İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Günlük İşler İçin Depolama Odası Fikirleri

Hayatımızı zorlaştırmak artık yapacağımız son işler arasında olmalı ki artık öyle yapıyoruz ve bir depolama odası oluşturmak için öncesinde plan yapmak, buna uygun çamaşır odası veya depolama alanı tasarlamak herkesin düşüncesi böylelikle daha da fazla oluşmaya başlamakta. Günlük işler için depolama odası fikirleri size sunmak eviniz için tasarlayacağınız çamaşır ve depolama odaları için farklı dekorasyonları paylaşacağız, aşağıdaki bu fikirlere bakarak odalarınızın dekorunda daha rahat bilgiler edinebilirsiniz.

Çamaşır odası veya depolama odası yada alanı ne derseniz yada hangi odayı tasarlamak istiyorsanız sizler için hazırladığımız görseller yardımıyla fikir alabilir sizde bu tasarımları evinizde uygulayabilirsiniz.

Çamaşır odasında bulunması gerekenler yoğun olarak beyaz eşya için yerler ve bu yerleri tasarlarken olabildiğince kullanışlı olmaları. Deterjan, çamaşırlar ve onlar gibi çok eşyanız için uygun alanlar tasarlamayı unutmayın.

Temizlik Eşyaları ve Elektrikli Süpürgeler için Yüksek Raflar

Çamaşır odası ve depolama odası yapmayı planlıyorsanız evinizde büyük bir oda ayırmalısınız ve daha sonrasında işiniz ise dolapların raflarını doğru şekilde düzenlemek sizin elinizde mesela çamaşır odanızın içindeki dolapların raflarını evinizdeki eşyalara göre düzenleyebilirsiniz bu sayede eşyalarınızı düzenli şekilde koyabilirsiniz.

Örnek olarak resimde elektrikli süpürge ve diğer temizlik eşyalarına uygun şekilde tasarlanmış dolap iç bölmesi bulunmakta ayrıca dolapların içinde temizlik malzemelerini koyabileceğiniz farklı aparatları da yerleştirerek dolabınızı dizayn edebilirsiniz.

Beyaz Eşyaları Rahat Kullanımı için Yüksekliğini Kendinize Göre Ayarlayın

Beyaz eşyalarımız genellikle zeminde duruyor buda bizi zorlayan durumlardan birisi sürekli eğilmek ve düzelmek zorunda kalıyorsunuz bu durumda biraz bizleri yoruyor bazen de bazı sakatlıklara sebep olabiliyor. çamaşır makinasını eskisi gibi zeminde kullanmak yerine çamaşır odası tasarlarken biraz daha yukarı çıkartabilirsiniz bu sayede çamaşır makinasının alt kısmına sepet çekmecesi ekleyerek giysilerinizi daha rahat boşaltabilirsiniz, çamaşır odası fikirlerinden en kullanışlı olabileceğini düşündüğüm tasarımlar.

Kıyafet Askılığı için Açık Alan

Çamaşırlarınızı planlarken, bir askı rayı için yer açın – çamaşırları çamaşır makinesinden veya kurutucudan çıkar çıkmaz askıya koymak ütü ihtiyacını en aza indirir.

Geri Dönüşümler için Dolabınızda Yer Açın

Eskisi gibi artık çöp kutuları veya geri dönüşüm kutuları dışarıda olmak zorunda değil, onun yerine artık alt dolaplarının içine koyabilirsiniz ve bunun içinde bir çok markanın çözümü bulunmakta.

Beyaz Eşyalarını Üst üste İstifleyin

Çamaşır makinesi ve kurutma makinesinin yan yana koymak yerine kurutma makinesini üst tarafa koyarak zeminden kazanabilirsiniz ayrıca artık iki makinenin arasında bulunan sepet çekmecesi sayesinde kıyafetlerinizi rahatlıkla boşaltabilirsiniz makinadan.

Açık Raflar

Depolama alanlarında genellikle kapaklı dolapları tercih ediyoruz fakat aksine açık rafları kullanmak hem yer açısından hem de ürünlerinizi daha hızlı alabilmek ve kullanabilmek için açık raf sistemleri tercihiniz olmalıdır özellikle çamaşır odası için fazlasıyla gerekli bir durum.

Çamaşır Sepeti Çekmecesi

Ünitede dışarıya çekilebilen bir rafa sahip olmanın faydalarını düşünün. Kayar raflar gereksiz bükülmeleri azaltır – çamaşır sepetini yerleştirmek için mükemmeldir, böylece çamaşır makinesini veya kurutma makinesini yüklemek ve boşaltmak kolaydır.

Kıyafetlerinizi Havalandırmak İçin Çekmece

Çekmeceli veya çekmeceli olmayan kıyafet havalandırma bölmelerini özellikle düşünmeye başlamalısınız çünkü kurutma makinasından çıkan kıyafetleri ütülemek istemiyorsanız bu yol sizin için en iyi seçim olacaktır ki hemen zamandan hem de maddi açıdan size büyük katkısı olacaktır. Kıyafetleri havalandırmak için çamaşır odasında ayıracağınız bölme kıyafetlerin hem daha hızlı kurumasını ve ütüleme ihtiyacını azaltacaktır.

Evinizde Yerden Tasarruf Sağlayan Aksesuarlar

Genellikle çamaşır odası evimizde bulunmadığı için herkesin kullandığı çamaşırlıklar haricinde işinize yarayacak ahşap çamaşırlık modellerini paylaşmak istedik fakat bu modelleri ülkemizde bulmakta zorlanabilirsiniz bu yüzden yapancı siteleri incelemek isteyebilirsiniz.

Yazımızın sonuna gelirken sabırlar bizlerin yazısını okuyan ve görsellerimizi inceleyenlere şimdiden çok teşekkür ediyoruz ve sitemizde bulunan bir çok yazıyı da inceleyerek daha kapsamlı fikirler edinebileceğinizi söylemek istiyorum.

Ayrıca duvara monte çalışma masalarını incelemek isterseniz linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.