İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Banyo Dekorasyon Modelleri

Banyo dekorasyonu aslında basittir çünkü alan belirli ölçeklerdedir tabi ki büyük bir banyonuz varsa dekorasyon konusunda düşünmeniz gereken seçenekler çoğalır buda basitlikten çıkar bizler sizlere bir banyoda kullanılan modelleri açıklamayı planlıyoruz yaklaşık 10 çeşit belirledik ve sizler için banyonuzu dekorasyonu yaparken aklınıza getirmeniz gereken notlar halinde kullanmanızı istedik bu yüzden bu yazımızda çok fazla resme yer vermeyi planlamıyoruz daha çok ayrıntılı ve ilgili bilgileri paylaşmayı planlıyoruz. Banyo dekorasyonunda puf noktalardan ziyade mesela lüks banyo modelleri nasıl olur gibi notları sizlerle paylaşacağız umarım banyonuzu dekore ederken sizlere yararlı olacak bir yazı olacaktır.

Parlak Banyolar: Parlak banyolar eğlenceli ve tasarlarken cesaret isteyen banyo modelleridir. Genellikle parlak banyo modellerinde renkli havlu ve duvar kağıtları tercih edilirler, aksesuar ve armatürler renkli tonlardan nasibini almaktadır.

Metal Banyolar: Metal banyo modelleri genellikle musluklar ve küvetin metal veya bakır görünüme sahip olmasıyla olabilir tabi ki lavabolarında metal görünümü olanları mevcuttur genellikle bakır boru musluklar kullanılır hatta küvette bakır olarak tercih edilir metal banyo modelleri ağırlığı bakır görünüme veya metal renginde olabilir.

Sahil Dokunuşu: Doğal sahil tarzını yansıtan, deniz aksesuarlarıyla dolu ve genellikle mavi tonlarının içerdiği banyo modellerinde sizi bekleyen uzun kıyı sohbetleri mevcut.

Siyah ve Beyaz Banyolar: Siyah ve beyazın yoğun olarak kullanıldığı banyo modelleri her yerde görebilirsiniz aslında basit ama çarpıcı tasarımlardır bazen beyazı bazende siyahı yoğun kullanarak bazende ikisini orta kararda tamamen sizlerin elinde olduğunu unutmayın nasıl seviyorsanız öyle davranmak her zaman en iyisi olacaktır.

Çağdaş Banyolar: Şık, sade ve süssüz olarak tasvir edilir. Genellikle çağdaş banyo modellerinde temiz çizgiler veya geometrik çizgiler kullanılır ayrıca sert açılarıyla küçük banyolarda gerçekten güzel bir ortam oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Lüks BanyolarBanyonuzda zenginlik hissini nihai hale getirmek için hamam, mermer ve yıldızlı aksesuarları bir arada kullanmak ve fazlada abartıya kaçmamak gerekmektedir.

Minimalist Banyolar: Minimalist tarzını az çok biliyorsunuzdur en sade hallerin kullanımı banyoda sade tasarımlarda aksesuarlardan kaçınmalı kalabalık alanlar oluşturmamalı ve beyaz, gri gibi renk tonlarını kullanmanızda fayda olacaktır.

Doğal BanyolarDoğal banyolar genellikle doğal ortamlardan esinlenerek tasarlanan banyo modelleridir. Açık havada veya ormanlık alanlardaki renkleri ve o havayı yansıtacak ürünleri kullanarak kendinize ferah bir ortam oluşturabilirsiniz.

Asya Banyolar: Asya banyo modelleri genellikle ahşabın yoğun kullanıldığı ve temiz çizgilerin yer aldığı banyo modelleridir. Asya banyo modellerinde genellikle renklerden kaçınılır ve doğallığın bir araya getirilmesi göz önünde tutulur.

Shabby Chic Banyolar: Genellikle dünkü yazımız ve resimlerde rahatlıkla görebilirsiniz yada başlığın üzerine tıklayarak dünkü yazımıza gidebilir ve Shabby Chic banyo modelini daha yakından inceleyebilirsiniz daha çok soft renklerin ve dağınık bir ortamın baskın olduğu banyo modelleridir.

Son olarak bazı başlıklarda banyo modellerinin örneklerini başka yazılarımızla eşleştirdik isterseniz yazıları okuduktan sonra sizlere anlatmak istediğimiz banyo modelleri örneklerine görsel olarak bakabilir daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir