İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2017 Mutfak Modelleri

Modüler mutfak gibi görünüyor olabilir fakat mutfak tasarlanırken çok fazla yeri işgal etmesini istemedikleri ortada sonuç olarak herkes her yerin dolap olmasını istemeyebilir veya odanın alanı her ne kadar geniş olursa olsun ortamın fazla karanlık olması daha fazla dolapla birlikte daha karanlık ve basık bir alan oluşturmasına sebebiyet verebilir fakat burada öyle bir durum söz konusu değil 2017 mutfak modellerinde ilk sırada başladığımız tasarım ahşap desenlere, metal ayakları ve mat renkli kitaplıkla 2 odanın karmaşasında kendi özgürlüğüne kavuşmuş durumda ki, ilk sırada olması gözdemiz veya değilmiş gibi düşünülmesin yayınladığımız görsellerin hepsi çok güzeller ve herhangi bir sıraya sahip değiller. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim her yılın en iyi tasarım modelini seçebilirler fakat her tasarım her akım en iyisi tasarım olmayı hak ediyor ve önemli olan zevklerimiz o sene neyin en iyisi olduğu çokta önemli değil fakat biz sizlere genede en çok konuşulanları bir araya derlemeye çalıştık.

Vintage tasarımlar yani eski görünümlü mutfak dolapları hiç biz zaman eskimiyor, onlar her zaman eskiler ve hep yeni tercihlerimiz halindeler aslında çokta fazla tasarım aramaya gerek yok gibi geliyor ne dersiniz hep eskiye dönüyoruz ahşap tasarımlar ve ahşap tasarımları özellikle eskitiyor kullanılıyor onun yerine eskilerimizi kullanmayı denesek bir sorun kalmayacak gibi duruyor tabi ki zevklerin farklılığı diyerek devam ettiğimiz yazımızda modern tasarımlarda fazlasıyla yer verdik ve fazlasıyla tercih edenler var. Buradaki mutfağımızda krem ve yeşil renklerinin soğuk tonlarıyla karşılaşırken ayrıca ahşap tezgahın tercih edildiğini görebilirsiniz.

Mutfağa tam anlamıyla bir kadın elinin değdiğini görebilirsiniz renkler tercihler tam bir kadınsılığı yansıtıyor ve bu arada 8 Mart Kadınlar Gününü kutluyorum tüm Kadınlarımızın. Tasarımın öne çıkan kadınsılığı ile sizlerinde gününü kutlamak istedim. 2017 Mutfak dolabı modelleri arasında kesinlikle sıralama yapmak istesek ilk ona rahatlıkla girebilecek tasarımlardan birisi bence mermerle kaplı mutfakta dolaplar özenle seçildiğini gibi bir o kadarda kullanışlı olmalarına özen gösterilmiş ve bu konuda oldukça başarılı bir tasarım ortaya çıkarttıklarını söylemek istiyorum. Kadınsılığın nereden geldiğini az önce belirttim her şey renklerde değildir tasarımın ne kadar özenli ve dikkatli tercih edilmesi asıl bir kadının elinden geçmiş olduğunun göstergesidir.

2017 mutfak dolabı renkleri için seçtiğimiz modellere baktığımızda çoğunlukla soğuk renkleri tercih etmiş olabiliriz şimdiye kadar fakat renkli tasarımların aşağılarda olduğunu söylemek istiyorum ve gerçekten canlı renkler bulunmakta fakat şimdilik soğuk yeşilimiz devam edeceğiz ve aslında beyazla birlikte hiçte o kadar kötü durmuyor oldukça yazlık bir evin mutfağına sahipmiş gibisinin havası veriyor ki yaza çokta fazla bir süre kalmamışken yazlık evlerin açılışını yapacaklar için güzel bir tasarım olabileceğine inanıyorum.

Küçük mutfaklarda yer kullanımı çok önemlidir özellikle tasarımların yapılırken her alanı depolama alanı olarak kullanabileceğimiz şekilde tasarlamamız lazım yada evimizde çok fazla mutfak eşyası bulundurmamız gerekir ki bizlerin böyle bir lükse sahip olmadığını hepimiz biliyoruz günlük hayatımız için kullandığımız takımlar ve misafirler için sahip olduğumuz takımlarla zaten 2 ev eşyasına sahip oluyoruz ki daha bununla bitmediğini herkes biliyordur o yüzden küçük mutfakların tasarımlarında 2017 yılıyla birlikte daha özen gösterildiğini görebilirsiniz bu sırada ufak bir mutfağın daha basık hale getirilmemeye gayret edildiğini söylemek isterim.

Modern tasarımlar çoğumuzun gözdesi bazılarımız başta olduğu gibi daha klasikleri seviyor yani zevkler hep farklı tek tip olsalardı zaten buralarda şu tasarım bu tasarım dememize gerekte olmazdı herkes tek tip takılırdı. O yüzden birazdan modern tasarımlara hatta fütüristik tasarımlara göz atalım yukarıdaki tam anlamıyla böyle bir 2017 mutfak modeli gerçekten yılına özgü olduğunu söylemek istiyorum çünkü yılın tasarım mutfak eşyaları mevcut ve hepsinin bir arada kullanıldığı mutfak tasarımından bahsetmekteyiz.

Beyaz mutfak dolapları aydınlığı ferah alanları sevenlerin her zaman ilk tercihleri olmuştur burada zemin ahşap deseni tercih edilerek biraz daha beyazın yoğunluğunun önüne geçilmiş olsa da sadece dolapların değil fayans ve duvarında beyaz olması mutfağın tam anlamıyla beyaz renkten yapılmış olduğuna kanıttır.

Beyaz demişken başka beyaz tasarımlar göstermezsek olmaz çünkü tek renkli tasarımlar yoğun olarak tercih ediliyor özellikle beyaz olan mutfak dolapları zamanın en çok tercih edilen tasarımları haline geldi yukarıda ve onun üstünden gördüğünüz gibi gene beyazı tamamlayan doğal ağaç desenli ahşap masif malzemelerdir.

Soluk renkli yeşil duvar, parlak beyaz mutfak ve masif ahşap mutfak tezgahı bunlara eşlik eden aynı kaplamaya sahip evye ve beyaz eşyalar mutfak tasarlanırken kesinlikle bir uyum içinde ve kişinin kişisel zevkine göre tasarlandığı belli ayrıca kullanışlı olması ve alan kullanımı çok iyi yapılmış.

Siyah ve beyazında bir arada sık kullanıldığı kesin buradaki görselde onlardan birisi sadece zemin ve duvardaki açık mutfak rafları siyah renklerde tercih edilirken mutfak dolapları tamamen beyaz ve beyaz eşya, kulp bunlara dahil değiller.

 2017 lüks mutfak dolapları kategorisine girebileceğini düşündüğümüz model ahşap tasarım büyük bir ada dolabı ve lüks materyallerden ibaret mutfak dekorasyonu, büyük evlerin büyük mutfakları için ince seçilmiş detaylar.

Çok fazla olmasa da beyaz ve siyah renklerinin tercih edildiğini mutfakta turkuaz renginde tabureler fazlasıyla renkli ve aykırı tercih edilmiş diyebilirsiniz, belkide size doğal gelebilir genellikle yorum yaparken yanlı yorumlardan ziyade herkesin tercihlerine göre olabilir olmayabilir böyle sevebilir veya böyle sevemezsiniz gibi söylemeye gayret gösteriyorum ki mümkün oldukça fazla kişi evlerini tasarlarken görsellerden ve notlardan faydalanabilmeli bu sayede bizde amacımıza ulaşabilelim. Siyah ve beyaz renklerinin yoğunluğundan sonra turkuaz tabureler kesinlikle ben buradayım diyor.

Renk yoğunluklarıyla devam ediyoruz çoğunlukla tek renk çalışmalardan bahsediyoruz veya tek renk ağırlıklı fakat ona uyum sağlayan yada zıt renklerin yanlarında ki zarif eşlik edişlerini izliyoruz. Yukarıdaki mutfak dolabımız ise simsiyah renge bürünmüş fakat mutfağın fazlasıyla geniş olması ortamı karartmasına izin vermemiş.

 Lüks mutfak dolaplarına geri döndük işlemeli ahşap ada dolabı aynı şekilde işlemeli mutfak dolaplarının olduğu yerde zenginlikle bahsetmezsek olmaz çünkü ada dolabının mermer tezgahını tutucu görevi gören görünüşe sahip sütunları tamamı oyma işçiliği yada torna robotlarıyla yapılmış tasarımdır ki bunlar belki mutfak dolabının üçte biri maliyetlerle üretilirler özel olarak tasarlanırlar.

Beyaz ve gri renk tonlarında mutfak her ne kadar gri renk var desek de aslında taburelerden ve cam kenarındaki oturma alanındaki yastıklardan başka yerde tercih edilmemiş aksine yoğun beyazlığa sahip mutfağa sahibiz.

Mavi duvar boyası, ahşap mutfak tezgahı ve beyaz mutfak dolabı, açık mutfak üstü rafları son zamanların en şok tercih edilen tasarımları yani renk ve seçenek olarak düşünmeyin sadece model olarak düşünebilirsiniz artık çok fazla kapaklı üst dolaplar kullanılmıyor aksine açık üst raflar veya kapaksız üst dolaplar tercih edilmekte.

Modern tasarımlara bir örnek daha görmekteyiz sade tek renk tasarımlar ve fazla yer kaplamayan modeller görmeye alışkın olduğumuz tasarımlar. Fakat beyazla birlikte genel olarak siyah, tonları ve ahşap malzemeler tercih edilmekte gerçekten birbirini tamamlayan ciddi uyumlu renkler ve malzemelerdir.

Beyaz ağırlıklı tasarımlar paylaşıyoruz çünkü araştırmalarımız sonucunda bir çok firma ve bir çok kişi beyaza ağırlık gösteriyor ve evinin tasarımında çoğunlukla beyaz tercih ediliyor bu yüzden 2016 yılının son çeyreğinde olduğunu gibi 2017 ilk çeyreğinde de beyaz moda olarak devam etmektedir, genede özellikle üstüne bastırarak söylüyorum ki zevklerimizi takip etmeliyiz modayı değil bizi mutlu kılan modaya sahip olmak değil istediklerimize bizi mutlu edenlere sahip olmak daha önemlidir.

Son görselimiz de siyah ve beyaz renkleriyle tasarlanmış mutfak modelidir. 2017 mutfak modelleri gördünüz üzere 2016’dan çokta farklı değiller 2017 de biraz daha ahşaptan sıyrılarak beyaz renklerine daha yakın hale gelmiş durumdayız.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir