İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2015 Mutfak Modelleri

2015 yılı geldi hattı bitiyor bile 2016 geldi bile şurada ne kaldı 7 ay kadar bu kadar zaman hızlı bir şekilde geçti bence sizce de öyleyse 7 ayda su gibi geçiyor yıllarımız gibi. Bu sene geçen seneye göre daha sade tasarımlar tercih ediliyor genel görüş önemli mi, diye soracak olursanız bence hem önemli hemde önemli değil aslın önemli olan aslında sizin ne istediğiniz. Öncelikle mutfak dekorasyonu yaparken ilk başta oturup sizin ne istediğinize karar vermeniz gerek bunun için elinize tarz seçeneklerini alın ve oturup düşünün modern, minimalist, rustik, boho chic gibi tasarımlardan hangisini istiyorsunuz daha bir çok tarz bulunmakta ama ben sizi uzun listeler ile yormak istemiyorum malum daha bir çok mutfak modelini incelemeniz gerekecek. Dekorasyonu için tarzınızı belirledikten sonra gerisi mutfak için gereken eşyalar ve aksesuarlara çeşitliliğe bakabilirsiniz şunu da belirtmek istiyorum tarz beğenisini yapıp o tarz üzerinden gitmek zorunda değilsiniz tarzların karışımlarını kullanabilirsiniz fakat bunları karıştırırken dikkat etmeniz gerek çünkü birbirinden farklı bu tarz seçenekleri harmanlanırken bazen hiç beğenmeyeceğiniz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz bu nedenle malzeme ve aksesuar seçiminde dikkat edilmeli tarz seçenekleri harmanlandığında. Fayanslar, mutfak dolapları, zemin, beyaz eşya gibi bir çok seçeneği markaları gezerek bunu ilk önce internetten yapmanızı tavsiye ederim çünkü fazlasıyla marka bulunmakta daha sonrasın kendinize bir liste hazırlayıp dışarı çıkabilirsiniz modelleri canlı canlı görmek için dikkat etmeniz gereken resimleri mutfağınız da nasıl duracağını iyi hayal etmeniz gerek yoksa mesela musluğunuz monta edildikten sonra bu mutfak dolabına yakışmadı diyebilirsiniz. Şimdi sizlere elliden fazla 2015 mutfak modelleri paylaşacağız ve altlarında okumak isterseniz dipnotlar bulunacak bazı farklı tasarımları da geniş açıklamalar eklenebilir çünkü farklı özellikleri bazen görerek anlayamayabiliriz.

2015 Mutfak Modelleri

Mutfak dolaplarında mat beyaz tonu tercih edilirken dolap arasında fayans gibi seçenekler yerine tek parça ayna tercih edilmiş olduğunu görebilirsiniz ayna sıcağa dayanıklı olduğu için ocak içinde sorun olmayacağına emin olabilirsiniz ki temizlik açısından biraz sorun yaratabilir. Mutfağın lavabo kısmı ada dolabında yer almaktadır ada dolabının ayrıca tabure eklendiğinde yemek masası gibi de kullanılabilir.

2015 Mutfak Dolapları

Mutfakta yemek masası bulunmaktadır biliyorsunuz ki bunun için büyük bir mutfağa ihtiyacınız olacaktır çünkü yemek masası 8 kişilik büyük bir masadır. Yemek masasının sol ve sağ taraflarındaki yerler kapanıp açılabilir özelliğe sahiptir böylelikle kalabalık zamanlarda yeterli duruma gelebilsin. Mutfak dolabı mat beyaz ve siyah renklerinden ibarettir. Duvar kısmı siyah camdır ve mutfak dolabın üst kısmı siyah taç bulunmaktadır. Mutfağın duvarları da koyu tonlarında tuğla desenli olduğu görebilirsiniz.

2015 Mutfak Tasarımları

Beyaz ve siyah renklerinin bir arada kullanıldığı mutfakta, ada dolabının üst tezgahı siyah tercih edilmiş ve ocak kısmı ada dolabının üst kısmında yer almaktadır. Duvarlarda ki dolaplar ise mat beyaz renginde ve kulpsuz dolaplardır. Zeminde gri tonlarının ve geniş fayansların tercih edildiğini görebilirsiniz.

2015 Mutfak Çeşitleri

Beyaz ve doğal ahşabın ahenk’ini görebilirsiniz. Ahşap malzeme karşı dolabın dış tarafında ve duvardaki dolabın görünen yüzünde kullanılmaktadır. Eğimli tavana sahip olan mutfakta duvarlar ve tavan ahşap kaplama mevcuttur. Zemin dolaptaki ahşaba yakın parke mevcuttur. Sade bir mutfak tasarımı görmekle birlikte oldukça lüks olduğunu anlamak zor değil.

2015 Mutfak

Metal tabureler tabi sandalyeye benziyorlar fakat genelde bu tarz tasarımlar tabure olarak adlandırılıyor her ne kadar sırt koyma kısımları bulunsa da ve ada tezgahın üst kısmı makineler gibi krom malzemeden yapılmıştır ayrıca buzdolabının bulunduğu yerde krom malzemeden üretilmiştir. Mutfak dolabının sadece lavabonun bulunduğu alt ve üst dolaplar parlak beyaz malzemeden üretilmiştir.

Mutfak

Koyu kahve ve benekli beyaz tezgah tercihi kullanılmış mutfakta ayrıca koyu gri açık raf ve çekmece kısmı da mevcuttur. Mutfak dekorasyonunda dolap kısmında sadece 3 farklı renk tercih edilmişken zeminde ahşap parke kullanılmıştır mutfağı ayıran ayrıca beyaz bir zemin bulunmaktadır.

Mutfak Tasarımları

Beyaz ve ahşap renklerinin kullanıldığı evin loft tasarıma sahip olduğunu görebilirsiniz en basitiyle yemek odası, oturma odası ve mutfak bir arada kullanılıyor.

Mutfak Dolapları

 

Beyazın ağır olarak kullanıldığı mutfakta görebilirsiniz ki ada mutfak dolabının üst kısmı siyah ve hemen geride yemek masası ahşap renktedir geri kalan her şey beyaz renktedir buda beyazın bir eve nasıl aydınlık ve huzur kazandırdığını göstermektedir ki her şeyin beyaz olması mutfağın dikkat çekmeyeceğini göstermektedir.

Mutfak Dolabı

Şimdi kadarki tasarımlarda dikkat ediyorsanız erzak dolapları sık tercih ediliyor erzak dolapları nasıl olur diye soruyorsanız genel olarak yerden üst dolabın bitimine kadar tek parça halinde olur ve genellikle iç kısımları ya raflarla, metal sepetlerle tasarlanırlar daha fazla seçenekleri de bulunmaktadır. Ahşabın birebir kullanıldığı tezgahta görebilirsiniz.

Mutfak Çeşitleri

Loft bir ev tasarımı daha karşımızda odalar hepsi ara duvar bölmeleri olmadan sadece zemin farklılıklarıyla ayrılıyor kişisel odalar üst katta yer alıyor yatak odaları gibi buradaki mutfak tasarımı ise tamamen beyaz tercih edilmekle birlikte her şey derli toplu durması için dolaplarda tutulmaktadır.

Mutfak Modelleri

Kırmızı duvar boyası ve parlak beyaz mutfak dolabı uyumu görebilirsiniz belki biraz sıra dışı ve hareketli tasarıma sahip olabilir ama monoton yaşamları değiştireceğine eminim çünkü mutfağınızı her gün fark etmenizi sağlayacaktır. Mutfağın dolap arası, tezgah ve davlumbazın arka kısmı paslanmaz metalden yapılmıştır.

Mutfak Modeli

Kırmızı duvar, parlak kırmızı mutfak kapakları ki kapaklar duvar rengine göre daha koyu tondadır. Mutfak dolapları koyu gri tonunda tercih edilmiştir ve mutfak dolaplarının olduğu duvarda aynı gri tonuna sahiptir.

Mutfak Resimleri

Süt beyazı tonundaki dolap ve aynı renkteki kapaklarıyla, beyaz duvar sayesinde rengini belirgin hale gelmesi sağlanmıştır ki metal tonlarında tezgah bulunmaktadır. Zemin daha koyu tonlara sahiptir. Mutfak dolabının en dikkat çekici noktası kapakların boyundaki metal kulplardır.

Beyaz Mutfak

Ahşap beyaz kapaklar, doğal ahşap tonunda tezgah ve duvarda kısa yüzeyle ahşabın güzel tonlarını yansıtan mutfak dolapların yoğun tercih edilmemesi sayesinde koyu renklerin basık halini ortadan kaldırmıştır. Duvarlar hardal sarısı renge sahiptir ve zeminler siyah tonundadır.

Ahşap Mutfak

Mutfağın ne kadar geniş olduğunu ve tavan yüksekliğinin fazla olması mutfağın ne kadar ferahlatıcı bir hal almasını sağladığını görebilirsiniz ki mutfakta tavan döşemesi ahşaptır ve mutfak dolaplarının kapakları da aynı ahşap malzemeden yapılmıştır. Ayıca mutfakta kullanışlı olmasa da harici dekoratif ahşap malzemeler kullanılmıştır.

Beyaz Mutfak Dolapları

Mat beyaz ve parlak siyah renklerinin bir arada kullanılmasından ortaya çıkan zıt renk uyumu ki sadece renk değil parlak ve mat seçeneklerinde uyumu sergilenmektedir.

Venge Mutfak Dolabı

Koyu ahşap mutfak dolabı, koyu kiraz zemin ve mutfağı diğer odalardan ayıran şömine bulunan mutfak direk havuza açılan kapıya sahip.

Beyaz Mutfak Modelleri

Parlak beyaz kapaklar ve aynı malzeme kullanılarak yapılan mutfak dolapları dışında aynı malzeme tavan içinde kullanış olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca tezgah üstü pembe cam kullanılmıştır.

Ahşap Mutfak Modelleri

Ahşap tasarıma sahip mutfak, mutfak dolapları bir bölümü siyah olarak tercih edilmiş ve üst tezgahta siyah taş olarak düşünülmüştür. Mutfağı ahşap dolapla bölünmüş olduğunu görebilirsiniz.

Metal Mutfak Dolabı

Kırmızı merdivenlerle mutfağa güzel bir giriş kazandırılmış ve mutfağı gördüğünüz gibi sadece alt dolaplardan ibaret ve mutfak dolabı metal olarak tasarlanmıştır.

Beyaz Mutfak Dolabı

Geniş pencerelerin bulunduğu bu mutfakta beyaz ve ahşabın doğal desenleri hakimdir ve modern kulpsuz kapak tasarımlarını görebilirsiniz. Mutfak alt dolapları hepsi çekmece olarak tasarlanmıştır. Mutfak dolaplarında çekmeceler her zaman kapaklı kısımlara oranla daha kullanışlıdır.

Beyaz Mutfaklar

Ahşap kaplama duvarlar ve duvarın altından geçen parlak beyaz ışıkladırma alanıyla farklı bir ortam oluşturulduğunu ve ışık alabilecek bir ortam bulunmadığı için daha sık aydınlatmaya ihtiyaç duyulduğunu görebilirsiniz.

Lake Beyaz Mutfak

Parlak beyaz mutfak dolabı parlak beyaz akrilik malzemeden yapıldığını görebilirsiniz kapaklarının ayrıca görünen kısımlarda aynı malzemeyle yapılmıştır.

Gri Mutfak Dolabı

Krom kaplamalı makinelerin sık tercih edilmesi ve uyum içinde gri parlak mutfak dolabını yukarıda görebilirsiniz. Mutfak dolaplarında gri rengi sık tercih edilen bir renk değil daha çok zevkleri uyan insanların tercihleri arasında olduğunu görebilirsiniz.

Parlak Beyaz Mutfak Dolabı

Parlak beyaz akrilik kapaklı mutfak dolaplarından biri daha yukarıda bulunmaktadır sadece kapakların parlak olduğunu mutfak dolabının mat beyaz rengindedir aynı şekilde mutfak ada dolabı da aynı şekildedir.

Ahşap Mutfak Dolapları

Doğal ahşap malzemenin mutfak dolabında ne kadar şık ve organik durduğunu kimse inkar edemez sanırım.

Ahşap Mutfak Dolabı

Siyah üst dolap, ahşap alt dolap ve gri çizgili mermer taş hemen yan tarafındaki beyaz dolap ve orası açık raf bulunmaktadır.

Siyah Mutfak

Siyah ve beyaz renklerinin bir arada kullanıldığı mutfaklardan birisi daha karşınızda. Duvara asılı davlumbaz ve sanayi tipi ocak sistemiyle farklı bir tasarım oluştuğunu görebilirsiniz. Mutfak dolapları siyah renklere sahipken üst tezgahlar beyaz rengindedir ayrıca duvarlarda beyazdır.

Gri Mutfak Dolapları

Ahşap orta ada dolabı ve ön tarafında çekmeceler bulunmaktadır. Mutfak dolabının tamamı yerden yüksek duvara monta edilmiştir ve gri renk tonlarına sahiptir.

Mutfak Dekorasyonu

Sade bir mutfak modeli arıyorsunuz tam yukarıda duruyor tek görünen şey musluk.

Siyah Mutfak Dolapları

Mutfak ada dolabı ve arkasında yer alan yerden neredeyse tavana kadar olan mutfak dolapları beyaz ve siyahın birlikteliği.

Ahşap Mutfak Dekorasyonu

Ahşap malzeme kullanılan bir başka mutfak dolabı daha fakat buradaki fark geniş pencereyi kapatan üst dolapları görebilirsiniz arka tarafı tamamen camdır.

Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Parlak beyaz malzemenin sık kullanıldığı mutfakta sadece ada dolabı alt tarafı ahşap parkeden yapılmıştır.

Parlak Beyaz Mutfak Modelleri

Mutfakta şömine tasarımı arıyorsanız yukarıdaki mutfak tam size göre bir ilham kaynağı olabilir.

Beyaz Sİyah Mutfak Modelleri

Geniş bir mutfağa sahipseniz onu fazla dolapla boğmayın daha açık rafların yer aldığı ve ada mutfak dolabı yeterli olacaktır.

Parlak Beyaz Mutfak

Parlak beyaz mutfak dolabı ve krom kaplama tezgah tercihini görebilirsiniz alt dolaplardan ziyade daha boş bir tasarım görüyorsunuz.

Metal Mutfak Dolapları

Asma katın altında bulunan mutfak dolapları tamamen duvarı kaplamaktadır sadece tezgah arası beyaz renk kullanılmıştır.

Siyah Mutfak Modelleri

Siyah renklerin ağır bastığı mutfakta dolapların geneli kapaksız açık raflardan oluşmaktadır.

Mor Mutfak Dolapları

Mor renginin kullanıldığı mutfak dolabın üst tarafı parlak alt tarafı mattır ve beyazdır ayrıca sağ tarafta açık raf bulunmaktadır. Yemek masasının üst tarafı camdır.

Ahşap Mutfak Tasarımları

Genel olarak alt dolaptan oluşan mutfak dolabı ayrıca ahşap açık rafların bulunduğu bir kısma ve sonunda geniş bir erzak dolabına sahiptir.

Beyaz Mutfak Tasarımları

Mutfakta en ilgi çekici kısım paslanmaz metalden yapılmış tavana asılı açık raf kısmıdır. Mutfak dolapları mat beyaz renk hakimdir zeminle birlikte.

Siyah Mutfak Dekorasyonu

Siyah ve beyaz renklerin bir arada kullanıldığı mutfağın tavana asılı metal depolama alanları daha fazla kullanım alanı sunmaktadır.

Sade Mutfak Dolapları

Mutfağın üstünde anlaşıldığı üzere kullanım alanı var ve sütunla desteklenmektedir buda mutfağa ayrı bir hava kazandırmış durumdadır. Mutfak dolapları parlak beyazdır ve alt tarafında krom tezgah mevcuttur.

Mutfak Dolapları 1

Beyaz mutfak dolabı, mermer taşı gibi zemin ve aynı malzemeden yapılmış duvarı görebilirsiniz. Mutfakta tezgah olarak beyaz cam tezgah kullanılmıştır.

Parlak Beyaz Mutfak Dolapları

Duvardan duvara yapılmış mutfak dolabı parlak krem renktedir. Fakat tezgah arası parlak beyazdır.

Kahverengi Mutfak Dolapları

Mutfak dolapların etrafı beyaz alçıpandan yapılmış ve dolaplar ahşap malzemeden tasarlanmıştır aynı tasarım ada dolabına da uygunlanmıştır.

Sürgülü Kapaklı Mutfak Dolabı

Zemin hariç tavanı da dahil olmaz üzere tamamı parlak beyazdan yapılmış mutfak ışığın doğal kırılmasına en iyi örnektir.

Ahşap Mutfak Mobilyaları

Doğal taşların ve doğal ahşap malzemelerin doğal tonlarındaki tasarımları görebilirsiniz.

Mutfak Mobilyaları

Doğal ağaçtan yapılmış tavan ve aynı malzemeden mutfak masası yapıldığını görebilirsiniz. Özel tasarlanmış ahşap sandalye cabası.

Mutfak Mobilyası

Loş aydınlatma sisteminin ve hedef odakları aydınlatmaların kullanıldığı nadir mutfak modellerinden birisidir.

Beyaz Mutfak Mobilyaları

Beyaz tonlarını mavi, krem, siyah ve yeşil gibi zemin tonlarıyla eşleştiren mutfak modeli ayrıca kırmızı gibi devam eden renklere de sahip renkli alanları sevenlerin mutfak modeli yukarıda.

Beyaz Mutfak Mobilyası

Birbirini takip eden açık beyaz duvar rafı ve zeminden yere kadar yapılmış beyaz mutfak dolapları siyah tezgahlar ile tamamlandığını görebilirsiniz.

Siyah Mutfak Dolabı

Mutfaktan bahçeye çıkan bir sürgülü kapı ve sürgülü kapının bulunduğu yer tamamen açık bu nedenle mutfak koyu renklerde tercih edilmiş yeterince ışık girdiğini görebilirsiniz.

Koyu Kiraz Mutfak Dolapları

Tavandan aşağıda doğru inen metal depolama alanı ve beyaz mutfak dolapları aydınlık ve bir alana sahipken karşı tarafta ahşabın sıcaklığını görebilirsiniz.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir