İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gri Loft Ev Dekorasyonu

Gri tonlarının aslında grinin koyu tonlarına teslim edilmiş loft daire görmektesiniz biraz kötü duruyor gibi yorum yaptığımı sanabilirsiniz aksine siyah beyaz filmden çıkmış gibi ama ahşap dokunuşlarla çok sıcak bir ortam oluşturulmuş kısacası bu tonları sevenlerin göz ardı etmemesi gereken bir tasarım olduğuna inanıyorum. Bu tarz loft ev dekorasyonları genellikle yurt dışında endüstriyel ev dekorasyonları olarak geçiyor bizim ülkemizde bu tarz tasarımlarla sık sık karşılamazsınız daha çok bekar kişiler bu tarz tasarımlara ağırlık veriyorlar onlara da pek fazla rastlaya bileceğinizi sanmıyorum. Aşağıda resimlerini gördüğünüz loft ev Kanada, Toronto şehrindedir ve lüks adlı bir firma tarafından tasarlanmıştır. Şunu da belirtmek isterim bir işte önemli olan çalıştığınız kişinin profesyonelliği nasıl mı sizin istekleriniz doğrultusunda hayatınıza şekil verebilmeli genellikle ülkemizdeki en büyük hata firmaların ve ustaların yaptığı kendi görüşleri dahilinde sizi yönlendirmesi, her ne kadar görüşleri ve düşünceleri değerli hatta altın değerinde olsalar da bu görüşler sizin arzunuzla birleştiğinde sizin için daha değerli olacaktır. Loft ev dekorasyonundan bahsettikten ve birazda tasarım ve talepler konusunda konuştuktan sonra loft evin dekorasyonu hakkında resimli detaylara geçmemizin vaktinin geldiğini inanıyorum.

Loft

Öncelikle eve genel bir bakış yapalım oturma odası, yemek odası, mutfak, dinlenme alanları ve çalışma odası hepsi bir arada her ne kadar aralarında duvar olmasa da onlar ayrı kullanım özelliklerine sahip odalar fakat loft evin amacı budur her odayı bir arada en hızlı ulaşım şekline göre tasarlamak. Evin tavanlarında endüstriyel işçilik kullanıldığını ve gerçekten hakkının verildiğini görebilirsiniz hatta evin içerisinde gri tonlarına sahip olmayan ikinci alan gibi duruyor ahşap malzemelerden sonra.

Oturma Odas

Oturma kısmından marjinal bir görselle karşı karşıyayız ahşap sehpa ve arkasında farklı gri tonlarına sahip koltuk bulunmakta ve daha dikkat çekici nokta evin cam kısımları yerden tavana kadar ve bulunduğu alanın alabildiğince manzarasını görebilirsiniz ki şunu da unutmamak gerek koyu renkli ev dekorasyonu yaparken evin çok fazla ışık aldığından emin olmanız gerek çünkü gerçekten karanlı kalır ve bir müddet sonra karanlık sizi sıkmaya başlayabilir.

Loft Ev

Koltuk, yemek masası, ve bar tabure kısmına farklı bir açıdan bakış sergilenmiş burada ince ağaç kütüklerinden yapılmış sehpayı daha yakından görebilirsiniz ki bence evin gerçekten sıcak tonları yakalamasında büyük bir katkısı var eğer ki bu ahşap malzemeler olmasaydı ev gerçekten siyah ve beyaz bir filmden alıntılarla kaplı olacaktı. Yemek masasının hemen üstünde küre şeklindeki alüminyum aydınlatmalar evin aydınlanmasını sağlarken ayrıca parlak yüzeyi ve yansıtma özelliğinin yüksek olmasıyla gündüzleri daha fazla ışığın içeride yayılmasına yardımcı oluyor.

Loft Ev Tasarımı

Loft dairede bol bol kolon ve kirişlerin bulunduğunu görebilirsiniz yapının sağlamlığı onlardan ibaretken ayrıca eve farklı bir bakış açısı kazandırmış sonuç olarak endüstriyel loft daire tasarlıyorsanız ihtiyacınız olan kolon ve kirişlerin doğru kullanılması. Dairenin bu kısmı kitap okuma ufak dinlenmeler için tasarlanmış. Köşenin oturma kısmının hemen üst tarafında soyut duvar sanatı yer alırken hemen yan tarafında son zamanların meşhur bisiklet duvar rafını görebilirsiniz tabi ki bisikletin tarihi yaşı oldukça eski görebildiğiniz üzere. Ayrıca aydınlatma olarak yemek masasının üst tarafındaki küre sarkıtların daha ufak ve daha kalabalık avize modeli tercih edilmiş.

Loft Ev Dekorasyonu
Ev Dekorasyonu

Mutfağın aynı bakış açısından biraz daha uzak ve yakın görsellerini görüyorsunuz mutfak daha aydınlık bir alan olması için beyaz renklerine ağırlık veriliyor ve genel olarak mutfak beyaz tonları tercih ediliyor tabi ki ada dolabı gri ve beyazken tabureleri ahşap kontralardan üretilmiş ve gerçekten ahşap desenleri güzel bir şekilde korunmuş. Mutfak kısmı alt dolaplardan ve üst tarafta paslanmaz açık raflardan ibaret olduğunu görebilirsiniz. Şimdiye gördüğünüz alanları biraz düşünecek ve yorumlayacak olursak evin çok sade ve şık bir havası var yani evde sizi boğan bir şey yok kalabalık yok sadelik ve koyu renklere rağmen ferahlık bulunmaktadır.

Gri Ev Dekorasyonu
Çalışma Masası

Son olarak ise sizlere çalışma masasının bulunduğu bir başka köşeyi göstermek istiyorum burası tam anlamıyla koyu renklerle kaplı fakat büyük camların hemen yanı başında olması daha aydınlık bir ortam elde edilmesini sağlamaktadır ki, çalışma masasının yüzünün baktığı kısımlar kara duvarlardır bizim kara tahtalarımız gibi ve tebeşirlerle dünya haritası çizilmiş gerçekten güzel bir fikir iş hayatımızı ve seyahatlerimizi rahatlıkla takip edebilir veya ilham kaynağı haline getirerek hayallerimizi kurabiliriz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir