine yapılmış ayna ve banyo dolabı sistemi farklı bir tarzı ortaya çıkarmaktadır.

Banyo Mobilyaları Banyo Dolabı

Farklı açılardan gördüğünüz banyonun zemini gri fayans tercih edilirken banyo dolabı çok kapaklı uzun dolaptan oluşmaktadır ve 2 kişilik lavabo sistemine mevcuttur. Banyoda küvet ve duşa kabin bulunmaktadır.

Banyo Dolapları

Ahşap banyo dolabı kendinden lavabolu akrilik tezgah ve eskitme pirinç musluk banyoda farkı bir hava kazandırmıştır.

Banyo Dekorasyonu

Ağaç labirilerin kullanıldığı banyoda basit havluluk dolabı ve beyaz küvet kullanılmıştır.

Ahşap Banyo

Ahşap ızgaralardan yapılmış duşa kabin hemen yan tarafında gömme açık raf bulunmakta ayrıca arka tarafında aynı malzemeden yapılmış banyo dolabını görebilirsiniz.

Ahşap Banyo Yüzeyi

Ahşap zemin ve köşeye yapılmış duş kabin.

Ahşap Banyo Mobilyaları

Doğal ahşabın koyu renkle boyanılıp koruyucularla sağlamlaştırdıktan sonra banyolarda kullanabilirsiniz ama genede fayans gibi uzun süreli olmayacağını bilmelisiniz.

Ahşap Banyo Dolapları Ahşap Banyo Dolabı

Ahşap banyo dolapları kendinden lavabolu tezgahlar ve oval küvet tasarımları.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir