İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yatak Odası Tasarımları

Yatak odası tasarımları diğer odalar gibi bir çok çeşidi vardır rustik, vintage ve modern tasarımlar gibi çoğaltılabilir hangisi yapacağınız sizin kararınız fakat hepsinden biraz veya bir kaçını bir araya getirerek daha farklı ve sıra dışı tasarımlar ortaya çıkartabilirsiniz bildiğiniz üzere tasarlamak önce hayal etmekten geçer ne kadar iyi hayal kurarsanız o kadar iyi tasarımları ortaya çıkartabilirsiniz önemli olan ayrıca iyi bir doğaçlama yapmaktır. Yatak odası modellerinden size bugün baya bahsettik tabi ki gene devam edeceğiz ve bu sefer sizlere tasarımlarına göre modelleri sergilemeyi planlıyoruz ve aslında daha çok görsellere yer vermek istiyoruz fakat bazen anlayamadığınız uzak olduğunuz konular mevcut oluyor bu yüzden sizlere ufak notlarla bazen uzunda olabiliyor bilgi vermek istiyorum.

Yatak Odası

Sarı, siyah ve gri renklerinin bir ara kullanıldığı yatak odasında gri ve siyah tonları beyaz gibi birbirine yakın olması sarının içlerinden sıyrılıp tüm dikkatleri üstüne çektiğini görebilirsiniz ki nevresim takımının sarı yoğunluğunda içinde beyaz ve gri renkleri olduğunu görüyoruz ve nevresime uyumlu siyah komodinin üzerinde aksesuarlar mevcut. Siyah rengi ise yatak ve komodinle sınırlı kalırken gri renginin duvarda ve az önce söylediğimiz gibi nevresim takımında yer almaktadır ayrıca komodin altındaki aksesuarda gri tonundadır.

Yatak Odası Modelleri

Toprak kahverengisi ve lacivert’in bir ara kullanıldığı yatak odasında güzel bir uyum sağlanmış çünkü her iki renginde tonları soluktur bu nedenle çok fazla dikkat dağıtıcı değillerdir. Yatak odasında ayrıca gri renklerini de görebilirsiniz. Yatak, duvar ve tekli berjer toprak rengi tercih edilirken aynı tonlara yakın ahşap kitaplıkta mevcuttur. Lacivert tonları ise yastık ve yatak ucu koltukta kullanılmıştır.

Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odasında kırmızı çok dikkat çekici bir renktir ve daha çok farklı hislerin, seksapalitesi yüksek hislerin ortaya çıkardığına inanmaktayım sonuç olarak hayatımızda renge bu ağırlık yüklenmiş durumda ve bize öğretilen bu yöndedir. Yatak odasının halı ve nevresim takımı beyazla karışıktır ve batak başlığı lacivert rengindedir. Duvarlar ise krem tonlarında tercih edilirken çekmeceli şifonyer doğal ahşap tonlarında bırakılmıştır.

Siyah Yatak Odası

Siyah ve beyazın bir arada kullanıldığı yatak odasında bu iki renk dışında sadece çiçeklerin rengi mevcuttur diğer her şey siyah ve beyazdır tabi ki yastıklarda ki çiçeklerin morunu unutmamak gerekiyor.

Kahverengi Berjer

Yatak odasının dolaplardan ve yataktan ibaret olmadığı gösteren okuma sandalyesi yatak odasında vakit geçirmeyi sevenlerin veya yatmadan önce kitap okuyanların sevecekleri bir köşedir.

Gümüş Yatak Odası

Gümüş rengi grinin tonlarından oluşan bir renk olsa da farklılık gösterdiğini hepimiz biliyoruz ve gümüş parlak bir renktir buradaki yatak odasında ise nevresim takımında tercih edilmiş ayrıca dikkatinizi çekmek istediğim tasarım ise aynayla kaplanmış olan komodin.

Beyaz Yatak Odası

Lüks yatak odası tasarımlarından birine örnek yukarıdaki gümüş renklere sahip yatak odası gibi. Şık ve ergonomik ahşap makyaj masası ve aynası yataktan daha dikkat çekmektedir ve yatak üzerinde sadece 4 farklı renk tercih edilirken odanın geri kalanı bu renklere uygun tasarlanmıştır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir