İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Banyo Dolapları

Banyo dolapları, banyonun her zaman ihtiyaçları arasındadır tabi ki her zaman banyo dolabı kullanmak zorunda değilsiniz en azından lavabo kısmı için çünkü ayaklı lavabolarda bulunmaktadır. Banyo dolapları renk ve modelleri için önemli olan fayans seçimidir ya aynı renklerde çalışırsınız yada zıt renk tonlarını tercih edersiniz. Banyo modelleri tercih konusunda aslında çokta fazla seçenek sahibi olamıyoruz çünkü banyolarımızda ki dar alanlar seçeneklerimizi kısıtlı kılıyor ve banyo dolaplarını ufak tasarımlar tercih etmemiz gerekiyor. Banyo dolaplarında renk seçerken koyu ve açık tonların tercihinde fayanslara zıt çalışmanız makul olacaktır tabi zevk meselesi de önemli çünkü koyu renk sevenlerin koyu tonlarını bir arada kullanması gerekebilir.  Şimdi sizler için banyo modelleri ve banyo dolapları tasarımları paylaşıyoruz ve altlarında resimler hakkında dipnotlar bulunmaktadır.

Banyo Dolapları

Açık kırmızı tonlarının ve beyazın bir arada kullanıldığı banyoda dolap olarak fazla detay bulunmamaktadır. Banyo dolabının aksine sadece tek ayaklı bir tarafı da duvara tutturulmuş ahşap tezgah bulunmaktadır. Ahşap tezgahta çanak lavabo tercih edildiği için yapılmıştır.

Banyo Modelleri

Cam tezgah ve havlu asmak için metal bir aksam bulunmaktadır, metal aksam ayrıca cam tezgahı tutmak içinde kullanılmaktadır. Cam tezgah üzerinde pembe çanak lavabo bulunmaktadır gördüğünüz üzere banyo dolabından ziyade daha basit bir model kullanılmıştır ve banyoda kirli beyazla pembe tonları hakimdir.

Banyo Dekorasyonu

Krem ve beyaz tonlarının kullanıldığı banyonun mobilya tercihi ahşap işçiliğinden yana kullanılmış buda lake boya kullanımı tercih edildiğini gösteriyor ayrıca hazır alabileceğiniz banyo mobilyası türü olmadığını görebilirsiniz.

Ahşap Banyo Dolapları

Görüldüğü üzere banyo modeli çocuklar için tasarlanmıştır her biri için ayrı lavabo ve dolap bulunmaktadır kişisel kullanım eşyaları yan taraflarında bulunmaktadır. Banyo mobilyası tek kapaklı ve üstünde geniş lavabosu bulunan bir tasarımdır. Banyoda ise kiraz kırmızısı ve beyaz rengi kullanılmıştır.

Banyo Tasarımları

Amaranth ve beyaz renklerinin hakim olduğu banyoda ayrıca bu renklerle aynı şekilde banyo dolabı tercih edilmiştir ve banyo dolabının kapaklarındaki motifleri duş perdesinde rahatlıkla görebilirsiniz. Amaranth bitkidir aslında ve rengi bitkiden gelmektedir bitkide hem kırmızı hemde pembe tonları bulunmaktadır.

Beyaz Banyo Modelleri

Her ne kadar konumuzun başlığı banyo dolapları olsa da arada ayaklı lavabo kullanılmış banyo modellerini göstermek istedik çünkü dar alanlarda veya dar alanları boğmak istemeyenlerin tercihleri ayaklı lavabolardan geçmektedir. Banyo tasarlanırken yoğun olarak nane rengi ve beyaz rengi kullanılmıştır.

Beyaz Banyo Dolapları

Banyo sanki aşağıdan yukarı çıkarken renk tonu değiştiriyor gibi duruyor ama banyo alt dolabının üstündeki camlı dolap ve pencereleri beyaz olması soluk mavi tonlarının duvardaki hakimiyetine son vermek için bulunduklarını söyleyebilirim. Banyo dolabı mdf üzerine mat beyaz boya uygulanarak tasarlanmış ve tek kulp tercih edilmiştir. Lavabo ise tezgahın kendinden olduğunu görebilirsiniz çünkü tezgah, granit tezgahtır kaliteli olduğunu görebilirsiniz.

Ahşap Banyo Modelleri

Beyaz ve yoğun olarak da ege mavisi tonlarının kullanıldığı banyoda, dolap olarak tercihin ahşap olması banyoda zıt bir hava yaratırken banyonun sıcak yapısını da koruduğunu görebilirsiniz.

Siyah Banyo Dolapları

Gece mavisi ve beyaz iki zıt renk birisi açık birisi koyu tonlarında banyolarda sık sık kullanılan iki tonlar ayrıca banyonun görünümünde gerçekten farklılık katıyor ne yazık ki resimden dolayı siyah olarak görebilirsiniz ama banyo dolabı dahil olmak üzere banyoda koyu yerlerin tamamı gece mavisidir genellikle gündüzleri daha çok maviye benzemektedir.

Siyah Banyo Modelleri

Siyah ve beyaz tonları banyoda az önce söylediğim gibi sık tercih edilir bu resimde görebileceğiniz gibi fakat yukarıdaki resim gece mavisiydi buradaki banyo dolabı ise siyah renktedir ve üst tarafları daha açık tonlarda daha çok griye yaklaşmaktadırlar. Beyaz olarak sadece banyo tezgahı, lavabo ve fayansın derz aralarıdır.

Siyah Beyaz Banyo Modelleri

Beyaz ağırlıklı tasarlanmış banyonun küvet, havlu sepeti ve yer karoları siyahtır tabi beyaz karolarla karışık şekildedir onun dışında tamamı beyaz olarak tercih edilirken banyo dolabı olarak tamamı ayna olan ecza dolabı tarzı tasarım bulunmaktadır.

Hero Shot

Banyo dolaplarında beyazın yerini az çok görsellerde görebilirsiniz çoğunlukla beyaz tercih ediliyor ve çoğunlukla boya tercih edilmiş. Banyo dolaplarında hatta tüm dolap tercihlerinde boya işlemleri biraz pahalı olduğunu söylemek isterim fakat genede kalite ve kullanış açısından en iyisi gene boyadır.

Gri Banyo Modelleri

Kömür grisi duvar boyası ayaklı lavabo klasik tasarım ve dikdörtgen küvet klasik bir banyo tasarımı biraz eskilerde kalmış olabilir ama halen sevenleri olduğuna inanıyorum.

Beautiful and Colorful Bathroom Tiles 05 – Architecture

Makyaj masalarının biliyorsunuz ki genellikle yatak odalarında veya giysi odalarında kullanıyoruz sizler dilerseniz banyonuzda kullanabileceğini gösteren bu resim tam bir ilham kaynağı diyebilirim sade ve güzel banyo dolapları içeriyor ayrıca lavanta ve beyaz tonları tam kadınsı bir ortam oluşturmuştur.

Pembe Banyo Modelleri

Pembe ve beyaz gül tonları tercih edilmiş banyo modelinde dikkatinizi çekmek istediğimiz duvar içerine doğru olan raflar. Rafları genellikle camdan veya suya karşı dayanıklı malzemelerden dışarı doğru yapmaktayız burada ise içeri doğru yapılmış tasarım bulunmaktadır.

Kirli Beyaz Banyo Modelleri

Beyaz tonundan başka rengin bulunmadığı banyoda lavabo altı banyo dolabı tercih edilebilirmiş fakat onun yerine duvar monta edilmiş ve görsel anlamda güzel olan giderler tercih edilmiş ve hemen üst sol tarafta gömme raf bulunmaktadır.

Banyo

Bir başka beyazın yoğun olduğu banyo tasarımı görebilirsiniz fakat zeminde bir farklılık vardır simetrik kutulardan oluşmaktadır ve görünümünün 3 boyutlu olduğu görebilirsiniz ayrıca parlak lake boya ufak tek kapaklı dolap mevcuttur üstünde dolabın kısalığını yükselten derin lavabo tercih edilmiştir. Lavabonun derin tercih edilmesi etrafın kirlenmesine engel olmasında büyük katkısı bulunmaktadır.

Banyo Çeşitleri

Bu kadar fazla beyazın kullanıldığı resim paylaşıyorsunuz diyebilirsiniz ama gerçekten beyaz sık tercih ediliyor fakat burada kirli beyazında fayanslarda yoğun olarak tercih edildiğini söyleyebilir. Ayrıca kütük oturak ve alçıpandan yapılmış havlu rafları ve raflar içinde gene ağaç malzeme kullanılmıştır buda banyonun doğal bir ortam olduğunu göstermektedir.

Küvet

Kreme çalan beyaz tonu hakim olan banyonun duvarlarının ahşap olduğunu görebilirsiniz ve modern tasarıma sahip nostalji küvete sahip bir banyoyla karşı karşıyayız.

Koyu Kahverengi Banyo Dolapları

Çikolata renginde olan banyo dolabı ve mor duvarın uyumunu görebilirsiniz sadece mor değil tezgahta, lavabo ve yerde ara ara kremin açık tonları kullanılmıştır. Doğal ağaçtan yapılmış dolaplar banyoya rustik bir ortam kazandırmaktadır.

Pembe Banyo Dolapları

Turkuaz, pembe ve altın sarısı alakasız renkler diyebilirsiniz özellikle banyo gibi bir alanda fakat yukarıdaki görselde göreceksiniz ki sıra dışı ve enerjik bir ortam oluşmuş turkuaz rengi yan taraftaki dolaplar ve ayakları altın sarısı olarak tercih edilmiş. Parlak pembe tezgah ayakları da aynı uyuma sahipken, aynanın çerçevesi uyum için altın sarısı tercih edilmiş.

Kahverengi Banyo Dolapları

Aynalı üst dolaplar ve ahşaptan alt dolaplar alt dolapların mdflam olduğunu söylemek isterim ve klozet banyo dolabının iç kısmında yer almaktadır böyle bir modeli daha önce görmüş olma olasılığınızın olduğunu sanmıyorum bu nedenden dolayı dikkatle incelemenizi öneririm.

Rustik Banyo Dolabı

Tuğla kırmızısı ve yeşilin uyumlu şöleninde banyo dolabı adına fazla bir şey yok aslında tam anlamıyla dolapta yok sadece ahşap olarak duvara monta edilmiş tuğla kırmızısı olan mevcut. Lavabo ve tezgah için sadece ayaklar mevcuttur.

Kırmızı Banyo Dolabı

Aynanın yansımasını aldırış etmeden iki adet özel tasarım banyo dolabını görebilirsiniz banyo lavabosu ve günlük kullanım için aynaya sahip ve parlak kırmızı renktedir. Banyo dolabı diyorum aslında çok fazla kullanışlı değil ama gösterişli olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. Farklı banyo modelleri arayanlar için kesinlikte tavsiye edebilirim.

Seramik Evye

Pembe, beyaz ve siyah tercih etmekte zorlananlar için iddialı bir model olduğunu görebilirsiniz fakat klozet hariç her şey daha çok 1950’lerin tasarımları olduğunu görebilirsiniz. Eskiye dönmek veya eskiyi sevenlerin tercihleri arasında bulundurmasını isterim.

Metal Banyo Dolabı

Altın metalden yapılmış tezgah altı ve kendinden lavabolu tezgah bulunmaktadır. Tezgahın kaliteli mermer olduğunu görebilirsiniz böylesine güzel bir altın metalle kullanılabilecek nadir taşlardandır. Ayrıca hemen yukarıda sadece ayna gibi dursa da dolap olarak görev gören altın metal çerveli kapağı bulunan ayna ortamın ışığını daha fazla dağıtarak ortamı daha aydınlık hale getirmektedir. Hemen yan tarafta ise aynı malzemeden yapılmış cam rafları bulunan havluluk ve eşyalar için açık dolap olduğunu görebilirsiniz.

Krom Banyo Dolabı

Siyahın ağırlıkla kullanıldığı banyo modelinde lavabonun bulunduğu tezgahta daha açık tonlar mevcuttur ve ışıkla dikkat çekilmiştir ayrıca duvarda dış cephe havası kazandırılmıştır. Tezgah beton gibi duruyor ve alt tarafında koyu renkli krom raf bulunmaktadır.

Cam Banyo Rafı

Gri tonlarında tasarlanmış olan banyoda küvetin ve lavabo tezgahı granit tarzı taşlardan yapılmıştır ve tezgahın hemen altında cam raf bulunmaktadır. Ayrıca tezgahın etrafı tamamen aynayla kaplanmıştır.

Siyah Ahşap Banyo Dolabı

Yazımızın sonlarına doğru yükselen siyah renklerine bir başka örnek olarak bu resmi alabilirsiniz özellikle doğal ahşap malzemeden üretilen ve dolap olarak genel olarak açık raflar tercih edilirken sadece ortada 4 adet çekmece bulunmaktadır ve lavabo olarak da son zamanların modası olan çanak lavabolar tercih edilmiştir.

Beyaz Siyah Banyo Modelleri

1980’lerden fırlamış olan banyo modeli siyah ve beyazın ayrıca altın sarısının zenginliğine sahiptir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir