İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yatak Odası

Yatak odası tasarımları hayatımızın en huzurlu noktaları olmalı bence çünkü uyku günlük hayatımızı etkileyen en büyük faktör olmakla birlikte ilerleyen zamanlarda uzun vadeli olarak da hayatımızda büyük etkileri bulunmakta. Bu yüzden yatak odalarını tasarlarken şunu hiç bir zaman unutmamanızı isterim içeri girdiğinizde size anlamsız huzur vermesini sağlamalısınız. Yatak odası tasarımlarını sizlerle zaman zaman paylaşacağız umarım paylaştığımız görseller ve bu görseller hakkında yazdıklarımız sizler için yararlı olabilir.

Yatak Odası

Yatak odası tasarımları şunu unutmamalıyız ki zevklerimin yer edinmeleri çok önemlidir ve eğer evliyseniz iki kişinin ortam zevklerinden bahsetmeniz gerekir bu sayede iki kişide huzuru daha rahat bulacaklardır genellikle bu yüzden yatak odalarının renk seçimleri beyazdan yanadır. Yukarıdaki resmimize bakacak olursak beyazın yer aldığı yatak odasında çok sık tercih edilmemiş sadece yatak nevresimi olarak kullanılmış diğer eşyalara bakacak olursak yatak örtüsü yeşil tonlarında ve diğer yastıklarda aynı şekilde yeşilin tonlarında tercih edilmiş anlaşılan doğayı seven bir tasarımcıyla karşı karşıyayız. Komodinler yatak başlığı ile bir olup ahşap malzemeden üretilmişler ayrıca kızıl yani maun rengidir.

Yatak Odası Dekorasyonu

Yukarıda ki sade yatak odası modelinden sonra şatafatsız bir yatak odası daha paylaşmak istedik malum bazılarımız düzen bazılarımızda düzensiz ortamlardan hoşlanır aslında düzensizlikte kendinde düzenli bir ortam oluşturmaktadır sadece her yer karışık bir hal almıştır genellikle bu tür ortamlarda kafanızı toplamak kolay olmaz fakat bazılarımızın düşünme şekilleri malum farklı olabiliyor bu durum onların bu tarz tasarımlara itecektir. Yukarıdaki yatak odası tasarımına gelecek olursak dikkatimizi çeken mavi ve mor tonlarının bir arada kullanılırken bir tutumda yeşil tonları tercih edilmiş odada üç farklı renk tonu mevcut ve mümkün oldukça renk tonları eşyaların ve duvar boyasıyla uyumlu tercih edilmiş. Yatak nevresimi ve bazı yastıklar uyum gösterirken yatak örtüsü ve yastığın uyumu gözden kaçırmamak gerek ki ayrıca berjer ve yastığında ayrıca bir uyum sağladığını görebilirsiniz. Duvar boyasıyla yerdeki halının renk uyumu sağladığına dikkati çekmek isterim gördüğünüz üzere önce eşya daha sonra duvar rengi tercih edilmiş çünkü aynı tonları taşımaktalar. Malum duvar boyasının tonları değişiklik kolaylıkla gösterir fakat eşyalarda bu durum çokta kolay değildir. Ayrıca mobilya olarak 2 adet ahşap işlemeli tek çekmeceli komodin mevcuttur.

Siyah Yatak Odası

Biraz ihtişamı sevenler için ve arzularına karşı yenik düşenlerin tercih edebileceği gayet seksi yatak odası tasarımında siyah, beyaz ve kırmızı renkleri mevcuttur. Kırmızı rengi siyah ve beyazın birbiriyle olan sadeliğini bozmak için kullanılmıştır çünkü kırmızının canlı tonu siyah ve beyazın fark edilmez oluşunu tamamen ortadan kaldırmıştır. Yatak odasında, yatak nevresimi beyaz duvarda bazı noktalar beyaz tercih edilirken halı, başucu lambası, bazı yastıklar ve sandık kırmızı renklerinde tercih edilmiş son olarak siyaha gelecek olursak boy aynası, komodin, yatak arkası duvar kağıdı ve bazı yastıkları beyazla karışık olarak siyah tercih edilmiş.

Mavi Yatak Odası Modeli

Mavi ve beyazın uyumu genellikle deniz kıyısı evlerde sık görülür denizin ferahlatıcı havası odanızdaki maviyle birleştiğinde karşınızda mükemmel bir huzur aynası ortaya çıkabilir. Yatak odalarında dikkat ederseniz her ne kadar renkli tonlar veya sade renkler tercih edilse de mobilyaların tercihi her zaman ya doğal renklerinde yada ahşap boyası renklerinde olduğunu görebilirsiniz tabi genel olarak modern tasarımlarda bunu görmek mümkün değildir daha çok pastel rengi tercih edilmektedir modern tasarımlarda. Yatak odamızda komodinle uyumla ahşap sandalye birlikte uyumu tamamlarken zeminin ahşap olması her ne kadar renk uyumu sağlanmasa birlik oluşmasını sağlamaktadır. Duvarların maviliğe uygun olarak yatak örtüsü mavi tercih edilmiş ve ahşap tavanda beyaz olarak öngörülürken yatak nevresimi beyazdır, halıyla birlikte. Uyumun tablolarda bile sağlandığını rahatlıkla görebilirsiniz.

Gri Yatak Odası

Kırmızı ve gri tonlarının ahşapla buluştuğu modern yatak odasında şık bir aydınlatma ile neler yapılabileceğini yukarıdaki yatak odasında rahatlıkla görebilirsiniz. Zemin ahşap laminat parke ve yatakta ahşabın doğal rengiyle birlikte ahşap birliğini ortaya çıkarmaktadır yatak odası her ne kadar modern tasarıma sahip olsa da ahşap mobilya ve zemin sayesinde ayrıca rustik sıcaklık korunmaya çalışılmıştır. Modern hava kazandırılması için tavanda gizli led aydnlatma ve kırmızıyla grinin tonları tercih edilmiştir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir