İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dağ Manzaralı Ev Dekorasyonu

Evin dışında başlamak istedim çünkü görselde gördüğümüz üzere evin dışından ceviz malzemeler kullanılarak tasarlandığını görebilirsiniz doğallığa özen gösterildiğini beton gibi malzemelerin tercih edilmediğini rahatlıkla görebilirsiniz. Bu yüzden evin bu görselini sizlerle paylaşmak istedim daha sonrasında ise evin dıştan görünüşlerini yani iç kısımdaki dıştan görünüşlerini paylaşacağım akşam ve gündüz görünümleri ayrıca bahçede sevdikleriyle oturmak için tasarladıkları alanlara kadar bir çok alanı sizlerle paylaşmayı ve anlatmayı planlıyorum.

Evin iç kısmına girdikten sonra bahçeden akşam çekilen farklı odaları gösteren fakat ortadaki ağacımızın hep aynı yerde durduğunu görebilirsiniz karşılıklı alanlardan ibaret bir tarafında salon, mutfak bulunurken bir diğer tarafında ise çalışma odası, kütüphane tarzı bir yer görebilirsiniz. Burası evi iki ayırmış ve giriş çıkışların olduğu açık orta alandır. Ev dekorasyonu kendine özgü olduğunu gibi mimari tasarımı da ev sahibinin ve tasarımcının hayalleriyle bu hale geldiğini ve ortaya özgün bir tasarım çıktığını rahatlıkla görebilirsiniz. Çalışma odasını görebileceğiniz ayrıca gündüz vakti çekilmiş görseli de bulunmakta.

Evin çoğunluğu cama mekan olarak tasarlanmış bu yüzden evin dış kısmı tamamen ceviz lambirilerle neredeyse evin boyuna gelecek şekilde kapatılmış ayrıca evin kirişleri ve çatılarına kadar ceviz ağacı kullanılmış evin doğallığı ve dayanıklılığı ellerinden geldiğince arttırmaya çalışmışlar ve uzun yıllar rahatlıkla kullanabilecekleri eğlenceli ve modern bir tasarıma sahip olduklarını rahatlıkla söyleyebilirim artık evin dışından içine geçecek olursak evin mutfak ve salonu loft ev tarzında tek bir yerde bulunmaktalar buna yemek alanı da dahil ayrı odalarda değiller. Çalışma odası, yatak odası ve banyolar ayrı yerlerde bulunmaktalar.

Oturma odasından yada oturma alanından başlayacak olursak yemek alanına bakan 3’lü koltuk ve arkasında televizyonla şömineyi kapsayan yani her iki tarafa da hakim L şeklinde koltuk bulunmaktadır. Büyük televizyon ve doğal taşlardan yapılmış güzel bir şömine bulunmaktadır. Müstakil evlerde görmeye alıştığımız şömine tasarımları artık binalarda da sık sık tercih edilmektedir. Oturma odası beyaz renk koltuk tercih edilerek sade bir tasarıma sahip sadece ihtiyaçların bulunduğu basit bir oturma alanı olarak tercih edilmiş.

Bahçeyi rahatlıkla görebilen bir köşede ise ergonomik tasarıma sahip sandalye mevcut belki şömine ateşinin çıtır çıtır sesinde ve sıcaklığında kahvesini yudumlarken kitap okumak isterseniz rahat bir ortama ihtiyaç duyulur ve burası kesinlikle bunun için düşünülmüş.

Mutfak ve yemek alanına farklı açılardan bakan bir çok görsel mevcut mutfak parlak beyaz ve parlak sarı lake boya tercih edilmiş ve duvarların çoğu ahşap lambirilerle kaplanırken zemin geniş fayanslarla donatılmış. Mutfak evin belki en geniş alanı diyebilirim, anlaşılan yemek yapmayı seven ev sahibi olduğu belli belkide tüm kadınların hayali diyebiliriz tabi mutfakta uğraşmayı sevenler için. Mutfakta kulp kullanılmamış ve modern tasarımlar tercih edilmiş, zamanın modern tasarımları sade ve basit tasarımlar olduğunu biliyoruz ve mutfakta aynı bu kurallara uyduğunu görebiliriz.

Yemek alanı ise oturma ve mutfak alanı arasında geniş bir masa ve sandalyelerden oluşmaktadır.

Geniş oturma alanı ve mutfaktan çıkış yaptığınızda bahçenin yeşillikleri arasında kalmış sarı koltuklar ve bu koltukları ısıtan güzel bir şömine ile karşılaşıyoruz soğuk kış gecelerinden bahçede zaman geçirmek istendiğinde içinizi ısıtacak bir ortam arıyorsanız burası tam anlamıyla onun için tasarlanmış diyebiliriz.

Çalışma odasına gelecek olursak evden ayrı bir yerde olduğunu söylemiştik ve kişinin kullanımına yetecek kadar bir alana sahip kütüphane tarzı açık raflar ve çalışma masası. Evin diğer alanları gibi burasıda sadece ihtiyaca yönelik olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim böylesine güzel tasarlanmış ve düşünülmüş bir evde ne kalabalığa nede fazlalıklara ihtiyaç duyarsınız sadece siz ve huzurdan ibaret bir yaşama sahip olabilirsiniz.

2 farklı banyo bulunmakta birisi küvetli birisi ise duşa kabin günlük yaşantı için ve dinlendirici banyoyu yapmak için veya kalabalık zamanlarda sıra beklememek için birden fazla banyo her evin ihtiyacı diyebilirim.

Son olarak ise günün tüm yorgunluğunu bıraktığımız yatak odasına geliyor, yatak odası tamamı ahşapla kaplanmış durumda sadece 2 duvar boya tavan dahil olmak üzere geri kalan her yer cevizle kaplanmış durumda böylesine sıcak böylesine doğallık kokan bir ortamda yumuşacık yatağınızda huzura dalmak kim istemez ki.

Yer: Mountain View, CA

Tasarımcı: Klopf Architecture

Fotoğrafçı: Mariko Reed

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.